
Справа № 161/17214/17
Провадження № 1-кс/161/8115/17
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про надання дозволу на проведення перевірки
13 листопада 2017 року м. Луцьк
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Артиш Я.Д.,
при секретарі судового засідання Гайбун Б.В.,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ прокуратури Волинської області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення перевірки,
за участю прокурора Музичука Р.А.,
старшого слідчого Бурка О.М.,
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що в провадженні СВ прокуратури Волинської області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016030000000201 від 07 вересня 2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 366, ч.4 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Волинської митниці ДФС, маючи владні повноваження і вплив на працівників Волинської митниці ДФС, діючи умисно, шляхом зловживання владою і службовим становищем та перебуваючи у злочинному зговорі із окремими субєктами підприємницької діяльності Волинської області, організували протиправну схему по ввезені останніми транспортних засобів, шляхом складання завідомо фіктивних актів митного огляду товарів, що значно знижує розмір обовязкових митних та податкових платежів, що завдає державі значних збитків, а саме недоотримання державним бюджетом України грошових коштів в особливо великих розмірах.
Також, встановлено, що основними організаторами протизаконного ввезення на територію України та розмитнення транспортних, через ряд субєктів господарювання, є ОСОБА_2, 21 травня 1969 р.н,, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та його кум ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3
Зокрема, реалізовуючи свої наміри вищевказані організатори протизаконної схеми, разом з іншими спільниками, в тому числі з посадовими особами Волинської митниці ДФС, всупереч Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів" зі змінами, здійснюють протиправну діяльність щодо ввезення, на підставі завідомо підроблених документів, на територію України вживаних легкових та вантажних транспортних засобів різних моделей іноземного виробництва, із зазначенням рівня екологічності Євро 5, хоча фактично ввезені автомобілі відповідають рівню Євро 4 та інших неправдивих відомостей про технічні характеристики автомобілів. При ввезені транспортних засобів, складаються фіктивні акти про проведення митного огляду товару, із завідомо неправдивими даними щодо технічних характеристик автомобілів, у результаті чого при розмитненні обовязкові митні і податкові платежі сплачуються не у повному розмірі, а отримані за автомобілі кошти розподіляються між спільниками.
Поряд з цим, з метою подальшої реалізації розроблено плану щодо прикриття своєї незаконної діяльності повязаної з ввезенням на митну територію України, розмитненням та реалізацією транспортних засобів та унеможливлення її викриття правоохоронними органами ОСОБА_2 та іншими співучасниками злочинного угрупування створено ряд субєктів господарювання (фірми-резиденти), через, які на підставі завідомо підроблених документів організовано ввезення на митну територію України транспортних засобів, які не відповідають стандарту Євро 5 з подальшим їх розмитненням та безпосередньою реалізацією, зокрема ПП "Актрос Груп" ( код ЄРДПОУ 39556919), керівником якого є ОСОБА_6, створене 20 грудня 2014 року та перебуває на податковому обліку в Львівському управлінні Офісу великих платників податків ДФС України (м. Львів, вул. Стрийська, 35, податковий номер: 40980088). Керівник вказаного субєкта господарювання є наближеною особою до організатора та виконавців злочинної схеми, яким також було відомо для яких цілей створюються ті чи інші субєкти господарювання.
За допомогою компютерної техніки фіктивні субєкти господарювання підробляли офіційні документи, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обовязків (бріфи, сертифікати відповідності, договори про здійснення зовнішньо-економічної діяльності), які в подальшому подають посадовим особам Волинської митниці ДФС та до Територіальних сервісних центрів регіонального сервісного центру МВС у Волинській області для проведення митного оформлення та першої реєстрації.
Вказане може свідчити про фіктивну діяльність вказаного вище субєкту господарювання та створення видимості законної діяльності.
З метою перевірки дотримання вимог податкового та іншого законодавства при оформленні первинних документів, ведення податкового та бухгалтерського обліку, повноти нарахування та сплати усіх податків та зборів, визначення можливих ненадходжень до бюджету, а також щодо ризику легалізації (відмивання) доходів одержаних злочинними шляхом, оскільки, матеріали перевірки в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, можуть мати суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження вирішення його по суті, можливості призначення судово-економічної експертизи, а також можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, у звязку чим старший слідчий звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Заслухавши думку прокурора та старшого слідчого, які підтримали клопотання з підстав викладених в ньому та просили його задовольнити, дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього документи, суд вважає, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.
Відповідно до вимог ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є документи.
Згідно до вимог ст. 85 КПК України, належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
У відповідності до положень ст.ст. 91 та 92 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обовязок доказування покладається на слідчого, прокурора.
Згідно до вимог ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Також, у п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України вказано, що до документів, які є доказами, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Згідно до вимог п. 75.1. ст. 75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до вимог п.п. 78.1.11. п.78.1 ст. 78 ПК України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки, винесену ними відповідно до закону.
Так, згідно до вимог п. 2 ч. 1, ч.ч. 2-4 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" підставами для здійснення позапланових заходів є виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання. Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа. Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.
Вимогами п. 2 Постанови КМ України "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" від 13 серпня 2015 року № 408, передбачено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення позапланової податкової документальної перевірки, тому слід надати дозвіл працівникам Львівського управління Офісу ВПП ДФС України для проведення позапланової податкової перевірки фінансово-господарської діяльності ПП "Актрос Груп" (код ЄРДПОУ 39556919), яке перебуває на податковому обліку в Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС України, з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства при оформленні первинних документів, ведення податкового та бухгалтерського обліку, повноти нарахування та сплати усіх податків та зборів, визначення можливих ненадходжень до бюджету, а також щодо ризику легалізації (відмивання) доходів одержаних злочинними шляхом за період з 01 січня 2016 року по 01 жовтня 2017 року .
На підставі викладеного, керуючись п. 2 Постанови КМ України "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" від 13 серпня 2015 року № 408, п. 2 ч. 1, ч.ч. 2-4 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 78 ПК України, ст. 132 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл працівникам Львівського управління Офісу ВПП ДФС України для проведення позапланової податкової перевірки фінансово-господарської діяльності ПП "Актрос Груп" (код ЄРДПОУ 39556919), яке перебуває на податковому обліку в Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС України, з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства при оформленні первинних документів, ведення податкового та бухгалтерського обліку, повноти нарахування та сплати усіх податків та зборів, визначення можливих ненадходжень до бюджету, а також щодо ризику легалізації (відмивання) доходів одержаних злочинними шляхом за період з 01 січня 2016 року по 01 жовтня 2017 року.
Проведення позапланової податкової документальної перевірки доручити працівникам Львівського управління Офісу ВПП ДФС України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Я.Д. Артиш