
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2017 р. Справа № 820/3682/17Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Тацій Л.В.
Суддів: Подобайло З.Г. , Григорова А.М.
за участю секретаря судового засідання Гришко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2017р. по справі № 820/3682/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Люксонн"
до Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ТОВ "ЛЮКСОНН", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просив: скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області від 14.06.2017 року №0001084000.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2017р. по справі № 820/3682/17 позов задоволено.
Відповідач, не погодившись з даним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції при розгляді даної справи норм матеріального і процесуального права, а також неповноту дослідження обставин у справі.
В доводах апеляційної скарги відповідач зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено, у зв'язку з тим, що на виконання вимог листа ДФС України від 29.05.2017 року № 13678/7/99-99-12-03-05 здійснено інвентаризацію застосованих штрафних санкцій в частині порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, за результатами якої встановлено, що суму акцизного податку та суму штрафних санкцій по ТОВ «ЛЮКСОНН» обраховано за ставками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що передбачена п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПК України (в редакції, чинній в перевіряємому періоді ), тобто не в повному обсязі.
В судовому засіданні представники відповідача апеляційну скаргу підтримали з підстав та мотивів, викладених у скарзі, пояснили, що при обчисленні штрафних санкцій та складанні податкового повідомлення - рішення від 15.12.2016 року податковим органом допущено помилку у зв'язку із застосуванням ставки податку, яка передбачена для товарів при здійсненні роздрібної торгівлі.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги в повному обсязі, вказуючи на те, що податкове повідомлення - рішення від 14.06.2017 року №0001084000 складено без проведення перевірки та з порушенням п. 86.8 ст. 86 ПК України, оскільки прийнято 14.06.2017 року, тобто поза межами строку в 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання платником акту перевірки.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши суддю - доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
За приписами п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Підпунктом 75.1.1 вказаного пункту ст. 75 ПК України передбачено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Порядок проведення камеральної перевірки передбачений ст. 76 ПК України, відповідно до якої камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу. Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.
Судом першої інстанції встановлено, підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, що фахівцями Східної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області здійснено камеральну перевірку ТОВ "ЛЮКСОНН" (ЄДРПОУ 35474377) з питань дотримання граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Результати перевірки оформлені актом від 28.11.2016 року №3303/20-38-40-06/35474377 (а.с. 9-14).
У вказаному акті перевірки контролюючим органом відображено висновок про порушення позивачем приписів п. 231.6 ст. 231 ПК України, а саме: порушення термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних за період з 01.04.2016 року по 30.10.2016 року.
Згідно з вимогами п.86.8 статті 86 ПК України, контролюючим органом складено податкове повідомлення - рішення від 15.12.2016 року № 0002294000 з розрахунком штрафних санкцій на суму 24384,49 грн. по акту камеральної перевірки (а.с. 32).
З акту перевірки та розрахунку до нього судом встановлено, що штрафні санкції до позивача застосовано із розрахунку ставки акцизного податку на дату реалізації пального, передбачену п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст 215 ПК України (а.с. 15-31).
Позивачем зазначене податкове повідомлення-рішення оскаржено не було, сума штрафних санкцій сплачена добровільно, що підтверджується копією платіжного доручення від 20.12.2016 року за № 5693 (а.с. 44).
До Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області надійшов лист Державної фіскальної служби України від 29.05.2017 року №13678/7/99-99-12-03-05 "Про стан організації камеральних перевірок та застосування штрафних санкцій з акцизного податку", відповідно до якого з метою встановлення повноти охоплення та якості камеральних перевірок декларацій акцизного податку, а також належного застосування штрафних санкцій здійснено аналіз даних інформаційних систем ДФС та даних, які надходять від ГУ ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, за наслідками якого ДФС зобов'язало терміново відпрацювати вказану інформацію та надати пояснення щодо причин незастосування штрафних санкцій.
ГУ ДФС у Харківській області на підставі листа Державної фіскальної служби у Харківській області надійшов лист Державної фіскальної служби України від 29.05.2017 року №13678/7/99-99-12-03-05 "Про стан організації камеральних перевірок та застосування штрафних санкцій з акцизного податку" здійснено інвентаризацію застосованих штрафних санкцій в частині порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та встановлено, що при обчисленні розміру штрафних санкцій при складанні податкового повідомлення - рішення допущено помилку у зв'язку із врахуванням розміру ставки податку 0,042 євро за кожен літр реалізованого (відпущеного) пального, тобто у розмірі, передбаченому п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПК України для товарів при реалізації їх суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
У зв'язку з тим, що штрафні санкції були застосовані до підприємства ТОВ "ЛЮКСОНН" не в повному обсязі, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області винесено додаткове податкове повідомлення - рішення (на різницю не застосованих штрафних санкцій) від 14.06.2017 №0001084000 на суму 59132,62 грн., яке є предметом оскарження в межах даної справи (а.с. 32).
