
Справа760/19098/17
Провадження № 3-7242/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Управління патрульної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, ІПН не відомий,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 107728 від 06.09.2017 року, ОСОБА_1, 06.09.2017 року о 14 год. 14 хв. в м. Києві по вул. Ушинського перехрестя бульв. Чоколівського, керував автомобілем НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння: підвищена жвавість ходи, поведінка, що не відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук. Огляд на стан нгаркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога, за адресою: м. Київ, вул. Визволителів, 6 у КМНКЛ «Соціотерапія», чим порушив вимоги п. 2.9А ПДР України.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дії вчинені особою характеризуються умисною формою вини, складають підвищену суспільну небезпеку, становлять небезпеку дорожнього руху та несуть загрозу для його учасників.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що не перебував в стані алкогольного сп'яніння та просив справу про адміністративне правопорушення закрити за відсутності в його діях складу правопорушення. Мотивуючи це тим, що висновок щодо результатів медичного огляду є недійсним, оскілки порядок проведення огляду з метою виявлення ознак сп'яніння було проведено з грубим порушенням норм чинного законодавства. Зазначив, що 06.09.2017 року прибув до КМНКЛ «Соціотерапія» для здачі аналізів, а висновок був виготовлений лише через 6 днів, тобто 12.09.2017 року.
Адвокат ОСОБА_2 підтримав думку свого підзахисного.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія БД № 107728, висновком КМНКЛ «Соціотерапія» від 12.09.2017 року, згідно якого ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння, рапортом інспектора поліції, відеозаписом.
Із рапорту інспектора вбачається, що 06.09.2017 р. було помічено автомобіль НОМЕР_1 на перехресті вул. Ушинського та бульв. Чоколівський, який порушив правила дорожнього руху, а саме не виконав вимогу дорожнього знаку 3.21 «В'їзд заборонено». Даний автомобіль було зупинено. У ході спілкування з водієм ОСОБА_1 було виявлено у нього ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: підвищена жвавість ходи, поведінка, що не відповідає обстановці, виражене тремтіння рук. Водію було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку у лікаря нарколога за адресою: м. Київ, просп. Визволителів, 6.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точні відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи є обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом /посадовою особою/ за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до частини 1 розділу 1 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МОЗ та МВС України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі - Інструкція), визначено процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду.
Огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану, визначеними частиною 3 розділу 1 цієї Інструкції.
Відповідно до ст.266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
У зв'язку з підозрою про перебування в стані наркотичного сп'яніння ОСОБА_1 06.09.2017 року о 15 год. 50 хв. був оглянутий лікарем Київської міської наркологічної лікарні «Соціотерапія». Висновком медичного огляду №006805 підтверджується той факт, що на час огляду ОСОБА_1 перебував в стані наркотичного сп'яніння.
У судовому засіданні правопорушник та його адвокат наполягали на тому, що висновок медичного огляду №006805 є недійсним, оскільки порядок проведення огляду з метою виявлення ознак сп'яніння було проведено з грубим порушенням норм чинного законодавства. Однак, належних та допустимих доказів того, що висновок є недійсним останніми суду не надано та нічим не спростовано.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 був оглянутий в закладі охорони здоров'я в законний спосіб і результатом огляду встановлдено, що він перебував стані наркотичного сп'яніння, чим порушив вимоги ПДР України, зокрема вимоги п. 2.9 а ПДР України водію заборонено управляти транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або знаходячись під дією наркотичних або токсичних засобів.
В силу ст.34 КУпАП обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
В силу ст.35 КУпАП обставиною, яка обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом встановлено вчинення правопорушення в стані наркотичного сп'яніння.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги наведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, керуючись ст. ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, який необхідно сплатити на р/р 31117149700001,отримувач коштів ГУК у м.Києві/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача ГУ ДКСУ у м.Києві, код банку (МФО) 820019 на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя О.І. Курова