Постанова № 70100059, 07.11.2017, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
07.11.2017
Номер справи
233/5255/17
Номер документу
70100059
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/5255/17

П О С Т А Н О В А

07 листопада 2017 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі головуючого судді Міросєді А. І., при секретарі Ульянцевій С.А., за участю прокурора Рижкова Ю.Ю., особи, що притягується до адміністративної відповідальностіОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданніадміністративний матеріал, який надійшов з міжрайонного відділу № 4 Управляння захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції Українипро притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, який народився 27 листопада 1957 року у с. Новозаводське Тужинського району Кіровської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, не одруженого, обіймає посаду Голови Костянтинівської районної ради, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, якому розяснені права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, за ч.2 ст. 172-6 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 відповідно до рішення Костянтинівської районної ради №7/1-2 від 19.11.2015 року обраний головою Костянтинівської районної ради та збережено 5 ранг в межах 3 категорії посад органів місцевого самоврядування, і згідно пп. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.

Відповідно до ст.ст. 12, 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з часу обрання депутатом та головою районної ради, на ОСОБА_1 поширюються вимоги про обмеження, повязані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, зобовязання дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, в тому числі встановленими Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно зі ст. 68 Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування покладено обовязок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і VI. пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

27 квітня 2015 року ОСОБА_1 ознайомився з попередженням про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та повязаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю.

Згідно відповіді з територіального сервісного центру №144 регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області ОСОБА_1 є власником авто марки «SKODA RAPID» з 29 червня 2017 року по теперішній час, але, порушуючи вимоги ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», будучи головою Костянтинівської районної ради і згідно п.п.«б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, перебуваючи в робочому кабінеті, розташованому за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання авто марки «SKODA RAPID» вартістю 435810 грн., подавши її лише 04 вересня 2017 року в 11.47 год.

У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував факт несвоєчасного подання декларації про зміну майнового стану, яке сталося через сімейні обставини.

Прокурор обставини, викладені у протоколі, підтримав, зазначивши про наявність в діяхОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд встановив наступне.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобовязаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У відповідності дост. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до розяснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, повязані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих.. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи справи про адміністративні правопорушення, повязані з корупцією, суди повинні керуватися Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції»(далі - Закон), Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини (далі -ЄСПЛ).

Під поважними причинами згідно даного розяснення слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у звязку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

ОСОБА_1 у судовому засіданні не було подано жодного переконливого доказу поважності причин несвоєчасності подачі електронної декларації.

Оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозвязку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи дані щодо його особи, характер вчиненого адміністративного правопорушення, оцінивши докази, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням положень п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру мінімальної заробітної плати встановленої на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, тобто 320 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 172-6 ч. 1, 283 КУпАП, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що становить 1700,00 грн.).

Штраф слід перерахувати на р/р 31111106700058, отримувач Костянтинівське УК/м. Костянтинівка/21081100, код за ЄДРПОУ 37890775, МФО 834016, банк ГУДКСУ у Донецькій області.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., який слід перерахувати на поточний рахунок 31215206700058, отримувач Костянтин. УК/ м. Костянтинівка/22030001, код ЄДРПОУ 37890775, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області МФО 834016, код класифікації і доходів бюджету - 22030001, призначення платежу «Судовий збір Костянтинівський міськрайонний суд», символ звітності 206.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути предявлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя