ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
31 жовтня 2017 року м. Київ № 826/1337/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., при секретарі судового засідання Борсуковській О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління державної охорони України про визнання протиправними та скасування наказів, -
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 до Управління державної охорони України про визнання протиправними та скасування наказу Начальника Управління державної охорони України від 15.09.2016 року №411-ОС в частині зарахування підполковника ОСОБА_1 в розпорядження Начальника Управління державної охорони; від 23 вересня 2016 року "Про накладення дисциплінарного стягнення" в частині попередження підполковника ОСОБА_1 про неповну службову відповідність; від 24 листопада 2006 року №588-ОС в частині продовження підполковнику ОСОБА_1 терміну перебування в розпорядженні Начальника Управління державної охорони України та від 23 грудня 2016 року №642-ОС "Про накладення дисциплінарного стягнення" в частині накладення на підполковника ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення - звільнення .
Представником відповідача 29.03.2017 року до суду подані клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, які обґрунтовані пропуском позивачем строку звернення до суду з вимогами про визнання протиправними та скасування спірних наказів.
Представник позивача проти задоволення заявленого клопотання заперечував, вказавши на те, що позивачу стало відомо про порушення його прав з листа Департаменту роботи з особовим складом Управління державної охорони України від 26.12.2016 року №2/6-1198, який отримано 03.01.2017 року.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для залишення позовної заяви без розгляду, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною третьої статті 99 КАС України визначено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Крім того, відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Іліан проти Туреччини» правило встановлення обмежень до суду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду повинно застосовуватись з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру; перевіряючи його виконання, слід звертати увагу на обставини у справі.
Позивач зазначає, що оскаржувані накази Управління державної охорони України позивачем отримав лише 03.01.2017 року.
З матеріалів справи вбачається, що до суду з даним адміністративним позовом позивач звернувся 20.01.2017 року, тобто в межах місячного строку, передбаченого частиною третьою статті 99 КАС України.
Водночас, представник відповідача на підтвердження наведених у клопотанні про залишення позовної заяви без розгляду доводів щодо пропуску позивачем строку на звернення до адміністративного суду не надав до суду жодних доказів пропущення строку.
Наведене в сукупності свідчить про дотримання позивачем строку на звернення до суду.
За таких обставин, враховуючи, що позивачем не пропущено строк на звернення до суду за захистом його порушених прав, суд приходить до висновку, що клопотання відповідача є необґрунтованим, а підстави для залишення позовної заяви без розгляду відсутні.
Керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Управління державної охорони України про залишення позовної заяви без розгляду.
Копію ухвали надіслати особам, що беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Аблов