
Справа 161/17050/17
Номер провадження 2-а/161/1089/17
У Х В А Л А
09 листопада 2017 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Княгининівської сільської ради про зобо’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1, звернувшись з позовом, просить:
-Зобов’язати Княгининівську сільську раду Луцького району Волинської області прийняти рішення про виключення земельної ділянки по вул.Хутірській між будинками № 5А і 1В в селі Милушин в розмірі 0, 1598 гектара з переліку ділянок, які намічені для продажу на земельних торгах;
- Зобов’язати Княгининівську сільську раду Луцького району Волинської області вчинити дії по перегляду питання (рішення) щодо необхідності надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул. Хутірській між будинками № 5А і 1В в селі Милушин в розмірі 0, 1598 га та надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул.Хутірській між будинками № 5А і 1В в селі Милушин в розмірі 0, 1598 га.
Адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
При подачі позову позивачем не сплачено судовий збір. Водночас, він посилається на п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», як підставу для звільнення від судового збору.
Відповідно до п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.
Позивач не зазначив, яке саме його право порушено спірним рішенням Княгининівської сільської ради № 13/4.10.5 від 16.09.2016 р.
Суд не може виконувати консультативні послуги та підсумувати варіанти можливих порушень прав позивача. Це буде наданням необґрунтованої переваги.
Отже, будь-яких підстав для висновку, що позивач у його конкретному випадку звільнений від сплати судового збору - не мається.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір").
Положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600 гривень.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
А тому позивачу слід сплатити судовий збір відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», або належним чином обґрунтувати підстави звільнення від сплати судового збору, надавши суду докази.
(Реквізити рахунку для оплати судового збору : Банк УДКСУ у м. Луцьку Волинської області, МФО 803014, № доходного рахунку щодо сплати судового збору 31214206700002, Одержувач коштів м. Луцьк, 22030001, Ідентифікаційний код одержувача 38009628).
Оригінал платіжного документа необхідно представити в суд.
У відповідності до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено право на судовий захист і передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В свою чергу, докази, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги повинні містити вичерпну та достовірну інформацію, на підтвердження вимог заявлених в адміністративному позові.
Однак, всупереч ч. 2 ст. 106 КАС України, позивачем не додано до позову належних та допустимих доказів на підтвердження вказаних обставин та не зазначено причин неможливості подання таких доказів. У поданій позовній заяві не зазначено які дії саме Княгининівської сільської ради при здійсненні нею владно-управлінських функцій (враховуючи повноваження цього органу, якими він наділений) спричинили порушення прав позивача - ОСОБА_1 у публічно-правових відносинах, у чому саме полягає таке порушення прав, свобод та інтересів позивача саме з боку Княгининівської сільської ради, не зазначено обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З врахуванням викладеного та відповідно до ст. 108 КАС України позовну заяву ОСОБА_1 до Княгининівської сільської ради про зобо’язання вчинити певні дії слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Княгининівської сільської ради про зобо’язання вчинити певні дії – залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо позивач у встановлений строк виконає, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Суддя Луцького міськрайонного суду Черняк В.В.