Постанова № 70152916, 10.11.2017, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
10.11.2017
Номер справи
444/2180/17
Номер документу
70152916
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/2180/17

Провадження № 3/444/960/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Жовківського відділення поліції Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, паспорт серії КС № 804305 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 21.01.2011 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1

за ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 19.08.2017 року о 14 год. 40 хв. в м. Жовква, вул. Львівська, 2 Львівської області керував мопедом «Альфа» без реєстраційних номерів в стані алкогольного спяніння, що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду № 406 Жовківської ЦРЛ від 19.08.2017 року, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 19.08.2017 року о 14 год. 40 хв. в м. Жовква, вул. Львівська, 2 Львівської області, керуючи мопедом «Альфа» без реєстраційних номерів, виїжджаючи з пішоходної зони на головну дорогу, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем «Рено», державний номерний знак ВС 2343ЕР, яким керувала ОСОБА_2, чим завдав механічним пошкоджень транспортним засобам. Свої діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце проведення такого був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1, який належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання не зявилася, хоча про дату, час та місце проведення такого повідомлялася за адресою вказаною в матеріалах справи.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень передбачених статтями 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується: 1) протоколами про адміністративні правопорушення серії БД № 081640, серії БД № 081614 від 11.09.2017 року; 2) постановою Жовківського відділення поліції Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області від 24.08.2017 року; 3) висновком щодо результатів медичного огляду Жовківської ЦРЛ № 406 від 19.08.2017 року з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння; 4) протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 19.08.2017 року та схемою до даного протоколу від 19.08.2017 року; 5) протоколом допиту свідка ОСОБА_2 від 19.08.2017 року; 6) протоколом допиту ОСОБА_1 в якості свідка від 19.08.2017 року; 7) протоколом допиту свідка ОСОБА_3 від 19.08.2017 року; 8) відеозаписом із камер відеоспостереження, а також іншими матеріалами адміністративної справи.

Відповідно до ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна , що тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчинених ним правопорушеннях полягає в тому, що він керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння та порушив як учасник дорожнього руху правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.

Обставин, які б обтяжували чи помякшували б відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Більш серйозним правопорушенням з числа вчинених ОСОБА_1 є правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З довідки Жовківського відділення поліції Камянка-Бузького відділення поліції ГУНП у Львівській області вбачається про те, що гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно бази даних НАІС ДДАІ видачі посвідчень водія, не отримував посвідчення водія.

Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику, суд враховує помякшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, не працює, не отримував посвідчення водія.

Відповідно до ч. 2, 4 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Так як місячний строк після прийняття рішення про закриття кримінального провадження минув, однак не минув загальний трьохмісячний строк з дня вчинення ОСОБА_1 правопорушень, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення.

Приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вище перелічених обставин слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою ОСОБА_1 притягується до відповідальності.

Щодо ОСОБА_1 не застосовується таке стягнення як позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки як встановлено останній не отримував посвідчення водія.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в останній діючій редакції), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320,00 грн.

Керуючись ст. ст. 36, 124, 130 ч. 1, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього стягнення у виді шрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, паспорт серії КС № 804305 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 21.01.2011 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:-подвійний розмір штрафу, визначений постановою; -витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Зеліско Р. Й.