
У Х В А Л А
9 листопада 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 28 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Житомирської міської ради про визнання нечинним рішення (листа),
в с т а н о в и в:
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 28 грудня 2016 року на підставі пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 3 листопада 2016 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13 грудня 2016 року про відмову в задоволенні позову.
Не погодившись із вказаним рішенням суду касаційної інстанції, ОСОБА_1 подала до Верховного Суду України заяву про його перегляд.
Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі статтею 237 КАС заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстав:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів;
3) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом;
4) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу;
5) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання встановлені статтями 239 та 239-1 КАС.
Проте заява ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам, оскільки позивач вказує, що заяву подано з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 КАС, натомість, зі змісту заяви убачається, що ОСОБА_1 оскаржує судове рішення через істотне порушення судом, на її думку, норм процесуального права та невідповідність висновків суду обставинам справи, тому чітко не зрозуміло з яких підстав, передбачених у статті 237 КАС, Верховний Суд України має переглянути ухвалу Вищого адміністративного суду України від 28 грудня 2016 року.
В залежності від підстав, передбачених у статті 237 КАС, з яких ОСОБА_1 звертається до Верховного Суду України із заявою про перегляд судового рішення, вона має бути оплачена судовим збором.
У статті 238 КАС передбачені різні процесуальні строки подання заяви, що залежать від підстав, з яких позивач звертається із заявою про перегляд судових рішень.
Крім того, до заяви не додано копію судового рішення, про перегляд якого подано заяву, завірену відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом голови Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174 (з урахуванням вимог підпункту 6.8.8 пункту 6.8); а також копії судових рішень, визначених пунктами 3, 4, 5 статті 239-1 КАС, залежно від підстав звернення до Верховного Суду України.
За таких обставин заява ОСОБА_1 про перегляд судових рішень потребує усунення зазначених недоліків.
Ураховуючи наведене та відповідно до вимог частини другої
статті 239-2 КАС заяву слід залишити без руху та надати ОСОБА_1 строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто заявниці, якщо вона не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 239-2 КАС).
Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 239, 239-1, 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Верховного Суду України
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 28 грудня 2016 року залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 1 грудня 2017 року.
Заяву буде повернуто заявниці, якщо вона не усуне її недоліки протягом установленого строку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко