Постанова № 70094960, 03.11.2017, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2017
Номер справи
822/2821/17
Номер документу
70094960
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2821/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2017 року 12.00год.м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представника позивача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Хмельницька макаронна фабрика" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Хмельницька макаронна фабрика" звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС України у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги № 18651-17 від 12.09.2017 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що Приватне акціонерне товариство "Хмельницька макаронна фабрика" отримало податкову вимогу № 18651-17 від 12.09.2017 року, прийняту Головним управління ДФС України у Хмельницькій області, згідно якої позивачеві визначено суму податкового боргу (за платежем пеня) в розмірі 56230,05 грн. Вказує, що сума грошових зобов'язань, які нараховані позивачу відповідно до податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 28.08.2017 року на загальну суму 147958,00 грн. сплачена 31.08.2017 року у повному обсязі та у строк, установлений законом і визначений у податковому повідомленні-рішенні, відповідно до платіжного доручення № 962. Зазначає, що приватне акціонерне товариство "Хмельницька макаронна фабрика" своєчасно сплатило грошові зобов'язання, нараховані контролюючим органом, відтак нарахування пені є протиправним.

Позивач просить визнати протиправною та скасувати податкову вимогу № 18651-17 від 12.09.2017 року.

Представник позивача в судовому засіданні підтвердив викладені в позовній заяві обставини, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечила, з підстав викладених в письмовому запереченні, просила в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Суд встановив, що податковим органом проведено перевірку Приватного акціонерного товариства "Хмельницька макаронна фабрика", в результаті якої складено акт перевірки № 1641/22-01-14-03/00380511 від 17.08.2017 року.

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, ГУ ДФС України у Хмельницькій області прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 28.08.2017 року № НОМЕР_1, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 147958,00 грн., з яких: 118366,00 грн.- за основним платежем, 29592,00 грн.- за штрафними (фінансовими санкціями).

Відповідно до платіжного доручення від 31.08.2017 року № 962 на суму 147958,00 грн. Приватне акціонерне товариство "Хмельницька макаронна фабрика" сплатило грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням від 28.08.2017 року № НОМЕР_1 на суму 147958,00 грн.

12.09.2017 року Головне управління ДФС у Хмельницькій області виставило податкову вимогу № 18651-17 від 12.09.2017 року, згідно якої сума податкового боргу Приватного акціонерного товариства "Хмельницька макаронна фабрика" за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 56230,05 грн. - пеня.

22.09.2017 року Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області винесено Рішення № 369/25 про опис майна у податкову заставу.

Позивач не погодившись з виставленою податковою вимогою, оскаржив їх в судовому порядку.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Згідно до п.16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно із п.58.1 ст. 58 ПК України, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:

невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;

завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;

заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Відповідно до п.58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

В силу п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно матеріалів справи позивач 31.08.2017 року сплатив податкове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням від 28.08.2017 року № НОМЕР_1 на суму 147958,00 грн.

Згідно п.87.9 ст.87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Згідно п. 59.3 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобовязання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобовязання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

При нарахуванні суми податкового зобовязання, визначеного контролюючим органом у випадках, не повязаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

При нарахуванні суми податкового зобовязання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання.

Пунктом 129.4 статті 129 ПК України визначено, що на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Відповідно до п.129.3.1 ст.129 ПК України нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Відповідно до ч.2 п.п.2 п.1 глави 7 розділу ІІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі-Порядок), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 року № 422, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 року за № 751/28881 нарахування пені розпочинається: у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Згідно ч.5 п.п.2 п.1 глави 7 розділу ІІІ Порядку нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу Казначейства та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Таким чином, у зв'язку із сплатою позивачем 31.08.2017 року податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням від 28.08.2017 року № НОМЕР_1 (зарахування коштів відбулося 06.09.2017 року), тому відповідач закінчив нарахування пені та правомірно направив позивачу вимогу про її сплату. Зазначене підтверджується розрахунком пені, обчисленої на виявлені органом ДПС суми занижень податкових зобов'язань, яка знаходиться в матеріалах справи.

У відповідності із ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, враховуючи вищевказане, суд дійшов висновку, що при винесенні податкової вимоги №18651-17 від 12.09.2017 року, відповідач діяв на підставі та в межах наданих чинним податковим законодавством України повноважень, а законність вказаної вимоги доводами позивача не спростовується. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Хмельницька макаронна фабрика" необхідно залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 86, 94, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

в адміністративному позові Приватного акціонерного товариства "Хмельницька макаронна фабрика" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 12.09.2017 року №18651-17 відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 07 листопада 2017 року

Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1