
Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогря, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа №: 669/1128/17 Провадження № 3/669/497/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2017 року смт.Білогір'я
Суддя Білогірського районного суду Хмельницької області Бараболя Н.С., при секретарі Рудій Т.В., з участю прокурора Гроцького М.Л., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Білогіря матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки с.Вільшаниця вул.Центральна, 43 Білогірського району Хмельницької області, українки, громадянки України, непрацюючої, депутата Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області сьомого скликання,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, обрана депутатом Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області сьомого скликання, будучи відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог п.5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» цього ж Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 07 липня 2017 року о 10 год. 39 хв. в приміщенні Ямпільського ПМК по вул.Центральній, 56 в смт.Ямпіль Білогірського району Хмельницької області, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, у вчиненому розкаялася.
Прокурор в судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційного діяння, оскільки її вина повністю підтверджується матеріалами справи.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доведена.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає відповідно за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до ст.172-6 КУпАП, субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, згідно з яким строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до вказаного Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.
Відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Так, за ОСОБА_1, згідно рішення № 1 від 05 листопада 2015 року першої організаційної сесії Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області сьомого скликання, визнано повноваження депутата вказаної ради.
Таким чином, ОСОБА_1 зобовязана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01 травня 2017 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області сьомого скликання ОСОБА_1 подала декларацію за 2016 рік лише 07 липня 2017 року о 10 год. 39 хв., тобто несвоєчасно.
Згідно інформаційного листа № 93-05/28376/17 від 14 серпня 2017 року Національного агентства з питань запобігання корупції дії користувачів логуються та зберігаються у інформаційно-телекомунікаційній системі з 01 жовтня 2016 року. При перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстр виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвалася в ІТС Реєстр 07 липня 2017 року о 09 год. 38 хв.
Актом обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25 січня 2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01 січня 2017 року по 19 год. 30 хв. 04 січня 2017 року.
З метою створення належних умов для субєктів декларування адміністратором ІТС Реєстр спільно з державною службою спеціального звязку та захисту інформації України з 24 по 28 березня 2017 року здійснювалися заходи з оптимізації обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків декількох компонентів та ІТС Реєстр в цілому.
Отже, своїми діями, які виразилися в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення, підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме: даними протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 02 жовтня 2017 року № 137; скриншотом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається дата та час публікації декларації ОСОБА_1, а саме 07 липня 2017 року о 10 год. 39 хв.; декларацією ОСОБА_1 за 2016 рік; інформаційним листом № 93-05/28376/17 від 14 серпня 2017 року Національного агентства з питань запобігання корупції та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Аналіз наведених доказів в їх сукупності вказує на наявність в діяннях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та на доведеність вини останньої.
А тому, на підставі положень ст.33 КУпАП, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, даних про особу правопорушника, ступеня вини, обставин, що помякшують відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, виключно позитивну характеристики з місця проживання, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, та необхідним для запобігання вчинення нових правопорушень.
На підставі ст. ст. 1, 3 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. ст. 33, 172-6, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 320 (триста двадцять) гривень, який сплатити за вказаними реквізитами: «Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)»; отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Хмельницької області через Білогірський районний суд Хмельницької області.
Суддя ОСОБА_2