
Справа №521/12872/17
Номер провадження 3/521/5472/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.10.2017 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого Жуковський С.О.
при секретарі Дорич А.А.
представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу № 0637/50000/17, що надійшла 14.08. 2017 року з Одеської митниці ДФС відносно гр. РФ Бившева ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає за адресою: Болгарія, м. Приморського, вул. 3 марта, 11, ап. 2, про порушення митних правил, передбаченого ст. 472 МК України,
ВСТАНОВИВ:
29.05.2017 року о 19 годині 44 хвилин в пункт пропуску „Рені - Джюрджюлешть-авто" митного поста «Ізмаїльський» Одеської митниці ДФС прибув легковий автомобіль "MERCEDES-BENZ 214", д/н В3041НК, країна реєстрації Болгарія, який прямував з ОСОБА_3 (м. Тольятті) до Болгарії (м. Приморське) під керуванням громадянина ОСОБА_3 ОСОБА_4.
На підставі оцінки та аналізу ризиків, для проведення поглибленого догляду даного транспортного засобу та особистих речей громадянину ОСОБА_5 було запропоновано заповнити митну декларацію. Під час спільного митно- прикордонного огляду салону транспортного засобу у картонній коробці серед інших монет без ознак приховування було виявлено одну монету темно-жовтого кольору з написом з одного боку - «2 КОПЬЙКИ 1904 ГОДА», з іншого - зображення двоглавого орла. Виявлення вище вказаної монети стало можливе після звичайного візуального огляду салону автомобіля без застосування технічних засобів митного контролю.
Відповідно до ч. 5 ст. 374 Митного кодексу України культурні цінності за кодами 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.
Будь яких дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України зазначеної монети, яка може представляти нумізматичний інтерес, громадянин ОСОБА_3 ОСОБА_5 не надав.
Виявлена монета не була заявлена громадянином ОСОБА_3 ОСОБА_5 при усному опитуванні, не була записана в індивідуальній митній декларації та переміщувалась ним з порушенням митних правил.
Опитаний за обставинами справи громадянин ОСОБА_3 ОСОБА_4 на підставі ст. 63 Конституції України відмовився від надання пояснень, свою провину визнав, справу просить розглянути без нього.
Таким чином, гр. РФ ОСОБА_4 було порушено процедуру декларування товарів, передбачену ст. 257 МК України та не було заявлено за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, що призвело до порушення митних правил, передбаченого ст. 472 МК України.
Згідно з експертним висновком Одеського музею нумізматики від 04.07.2017 №186 надана на дослідження монета Російської імперії 1904 р. тривалий час виконувала функцію грошей на території сучасної України та має безпосереднє відношення до історії грошового обігу країни, тому для України представляє культурно-історичну цінність. Вищезазначена монети є об'єктом колекціонування. Вартість монети складає 0,5 доларів США, що за курсом НБУ на день проведення експертизи 04.07.2017 становить 13,00 (тринадцять гривень).
На підставі вказаних обставин, посадовою особою Одеської митниці ДФС відносно гр. РФ ОСОБА_4 було складено протокол про порушення митних правил № 0637/50000/17 від 29.05.2017 за ст.472 МК України.
Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При складанні протоколу про порушення митних правил гр. РФ ОСОБА_4 була повідомлена, що розгляд вчиненого нею порушення відбудеться у приміщенні Малиновського районного суду міста ОСОБА_1, про що власноручно розписалась у протоколі, однак у призначений час остання до суду не зявилась, про причини неявки суд не повідомила.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина гр. РФ ОСОБА_4 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС, та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях гр. РФ ОСОБА_4 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, за кваліфікуючою ознакою: недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обовязковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Статтею 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявленя за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
У відповідності до статті 258 МК України, під митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, розуміється митна декларація, що містить обсяг відомостей (даних), достатній для завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у заявлений митний режим.
Відповідно до ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття органом доходів та зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Згідно з п.п.1,4 ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України, декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; у випадках, визначеним цим кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього кодексу.
Відповідно до «Інструкції про порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документу» затвердженої наказом Міністерства фінансів України 30 травня 2012 року № 651 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2012 року за №1372/21684) декларант зобов'язаний заявити точні відомості про товар у митній декларації.
Відповідно до ст. 336 МК України митний контроль здійснюється шляхом проведення митного огляду та перевірки документів і відомостей, які відповідно до статті 335 МК України надаються митним органам під час переміщення товарів через митний кордон України.
Крім викладеного, вина гр. РФ ОСОБА_4 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0637/50000/17 від 29.05.2017 року, доповідною запискою, та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр. РФ ОСОБА_4, її ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останньої є штраф в розмірі 100 відсотків вартості товару з конфіскацією на користь держави товару вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0637/50000/17 від 29.05.2017 року.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 465, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути гр. РФ Бившева ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, а саме 13 гривень з конфіскацією на користь держави товару, вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0637/50000/17 від 29.05.2017 року.
Відповідно до вимог ст. 511 МК України, 30.05.2017 року у гр. ОСОБА_6 ОСОБА_7 (Verme Oleg) для забезпечення стягнення штрафу, було вилучено 100 гривень 00 копійок, з яких 13 гривень 00 копійок необхідно звернути у державний бюджет України в рахунок сплати штрафу та штраф вважати сплаченим, а 87 гривень повернути гр. РФ Бившеву ОСОБА_2 (а.с. 9).
Стягнути з гр. РФ Бившева ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Жуковський С.О