
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1926/17
10 листопада 2017 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баб'юк П.М., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою Управління Держпраці у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Західагропродукт" про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Управління Держпраці у Тернопільській області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Західагропродукт" , в якому просить: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю "Західагропродукт", що знаходиться м. Бучач вул. Галицька, 174, а саме: повітрозбірник №Б/Н, кран-балки 2 шт. №Б/Н, які знаходяться в ремонтній майстерні с. Соколів Теребовлянського району, вантажопідіймального автокрана держ. № НОМЕР_1.
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Суд вважає, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Стаття 105 КАС України визначає формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту права, свободи чи інтересу згідно з частинами 4, 5 статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Зокрема, адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Позивач в прохальній частині позову зазначає: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю "Західагропродукт", що знаходиться м. Бучач вул. Галицька, 174, а саме: повітрозбірник №Б/Н, кран-балки 2 шт. №Б/Н, які знаходяться в ремонтній майстерні с. Соколів Теребовлянського району, вантажопідіймального автокрана держ. № НОМЕР_1.
У позовних вимогах не зазначено, який із видів заходів реагування у сфері державного нагляду відповідно до ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" суд повинен застосувати до відповідача: зупинення (повністю чи частково) використання вказаних у позові об'єктів, та/або виконання робіт на них, та/або надання послуг ними.
Таким чином, суд приходить до висновку, що подана позовна заява не відповідає вимогам п.4 ч.1 ст.106 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
Крім цього, з огляду на те, що дана категорія справ підлягає розгляду в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, то зміна позовних вимог в процесі розгляду справи є ускладненою та призведе до затягування судового процесу.
За наведених обставин, суддя приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом формулювання змісту позовних вимог відповідно до ч.5 ст. 105 КАС України та ч.5 ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 листопада 2017 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Баб'юк П.М.
Копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.