Постанова № 70094822, 03.11.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2017
Номер справи
820/3467/17
Номер документу
70094822
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

03 листопада 2017 р. № 820/3467/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бадюков Ю.В.,

при секретарі судового засідання - Андрущенко Д.В.,

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

відповідача-1 - Центральної ОДПІ - ОСОБА_3,

відповідача-2 - ГУ ДФС - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Кредитної спілки "Фінансова підтримка" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:

Кредитна спілка "Фінансова підтримка" (далі по тексту позивач, КС «Фінансова підтримка», кредитна спілка) звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративними позовом до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області (далі по тексту відповідач-1, Центральна ОДПІ, контролюючий орган), Головного управління ДФС у Харківській області (далі по тексту відповідач-2, ГУ ДФС, контролюючий орган), в якому, з урахуванням уточнень, просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення № 1720304600950 від 31.07.2017 р. про виключення Кредитної спілки "Фінансова підтримка" з Реєстру неприбуткових установ та організацій, прийняте ГУ ДФС у Харківській області;

- зобов'язати Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області включити Кредитну спілку "Фінансова підтримка" до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що рішенням №1720304600950 від 31.07.2017 року відповідачами було виключено КС "Фінансова підтримка" з Реєстру неприбуткових установ та організацій. Підставою для прийняття такого рішення стала невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 ст. 133 ПКУ. На думку позивача прийняте рішення є незаконним, оскільки кредитна спілка відповідає поняттю неприбуткової організації, а установчі документи містять всі необхідні законодавчо визначені ознаки неприбуткової організації та не містять суперечностей із вимогами чинного законодавства.

Податкове законодавство не містить підстав виключення кредитних спілок з Реєстру, зареєстрованих неприбутковими організаціями та внесених в установленому порядку до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити з підстав та мотивів, зазначених у позові.

Представники відповідачів позовні вимоги не визнали, про що надали письмові заперечення відповідно до яких просять суд відмовити в задоволені позову з огляду на наступне.

З 13 серпня 2015 року (після набрання чинності Законом № 652) викладено у новій редакції положення Кодексу, яким передбачено особливості оподаткування податком на прибуток неприбуткових організацій.

Однією з обовязкових вимог до неприбуткових організацій, встановлених пп. 133.4.1 п. 133.4 ст.133 Кодексу є заборона в установчих документах розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших повязаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Крім того, обовязковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440, розробленою відповідно до п. 133.4 ст. 133 Кодексу. Цією постановою передбачено присвоєння спілкам коду ознаки неприбутковості 0038.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 20 грудня 2001 року № 2908-111 Про кредитні спілки зі змінами (далі - Закон № 2908) кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Згідно зі ст. 7 Закону № 2908 кредитна спілка діє на основі статуту, що не суперечить законодавству України.

Частиною другою ст. 1 Закону № 2908 встановлено, що кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону № 2908 визначено порядок набуття кредитною спілкою статусу фінансової установи та ліцензування окремих видів діяльності кредитної спілки. Зокрема встановлено, що надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Уповноважений орган) відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Уповноваженого органу. Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється шляхом внесення відповідного запису до державного реєстру фінансових установ. Уповноважений орган видає кредитній спілці свідоцтво про реєстрацію фінансової установи за формою, встановленою Уповноваженим органом.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року № 2664-VІ Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг (зі змінами) (далі - Закон № 2664) кредитні спілки є фінансовими установами поряд з банками, ломбардами, лізинговими компаніями, довірчими товариствами, страховими компаніями та іншими юридичними особами, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інших послуг (операцій) пов'язаних з наданням фінансових послуг. Пунктом 5 частини першої ст. 1 Закону № 2664 визначено, що фінансова послуга - це операції з фінансовими активами з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1702Л/ІІ Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Закон №1702) встановлено, що неприбутковими організаціями вважаються юридичні особи (крім державних органів, органів державного управління та установ державної і комунальної власності), що не є фінансовими установами, створені для провадження наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, екологічної, релігійної, благодійної, соціальної, політичної та іншої діяльності з метою задоволення потреб та інтересів громадян у межах, визначених законодавством України, без мети отримання прибутку (п. 25 частини першої ст. 1 Закону № 1702).

Враховуючи особливості діяльності кредитних спілок та право на розподіл доходу, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, між членами кредитної спілки пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів), кредитні спілки не можуть бути включені до нового Реєстру.

На підставі наведеного відповідач зробив висновок про те, що оскаржуване рішення було прийнято в порядку, межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством України, а позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, встановив наступне.

Як встановлено під час розгляду справи Кредитна спілка Фінансова підтримка зареєстрована як юридична особа, код ЄДРПОУ 33205863, місцезнаходження: 61058, м. Харків, вул. Іванівська, 1. Здійснює свою діяльність на підставі Статуту (а.с.16-25), затвердженого рішенням загальних зборів.

