
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2017 р. Справа № 804/6297/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді судді суддіОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 при секретаріОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Державної фіскальної служби України про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
29.09.2017 року ОСОБА_5 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Державної фіскальної служби України щодо не призначення та не перерахування ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1) одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності відповідно до ст.356 Податкового кодексу України та ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію»;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Дніпропетровській області подати до Державної фіскальної служби України висновок щодо можливості проведення ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1) одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності відповідно до ст.356 Податкового кодексу України та ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію»;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України призначити та виплатити ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1) одноразову грошову допомогу у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності відповідно до ст.356 Податкового кодексу України та ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію».
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що йому протиправно відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків.
Позивач в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідачів в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_5 проходив службу в податковій міліції на посаді старшого оперуповноваженого відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ оперативного управління ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
На підставі акта огляду медико-соціальної експертної комісії від 18.01.2017 року серії 12 ААА № 639070 позивачу встановлена друга група інвалідності з 27.12.2017 року, у звязку із захворюванням повязаним з проходженням служби.
На підстав наказу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 10.01.2017 року № 17-о ОСОБА_5 було звільнено з податкової міліції у відставку за пунктом 65 «б» (через хворобу) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 року № 114.
20.02.2017 року позивач звернувся до відділу по роботі із персоналом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області із заявою та документами необхідними для призначення одноразової грошової допомоги, однак йому було відмовлено в прийнятті документів для необхідних для прийняття та направлення до ДФС України висновку про можливість проведення одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності.
У звязку із відмовою прийняти документи позивач звернувся до ДФС України із заявами про виплату одноразової грошової допомоги у звязку із отриманням за час проходження служби інвалідності.
Однак листами ДФС України від 01.03.2017 року № 2967/5//99-99-04-04-02-14 та від 03.04.2017 року № 4617/5/99-99-04-04-02-14 позивачу було відмовлено у виплаті грошової допомоги, у звязку із втратою чинності Законом України «Про міліцію».
Вирішуючи спір суд зазначає, що відповідно до пункту 356.1 статті 356 Податкового кодексу України держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20 - 23 Закону України «Про міліцію» та Законом України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».
Згідно із частиною 6 статті 23 Закону України «Про міліцію» від 20.12.1990р. №565-XІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності І групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності ІІ групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності ІІІ групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Закон України «Про міліцію» втратив чинність 07.11.2015 року, в зв'язку з набранням чинності Закону України «Про національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIІІ.
У пункті 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» ( який набрав чинності 29.12.2015 року) встановлено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».
Отже, з 27.12.2016 року у позивача, у зв'язку із встановленням йому ІІ групи інвалідності, виникло право на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 200- кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.
Доводи відповідачів про відсутність законних підстав для підготовки висновку, призначення та виплати позивачу одноразової грошової допомоги, у звязку із втратою чинності Законом України «Про міліцію», спростовуються приписами пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію».
Відповідно до пункту 5 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007р. №707 (далі Порядок), для виплати грошової допомоги в разі поранення (контузії, травми або каліцтва) чи установлення групи інвалідності працівник міліції, податкової міліції подає органу внутрішніх справ, органу державної податкової служби за місцем проходження служби:
заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги згідно з додатком;
довідку медико-соціальної експертної комісії щодо визначення ступеня втрати працездатності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) та (або) установлення групи інвалідності;
довідку про грошове забезпечення;
копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові, видачу документа та місце реєстрації (довідку органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про місце реєстрації або місце перебування заявника);
копію ідентифікаційного номера.
За правилами п.7 Порядку № 707 орган внутрішніх справ, орган державної податкової служби, у якому проходив службу працівник міліції, податкової міліції, подає МВС та ДПА у семиденний строк з дня реєстрації документів висновок щодо можливості проведення грошової допомоги разом з документами, зазначеними у пунктах 4 і 5 цього Порядку, копією висновку службового розслідування за фактом поранення (контузії, травми або каліцтва) такого працівника, установлення групи інвалідності чи загибелі (смерті).
МВС та ДПА у десятиденний строк приймає рішення про призначення виплати і надсилає його разом із документами, зазначеними у пунктах 4 і 5, органу внутрішніх справ, органу державної податкової служби, у якому проходив службу працівник міліції, податкової міліції, для проведення виплати.
Виплата грошової допомоги працівнику міліції, податкової міліції проводиться шляхом перерахування суми виплати на рахунок, відкритий заявником в установі банку, або через касу органу внутрішніх справ, органу державної податкової служби, у разі його загибелі (смерті) членам його сім'ї, а в разі їх відсутності - його батькам та утриманцям.
Грошова допомога виплачується не пізніше двох місяців з дня прийняття відповідного рішення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі.
Працівник міліції, податкової міліції, у разі його загибелі (смерті) члени його сім'ї, а в разі їх відсутності - його батьки та утриманці можуть пред'явити МВС та ДПА вимоги щодо виплати грошової допомоги протягом трьох років з дня настання події, що дає право на отримання такої допомоги.
Наведені положення Порядку № 707 свідчать, що у разі встановлення працівнику податкової міліції інвалідності, що настала в період проходження служби в податковій міліції, і подачі останнім рапорту на отримання одноразової грошової допомоги, у відповідного органу, у якому проходив службу податкової міліції, виникає обовязок у семиденний строк з дня реєстрації такого рапорту підготувати та направити до ДПА висновок щодо можливості проведення грошової допомоги.
При цьому обовязок у десятиденний строк прийняти рішення щодо призначення (виділення) такої одноразової грошової допомоги покладений на ДПА (правонаступником якої є ДФС України).
Однак внаслідок протиправних дій відповідачів позивача фактично було позбавлено права на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_5 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Державної фіскальної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Державної фіскальної служби України щодо не призначення та не перерахування ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності відповідно до ст.356 Податкового кодексу України та ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію».
Зобов'язати Головне управління ДФС у Дніпропетровській області подати до Державної фіскальної служби України висновок щодо можливості проведення ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності відповідно до ст.356 Податкового кодексу України та ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію».
Зобов'язати Державну фіскальну службу України на підставі висновку Головного управління ДФС у Дніпропетровській області призначити та виплатити ОСОБА_5 одноразову грошову допомогу у зв'язку із захворюванням, отриманим під час виконання службових обов'язків, що призвело до встановлення II групи інвалідності відповідно до ст.356 Податкового кодексу України та ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію».
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Суддя Суддя ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3