Позивач скористався своїм правом та оскаржив вказане податкове повідомлення - рішення до Державної фіскальної служби України, за наслідками розгляду скарги рішенням Державної фіскальної служби України №17784/6/99-99-11-03-01-23 від 14.08.2017 року податкове повідомлення - рішення від 14.06.2017 №0001084000 залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Позивач, не погоджуючись із податковим повідомленням - рішенням від 14.06.2017р. №0001084000, оскаржив його до суду.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені суб'єктом владних повноважень в основу спірного правового акту індивідуальної дії на відповідність вимогам ч.3 ст.2 КАС України, з урахуванням положень ч. 1 ст. 195 КАС України, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до вимог п. 231.6 ст. 231 ПК України, реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Відповідальність за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних передбачена ст. 120 2 ІІК України, якою передбачено, що у разі порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі: 2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/ розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів; 40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.
Контролюючим органом встановлено порушення позивачем термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних за період з 01.04.2016 року по 30.10.2016 року.
Відповідно до пп. 9.1.4 п. 9.1 ст. 9 Податкового кодексу України акцизний податок належить до загальнодержавних податків та зборів.
Підпункт 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначає, що акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Підпунктом 212.1.11. пункту 212.1 статті 212 ПК України визначено, що платниками акцизного податку, зокрема, є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (пп.212.3.1-1. п.212.3 ст.212 ПКУ).
Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПК України особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.
Відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПК України об'єктами оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Підакцизні товари та ставки податку визначені ст. 215 ПК України.
Відповідно до п. 223.1 ст. 223 ПК України базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.
Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу (п. 223.2 ст. 223 ПК України).
Пунктом 231.1 ст. 231 ПК України визначено, що платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п. 231.3 ст. 231 ПК України).
Відповідно до п. 231.4 ст. 231 ПК України право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому статтею 212 цього Кодексу.
Згідно з п. 231.5. ст. 231 ПК України при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Відповідно до абз. 1 п. 231.6. ст. 231 ПК України реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абз. 2 п. 231.6. ст. 231 ПК України).
З метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального (абз. 3 п. 231.6. ст. 231 ПК України).
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції (абз. 5 п. 231.6. ст. 231 ПК України).
Платник податку має право зареєструвати акцизну накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в якій загальний обсяг реалізованого пального не перевищує обсяг, обчислений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу (абз. 8 п. 231.6. ст. 231 ПК України).
Згідно з п. 120-2.1. ст. 120 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
- 2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
- 40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.
Відповідно до п. 11 Підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України норми статті 120-2 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.
Період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною у пункті 232.3 статті 232 цього Кодексу.
З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється з урахуванням усіх вимог, встановлених цим Кодексом.
Обставина порушення термінів реєстрації позивачем не заперечується.
Проте, судом встановлено та не заперечується сторонами у справі, що штрафна санкція розрахована у відповідності до п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПК України, яка в редакції, чинній у перевіряємому періоді, передбачає, що для товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього кодексу (пального), реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПК України ставка податку становить 0,042 євро за кожен літр реалізованого (відпущеного) товару.
В свою чергу, п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПК України врегульовано такий об'єкт оподаткування, як реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, тобто інший вид податку, тоді як санкція ст. 122-2 ПК України передбачає розрахунок штрафної санкції, виходячи зі ставки, передбаченої п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 ПК України, а ставка визначена контролюючим органом у розмірі, передбаченому п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПК України.
За таких обставин, колегія суддів зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним, виходячи з об'єктивних обставин наявності порушення та правильності застосування санкції.
Доводи позивача про те, що оскаржуване рішення винесено з порушенням п. 86.8 ст. 86 ПК України, яким передбачено, що податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, а також про те, що таке рішення складено без проведення перевірки, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки таке рішення складено в межах строків та у спосіб, передбачені ст. 102 ПК України.
Так, відповідно до п. 102.1 ст. 102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Колегія суддів звертає увагу, що порушення, які слугували підставою для прийняття оскаржуваного рішення, встановлені за результатами камеральної перевірки, що проведена контролюючим органом та ним же усунуто помилку, допущену при розрахунку штрафної санкції, для чого проведення додаткової (іншої) перевірки не передбачено.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок, щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень надав до суду достатні беззаперечні докази в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності прийнятих ним рішень.
У відповідності до ст.202 КАС України неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, є підставами для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.
Згідно ч.2 ст.205 КАС України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може прийняти нову постанову, якою суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2017р. по справі № 820/3682/17 підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Харківській області задовольнити.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2017р. по справі № 820/3682/17 скасувати.
Прийняти нову постанову.
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Люксонн" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення - рішення - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Тацій Л.В.Судді Подобайло З.Г. Григоров А.М. Повний текст постанови виготовлений 10.11.2017 р.