Позивач перебуває на податковому обліку у Центральній ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, як неприбуткова організація з ознакою неприбутковості 0038 кредитні спілки, що підтверджується рішенням відповідача-1 № 1620304600439 від 02.08.2016 р., дата включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій 02.08.2016 р.(а.с.15).

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до п. 1.1 Статуту позивача кредитна спілка заснована і діє на підставі рішення установчих зборів (протокол № 1 від 20.10.2004), на підставі Законів України Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг, Про кредитні спілки, Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, інших законів України та виданих відповідно до них нормативно-правових актів.

Нова редакція Статуту КС Фінансова підтримка, затверджена протоколом № 19 від 24.06.2016 р. загальних зборів членів кредитної спілки та головою загальних зборів членів кредитної спілки.

Пунктом 2.1 Статуту КС Фінансова підтримка встановлено, що кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок обєднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Завдання кредитної спілки полягає у задоволенні потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг шляхом здійснення діяльності, передбаченої підрозділом 5 цього Статуту (п.2.2 Статуту)

Відповідно до пунктів 22.2, 22.3 Статуту розподіл доходів кредитної спілки протягом року відбувається в порядку, визначеному рішенням загальних зборів членів кредитної спілки.

Кредитній спілці забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів кредитної спілки, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших повязаних з ними осіб.

Крім того, пунктом 29.8 Статуту визначено, що у разі ліквідації спілки залишок коштів резервного та додаткового капіталу після розрахунків із членами спілки та іншими кредиторами зараховується до Державного бюджету України.

31.07.2017 р. в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_5 було підписано рішення Центральної ОДПІ № 1720304600950 згідно якого на підставі пп. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу Україні з 31.07.2017 р. КС Фінансова підтримка виключено з Реєстру неприбуткових установ та організацій з підстави невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 ст. 133 Кодексу (а.с. 10).

Підпунктом 133.4.1. п. 133.4 ст. 133 ПКУ передбачено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. № 440 затверджений Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі Порядок №440).

Згідно з пунктом 4 Порядку № 440 ознака неприбутковості організації присвоюється за окремими групами підприємств, установ та організацій відповідно до підпункту 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України за такою структурою (0038) спілки. Присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації (далі - контролюючий орган).

Термін неприбуткові підприємства, установи та організації в новій редакції викладено як неприбуткові підприємства, установи та організації (далі неприбуткові організації), які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 Податкового кодексу України.

Згідно з підпунктом 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту133.4 статті 133 цього Кодексу.

Підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України конкретизовано вимоги до установчих документів неприбуткових організацій, які діють на підставі установчих документів організації вищого рівня.

Враховуючи встановлені обставини у справі суд дійшов висновку, що КС «Фінансова підтримка» відповідає ознакам неприбуткової організації, а установчі документи позивача містять всі передбачені для неприбуткової організації вимоги положень Податкового кодексу України.

Чинним законодавством України визначено підстави для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Так, у п.п. 133.4.4. п. 133.4 ст. 133 ПКУ передбачено, що встановлення контролюючим органом відповідно до норм цього Кодексу факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені підпунктом 133.4.2 цього пункту, є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій і нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм цього Кодексу. Податкові зобов'язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.

Згідно абзацу шостого пункту 2 Постанови № 440 неприбуткові організації, які у строк, установлений пунктом 35 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, не привели свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого цією постановою.

Пунктом 16 Порядку №440 передбачено, що виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу, а саме в разі:

-використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу;

-розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

-невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу;

-затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;

-за ініціативою неприбуткової організації.

Отже, суд констатує відсутність підстав для виключення позивача з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Суд також відзначає, що поняття некомерційне господарювання наведене у статті 52 Господарського кодексу України №436-IV від 16.01.2003, згідно із якою це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку. Некомерційна господарська діяльність здійснюється суб'єктами господарювання державного або комунального секторів економіки у галузях (видах діяльності), в яких відповідно до статті 12 цього Кодексу забороняється підприємництво, на основі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування. Некомерційна господарська діяльність може здійснюватися також іншими суб'єктами господарювання, яким здійснення господарської діяльності у формі підприємництва забороняється законом.

Відповідно до статті 130 Господарського кодексу України кредитною спілкою є неприбуткова організація, заснована громадянами у встановленому законом порядку на засадах добровільного об'єднання грошових внесків з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні інших фінансових послуг. Кредитна спілка є юридичною особою. Статусу юридичної особи вона набуває з дня її державної реєстрації. Кредитна спілка діє на основі статуту, який затверджується загальними зборами членів кредитної спілки.

Частиною шостою статті 130 Господарського кодексу України передбачено, що статус, порядок організації та здійснення господарської діяльності кредитної спілки визначаються цим Кодексом, законом про кредитні спілки та іншими законами.

Організаційні, правові та економічні засади створення та діяльності кредитних спілок, їх об'єднань, права та обов'язки членів кредитних спілок та їх об'єднань визначає Закон України Про кредитні спілки від 20.12.2001 №2908-III (далі - Закон №2908-III).

Відповідно до статті 1 Закону №2908-III кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Згідно зі статтею 7 Закону №2908-III кредитна спілка діє на основі статуту, що не суперечить законодавству України.

Статтею 8 Закону №2908-III визначено порядок набуття кредитною спілкою статусу фінансової установи та ліцензування окремих видів діяльності кредитної спілки.

Зокрема, встановлено, що надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Уповноважений орган) відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Уповноваженого органу. Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється шляхом внесення відповідного запису до державного реєстру фінансових установ. Уповноважений орган видає кредитній спілці свідоцтво про реєстрацію фінансової установи за формою, встановленою Уповноваженим органом.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 1 Закону України від 12.07.2001 №2664-III Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг (далі Закон №2664-III) кредитні спілки є фінансовими установами поряд з банками, ломбардами, лізинговими компаніями, довірчими товариствами, страховими компаніями та іншими юридичними особами, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інших послуг (операцій), пов'язаних з наданням фінансових послуг.

В свою чергу, пунктом 5 частини першої статті 1 Закону №2664-III визначено, що фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

На підставі системного аналізу вищевказаних норм законодавства, суд дійшов до висновку, що кредитна спілка є неприбутковою організацією, яка надає виключний перелік фінансових послуг відповідно до напрямків діяльності, передбачених Законом України Про кредитні спілки. Діяльність кредитної спілки не передбачена цим Законом, заборонена. Крім того, кредитна спілка надає послуги обмеженому колу осіб (лише членам кредитної спілки) для збереження реальної вартості фінансових активів, вона створена та діє не з метою отримання прибутку, а з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок обєднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Суд не приймає посилання відповідача на статтю 1 Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, згідно із яким неприбуткові організації це юридичні особи (крім державних органів, органів державного управління та установ державної і комунальної власності), що не є фінансовими установами, створені для провадження наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, екологічної, релігійної, благодійної, соціальної, політичної та іншої діяльності з метою задоволення потреб та інтересів громадян у межах, визначених законодавством України, без мети отримання прибутку, з огляду на особливості застосування і мету вказаного Закону, оскільки останній спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави, забезпечення національної безпеки шляхом визначення правового механізму протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також формування загальнодержавної багатоджерельної аналітичної бази даних для надання правоохоронним органам України та іноземних держав можливості виявляти, перевіряти і розслідувати злочини, повязані з відмиванням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що податковий орган протиправно прийняв рішення про виключення позивача з Реєстру неприбуткових установ та організацій, оскільки положення статуту КС Фінансова підтримка, зокрема, пунктів 22.2, 22.3 Розділу 22. Порядок розподілу доходів кредитної спілки, пункту 29.8 Розділу 29. Задоволення вимог кредиторів кредитної спілки в разі припинення її діяльності, відповідає положенням підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Установчі документи кредитної спілки недійсними в судовому порядку не визнавались. Жодних доказів порушення процедури утворення чи реєстрації кредитної спілки відповідачем суду також не надано та не наведено.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що відповідач прийняв протиправне рішення про виключення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Абзацом 23 п. 4 Порядку №440 встановлено, що присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації (далі - контролюючий орган).

Включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється контролюючим органом з присвоєнням їй ознаки неприбутковості згідно з пунктом 4 цього Порядку (п. 5 Порядку).

Частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частиною першою статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Як встановлено частинами першою, другою статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд, відповідно до статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів частини першої статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Кредитної спілки "Фінансова підтримка" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 1720304600950 від 11.07.2017 р. про виключення Кредитної спілки "Фінансова підтримка" з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Зобов'язати Центральну ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області (пр-т Науки, буд. 9, м. Харків, 61166, код за ЄДРПОУ 39859805) включити Кредитну спілку "Фінансова підтримка" (61058, м. Харків, вул. Іванівська, б. 1, код ЄДРПОУ 33205863) до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Стягнути на користь Кредитної спілки "Фінансова підтримка" (61058, м. Харків, вул. Іванівська, б. 1, код ЄДРПОУ 33205863) сплачену суму судового збору в розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код за ЄДРПОУ 39599198).

Стягнути на користь Кредитної спілки "Фінансова підтримка" (61058, м. Харків, вул. Іванівська, б. 1, код ЄДРПОУ 33205863) сплачену суму судового збору в розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області (пр-т Науки, буд. 9, м. Харків, 61166, код за ЄДРПОУ 39859805).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Бадюков Ю.В.