ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
на розгляд іншого адміністративного суду
07 листопада 2017 року Справа № 813/3343/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Приймака С.І., позивача ОСОБА_1-Я. І., розглянув у попередньому судовому засіданні питання щодо можливості передачі адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Державних виконавців Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити дії, на розгляд іншого адміністративного суду, -
в с т а н о в и в:
02.10.2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до державних виконавців Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, в якому позивач просить:
- визнати дії державних виконавців Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області (правонаступник відділу державної виконавчої служби Бродівського районного управління юстиції) з виконання рішень Бродівського районного суду Львівської області від 30.06.2011, 14.09.2011 та 09.11.2011 щодо нарахування та виплати позивачу щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 01.11.2010 по 30.06.2011 неправомірними.
- зобов’язати державних виконавців Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області здійснити всі належні дії та виконати рішення Бродівського районного суду Львівської області від 30.11.2011, 14.09.2011, 19.09.2011 і 09.11.2011 щодо нарахування та виплати позивачу щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 22.05.2008 по 30.06.2011 у повному обсязі.
- змінити подальший спосіб і порядок виконання рішень Бродівського районного суду Львівської області від 30.06.2011, 14.09.2011, 19.09.2011 і 09.11.2011 у відповідності з «Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою», який затверджено постановою КМУ від 03.09.2014 № 440, з виплатою позивачу компенсації за порушення строків виплати за період з 01.11.2010.
В обґрунтування вказаних вимог позивач зазначив, що згідно з рішенням Бродівського районного суду зобов’язано Управління Пенсійного фонду України у Бродівському районі нарахувати та виплатити позивачу щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. На виконання вказаного судового рішення видано виконавчі листи, за якими відкрито виконавчі провадження. Однак, державними виконавцями Бродівського районного управління юстиції винесені постанови про закінченням виконавчого провадження з причини відсутності належного державного фінансування. Позивач, вважаючи такі дії протиправними та такими, що порушують його права, з метою їх відновлення, з покликанням на ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства, звернувся до суду із вказаним позовом.
В судовому засіданні поставлено на обговорення питання щодо передачі вказаної адміністративної справи на розгляду Бродівського районного суду Львівської області.
Позивач щодо передачі не заперечив.
Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце розгляду судового засідання повідомлений належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи чи іншого змісту не подавав.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання (ч. 4 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України)).
Суд, вирішуючи питання передачі справи на розгляд іншого адміністративного суду, керується наступним.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Серед іншого, п. 4 ч. ст. 18 КАС України передбачає розгляд місцевими загальними судами як адміністративними, зокрема, усіх адміністративних справ щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 6 цієї ж статті визначено адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Аналогічні положення викладено у п. 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» № 3 від 13.12.2010 року (з наступними змінами та доповненнями).
Оскільки предметом спору є правомірність постанов про закінчення виконавчих проваджень, прийнятих у зв’язку з виконанням виконавчих листів, виданих Бродівським районним судом Львівської області, та дії державних виконавців щодо їх винесення, слідуючи правилам підсудності, встановлених КАС України, адміністративну справу повинен розглядати суд, який видав виконавчий документ.
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, зокрема, відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду (п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України).
Пунктом 2 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку про передачу адміністративної справи № 813/3343/17 за позовом ОСОБА_1 до Державних виконавців Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити дії, для подальшого розгляду до Бродівського районного суду Львівської області за підсудністю.
Відповідно до ч. 7 та ч. 8 ст. 22 КАС України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст. ст. 18, 22, 158-160, 165, 181 КАС України, суд -
у х в а л и в:
1. Адміністративну справу № 813/3343/17 за позовом ОСОБА_1 до Державних виконавців Бродівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити дії, - передати на розгляд до Бродівського районного суду Львівської області.
2. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
В судовому засіданні проголошено вступна та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 09.11.2017 року.
Суддя Качур Р.П.