Постанова № 70107212, 03.11.2017, Васильківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
03.11.2017
Номер справи
362/3499/17
Номер документу
70107212
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Справа362/3499/17

Провадження 2-а/362/263/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" листопада 2017 р. Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого – судді Корнієнка С.В.,

при секретарі – Лагута І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Васильківського об’єднаного Управління пенсійного фонду України Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, де просив визнати відмову Васильківського об’єднаного управління фонду України Київської області в призначені йому пенсії за віком на пільгових умовах протиправною та зобов’язати Васильківське об’єднане управління пенсійного фонду України Київської області призначити та виплатити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах починаючи з 24.01.2017 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 1987 року, категорія 3 .

Позивачу виповнилось 56 років і він набув право на отримання державної пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали «наслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки працював у зоні відчуження у 1987 році.

24.01.2017 р. позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення Чорнобильської пенсії та надав необхідний пакет документів.

21.04.2017 року рішенням Васильківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за № 2105/04 було відмовлено у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"та повідомив, що для призначення пенсії необхідно надати довідку за формою №122 .

Позивач вважає, що відповідач протиправно відмовив у призначені йому пенсії, а тому змушений звернутися до суду з даним позовом.

В судовому засіданні представник позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просила позов задовольнити з викладених у позові підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти позову, зазначивши, що позивач звернувшись до Управління не надав доказів на підтвердження факту його перебування в зоні відчуження, а тому він має права на пенсію зі зниженням пенсійного віку на 5 років..

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши надані сторонами документи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно дослідивши всі докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що адміністративний позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цей статус позивача підтверджується копією посвідчення (Категорія 3) № 089973, виданого 20.02.1993 року державною адміністрацією м.Києва (а.с. 11).

Відповідно до ч.1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме особи, які працювали у зоні відчуження у 1987 році від 10 до 14 календарних днів, мають право на призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 5 років.

24.01.2017 року для оформлення пенсії за віком, у відповідності до вимог ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач подав до Васильківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області заяву про призначення пенсії із зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в 56 років.

Однак, 21.04.2017 року позивачу рішенням Васильківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за № 2105/04 було відмовлено у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", так як надані позивачем документи, не містять відомостей стосовно періоду та населеного пункту в якому особою здійснювалися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,тому не може слугувати підставою для встановлення віку з якого ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС має право дострокового виходу на пенсію.

Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Управління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22- 1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, документами, які засвідчують особливий статус особи, є зокрема посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про періоди участі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88р. № 122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період робот, населений пункт чи об’єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Основним документом, що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження являється довідка ф.122, про періоди участів ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988року № 122, яка надається підприємством (організацією), в складі якого працівник був безпосередньо зайнятий на роботах, що дають право на пільги у відповідності з п. 8 постанови Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.05.1986 року № 665-195 та п. - постанови ЦК КПРС Ради міністрів СРСР та ВІДРПС від 29.12.1987 року № 1497-378.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме згідно записів трудової книжки, позивач прийнятий на Автотранспортне підприємство № 1050 24.08.1983р. та звільнений з роботи 18.06.1988 року на підставі п.1 ст. 4 КЗпПУ в зв’язку з ліквідацією підприємства.

На запит управління, Комунальною установою «Васильківський міський трудовий архів» № 40/04-01 від 01.03.2017 року надано архівну довідку про неможливість надати довідку. про періоди роботи на Автотранспортному підприємстві № 1050 ОСОБА_1, оскільки документи з кадрових питань (особового складу) та відомості про нарахування заробітної плати працівникам, вищевказаного підприємства, на зберігання до Васильківського міського трудового архіву не надходили.

Директором ТОВ «Агрошляхбуд» листом № 27/03-17 від 27.03.2017 року повідомлено, що документи АТП-1050 після ліквідації не були передані до архіву і на даний час знаходяться на ТОВ «Агрошляхбуд», однак дане підприємство не є правонаступником (зберігачем архіву) АТП-1050, в зв’язку з чим ТОВ «Агрошляхбуд» скасовано безпідставно внесені зміни до наказу АТП-№1050 № 35, виданого в квітні 198_?року.

Відповідно до копії наказу № 59 АТП-№1050 1986 року(дата та місяць видачі не зазначено), однак, в листі УПСЗН Дарницького району в місті Києві Державної адміністрації № 01-13/755 від 16.02.2015 року немає посилань на те, що такий наказ слугував підставою для встановлення статусу ОСОБА_1.

Таким чином, позивачем не було надано документів, які підтверджують його перебування в зоні відчуження, а відтак з урахуванням його віку станом на даний час позивач не набув право на призначення і виплату йому пільгової пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на 5 років у відповідності до вимог ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до положень статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що рішення Васильківського об'єднаного управління пенсійного фонду України Київської області № 2105/04 від 21.04.2017 року про відмову у призначені пенсії на пільгових умовах є правомірним та таким, що ґрунтується на вимогах закону, оскільки позивачем на підтвердження своїх позовних вимог ,не надано суду достатніх доказів перебування ним в зоні відчуження, а тому суд вважає, що позовні вимоги останнього є не обґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19 Конституції України,Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,Законом України" Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. ст.6,9,17,71,158-163,167,185,186 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Васильківського об'єднананого Управління пенсійного фонду України Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії- залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Корнієнко С.В.