
Справа № 766/14832/17
н/п 2-а/766/2107/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2017 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі :
головуючого судді Майдан С.І.,
при секретарі Матієнко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні клопотання ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу експертизи умов праці Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_2, начальника Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_3, Головного управління Державної служби з питань праці у Херсонській області про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення,
встановив:
В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу експертизи умов праці Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_2, начальника Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_3, Головного управління Державної служби з питань праці у Херсонській області про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення.
Від позивача на адресу суду надійшла заява про зупинення виконавчого провадження, посилаючись на те, що 01.08.2017 року відкрито виконавче провадження з виконання оскаржуваної ним постанови №21-01-291/184-129с від 10.05.2017 року, якою з позивача стягнуто штраф в сумі 3200,00 гривень. Посилаючись на ст.ст.34, 35 Закону України «Про виконавче провадження», позивач просить зупинити виконавче провадження №54409564.
Сторони по справі в судове засідання не з’явилися.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
За приписами ч.1ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, забезпечення адміністративного позову - це вжиття адміністративним судом,у провадження якого знаходиться справа, певних заходів щодо охорони прав та свобод позивача, для створення можливості реального виконання позитивного (для позивача) рішення суду.
Відповідно до ч. 2, 3 ст.117 КАС України ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції. Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Таким чином, рішення суду щодо забезпечення адміністративного позову приймається в будь-якій стадії адміністративного провадження до постановлення судом рішення по суті адміністративної справи, тобто суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб`єкта владних повноважень чи його окремих положень,що оскаржуються.
За правилами п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
За змістом вказаних норм закону, з метою захисту прав, свобод та інтересів позивача до ухвалення судового рішення в адміністративній справі, у випадку, якщо оскаржуване рішення суб’єкта владних повноважень перебуває на примусовому виконанні, можливим є зупинення дії такого рішення у спосіб зупинення стягнення за виконавчим документом.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про задоволення клопотання позивача, як обґрунтованого та законного.
Керуючись ст.117,118 КАС України, суд
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу експертизи умов праці Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_2, начальника Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_3, Головного управління Державної служби з питань праці у Херсонській області про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення задовольнити.
Зупинити стягнення штрафу з ОСОБА_1 на підставі постанови №21-01-291/184-129с від 10.05.2017 року, яке проводиться у межах виконавчого провадження №54409564, до набрання судовим рішенням законної сили у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу експертизи умов праці Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_2, начальника Головного управління Державної служби України з питань праці у Херсонській області ОСОБА_3, Головного управління Державної служби з питань праці у Херсонській області про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення.
Копію ухвали для виконання направити Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби міста Херсон Головного територіального Управління юстиції у Херсонській області.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Суддя: С.І.Майдан
Ухвала підлягає негайному виконанню з 08.11.2017 року.
Суддя: С.І.Майдан