
Справа № 163/2843/17
Провадження № 2-а/163/113/17
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2017 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Чишій С.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до заступника начальника Волинської митниці ДФС ОСОБА_2, Волинської митниці ДФС про визнання протиправною і скасування постанови в справі про порушення митних правил,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві, яка подана ОСОБА_1 в канцелярію суду 10.11.2017 року, позивачка просить визнати протиправною і скасувати винесену 18.10.2017 року заступником начальника Волинської митниці ДФС ОСОБА_2 постанову с справі про порушення митних правил №3676/20500/17.
Згідно з ч.4 ст.529 МК України скарга(адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Отже, з врахування положень ст.103 КАС України щодо обчислення строків постанова заступника начальника митниці, про яку йдеться в позовній заяві, може бути оскаржена до суду у строк до 30.10.2017 року включно.
Згідно із ч.ч.1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
В позовній заяві відсутні будь-які пояснення позивачки щодо пропуску нею встановленого законом строку звернення до суду чи якісь клопотання з цього приводу.
Відтак на стадії відкриття провадження не встановлена поважність причин пропуску такого строку, через що наявні підстави для залишення позову без розгляду.
Таке процесуальне рішення не позбавляє позивачку права звернутись до суду з аналогічними вимогами у встановленому законом порядку.
Керуючись ст.ст.99, 100, 121, 165 КАС України,
п о с т а н о в и в :
Позов ОСОБА_1 до заступника начальника Волинської митниці ДФС ОСОБА_2, Волинської митниці ДФС про визнання протиправною і скасування постанови в справі про порушення митних правил залишити без розгляду за пропуском строку звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Любомльський районний суд протягом 5-ти днів з дня одержання її копії.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.С.Чишій