Ухвала суду № 70160531, 10.11.2017, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2017
Номер справи
818/1727/17
Номер документу
70160531
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 листопада 2017 р. Справа № 818/1727/17

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши матеріали скарги Селянського (фермерського) господарства "Зимовець" до Конотопського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, заінтересована особа - Конотопська об’єднана державна податкова інспекції ГУ ДФС у Сумській області про скасування постанови, зобов'язання вчинити дії, зняття арешту та повернення коштів,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із скаргою, в якій просить:

- скасувати постанову Конотопського міськрайонного відділу державної виконавчої служби про від 08.11.2016 ВП № 52841770;

- зобов’язати Конотопський міськрайонний відділ державної виконавчої служби закінчити виконавче провадження у зв’язку з припиненням юридичної особи - сторони виконавчого провадження;

- зняти арешт з усіх рахунків у банківських установах Селянського (фермерського) господарства "Зимовець";

- повернути незаконно стягнуті кошти в сумі 2079,20 грн. на розрахунковий рахунок позивача.

Суд залишає подану скаргу без руху як таку, що подана з порушенням ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи із наступного.

Згідно з ч. 5 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб) можуть бути оскаржені до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником (ст. 104, ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України).

Вимоги до позовної заяви визначені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Суд зазначає, що скарга Селянського (фермерського) господарства "Зимовець" від 07.11.2017 не відповідає вимогам ст. ст. 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України щодо форми позовної заяви.

Зокрема скарга не оформлена як позовна заява, як того вимагає Кодекс адміністративного судочинства України, не зазначено хто є відповідачем по справі, не вказано статусу Конотопської об’єднаної державної податкової інспекції.

Згідно зі ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

При цьому Кодексом не передбачені поняття "особа, дії якої оскаржуються" та "заінтересована особа".

Також, всупереч вимогам ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до копій скарг не додано всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Крім того, всупереч ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно з п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1600,00 грн.).

При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 6400,00 грн.

Однак, позивачем не надано доказів сплати судового збору в належному розмірі.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно:

- подати до суду позов у формі письмової позовної заяви, яка відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України;

- в позовній заяві зазначити відповідача, та інших осіб, які повинні брати участь у розгляді даної справи;

- надати копії всіх документів, що приєднані до позовної заяви для відповідачів і третіх осіб;

- подати докази сплати судового збору за вимоги немайнового характеру відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за наступними реквізитами:

отримувач УДКС у м. Суми

МФО 837013

код ЄДРПОУ 37970593

рахунок 31217206784002

код класифікації доходів бюджету 22030101.

Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Скаргу Селянського (фермерського) господарства "Зимовець" до Конотопського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, заінтересована особа - Конотопська об’єднана державна податкова інспекції ГУ ДФС у Сумській області про скасування постанови, зобов'язання вчинити дії, зняття арешту та повернення коштів - залишити без руху.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви в десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С.М. Гелета