
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 листопада 2017 р. справа № 804/7065/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0010221421 від 26.07.2017 року та податкового повідомлення-рішення №0010211421 від 26.07.2017 року.
Позовна заява подана до суду з недодержанням вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем не надано до позовної заяви доказу сплати судового збору.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" до позовної заяви додане клопотання, в якому позивач просить звільнити його від сплати судового збору. В обґрунтування клопотання зазначив, що у позивача відсутні грошові кошти для сплати належної суми судового збору.
Розглянувши заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Питання зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат врегульовані ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Статтею 5 Закону України Про судовий збір визначений перелік осіб, звільнених від сплати судового збору.
З огляду на викладене, позивач не відноситься до осіб, які звільнені від сплати судового збору та повинен сплачувати судовий збір при зверненні із даним адміністративним позовом.
У розумінні приписів ст. 8 Закону України Про судовий збір відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин.
Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки, зменшення розміру судового збору або звільнення позивача від сплати судового збору.
Посилання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" на відсутність грошових коштів для сплати належної суми судового збору є необґрунтованими, оскільки дана обставини не є встановленою законом підставою для звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку про відсутність підстав для звільнення Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" від сплати судового збору за звернення із даною позовною заявою.
Слід зазначити, що зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податкових зобов'язань особи є втручанням до її майнових прав. Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про скасування рішення субєкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача є майновою.
Таким чином, звернена до суду вимога про скасування податкових повідомлень-рішень, є майновою.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який сплачується юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1 600,00 грн.
Оскільки сума позову складає 11297263 грн., то судовий збір до сплати, з розрахунку1,5 відсотка ціни позову, складає 169458,95 грн.
Отже, враховуючи наведене, позивачеві слід сплатити судовий збір у розмірі 169458,95 грн., за реквізитами: Отримувач: УДКСУ у Чечелівському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області; Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253; Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації доходів: 22030101; Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО: 805012.
У відповідності до ч.5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Позовна заява підписана директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" ОСОБА_1, проте, в наданих до суду додатках до адміністративного позову відсутні документи, які підтверджують повноваження ОСОБА_1 на підписання позовної заяви як директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт".
Таким чином, недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом сплати судового збору за вимоги майнового характеру в сумі у розмірі 169458,95 грн. та надання документів на підтвердження повноважень директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт".
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт" строк для усунення недоліків, зазначених в цій ухвалі до 24 листопада 2017 року.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом сплати судового збору за вимоги майнового характеру в сумі у розмірі 169458,95 грн. та надання документів на підтвердження повноважень директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт".
Розяснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Кривбасспецремонт", що відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, зазначені в ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя М.В. Бондар