Ухвала суду № 70094160, 06.11.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2017
Номер справи
812/553/17
Номер документу
70094160
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у зупиненні провадження у справі

06 листопада 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/553/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Петросян К.Є.,

при секретарі судового засідання –Дюкаревій М.І.,

за участю:

представника позивача – ОСОБА_1,

представника відповідача – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача щодо зупинення провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа 812/553/17 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень.

02.11.2017 та 06.11.20017 від представника позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про зупинення провадження по справі до закінчення антитерористичної операції задля звернення ТОВ «ЛЕО» до податкових органів із заявою про розстрочення податкового боргу з узгодженого грошового зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 4 082 605,06 грн, задекларованого у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року, на підставі сертифікату 692 Торгово – промислової палатою України.

В обгрунтування вищевказаного клопотання позивачем зазначено, що у зв’язку із виникненням непередбачуваних обставин (форс-мажорних обставин) - проведенням антитерористичної операції на території Луганської області, ТОВ «ЛЕО» оплату узгодженого в податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року податкового зобов’язання здійснено 31.07.2014, 01.08.2014 та 08.08.2014, за першої можливості проведення такої оплати.

У зв’язку із виниклими обставинами, згідно із ст. 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014р. 1669-VII, 30.09.2014р. Торгово-промисловою палатою України було засвідчено сертифікатом 692 настання з 31.07.2014 для ТОВ «ЛЕО» форс-мажорних обставин при здійсненні господарської діяльності на території Луганської області щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов’язкових платежів, згідно пунктів 100.4 та 100.5 ст. 100 ПКУ.

На виконання норм ст. 100 ПК Україгни й Наказу 574, та у зв’язку із отриманням сертифікату Торгово-промислової палати України від 30.09.2014 692, ТОВ «ЛЕО» 12.06.2017 звернулося до Державної фіскальної служби України та Луганської ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області із заявою вих. 01-20/2/42 про розстрочення податкового боргу з узгодженого грошового зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 4 082 605,06 грн, задекларованого у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року.

ДФС листом від 18.07.2017р. 15511/6/99-99-17-04-15 повідомили ТОВ «ЛЕО» про відсутність підстав для розстрочення податкового боргу з узгодженого грошового зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 4 082 605,06 грн, задекларованого у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року згідно норм п.п. 38.2 п. 38 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, за якими на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 1 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження із зазначених територій на іншу територію України, зокрема, зупиняється застосування норм статей 59, 60 (в частині податкових вимог), 87 - 101 цього Кодексу.

Крім того, зазначеним п.п. 38.2 п. 38 підрозділу 10 розділу XX ПКУ відлік строку давності, визначений статтею 102 цього Кодексу, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у цьому підпункті, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені статтями 59, 60, 87 - 101 цього Кодексу.

Станом на сьогоднішній день антитерористична операція триває, рішення про її закінчення не прийняте.

Отже, ТОВ «ЛЕО» вважає, що зможе скористатися правом встановленим п. 100.2 ст. 100 ПКУ та звернутися до відповідних податкових органів із заявою про розстрочення податкового боргу з узгодженого грошового зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 4 082 605,06 грн, задекларованого у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року, на підставі сертифікату 692 Торгово-промисловою палатою України, тільки після закінчення антитерористичної операції.

Представник позивача у судовому засіданні клопотання про зупинення провадження по справі підтримав та просив суд його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні клопотання представника позивача щодо зупинення провадження по справі залишив на розсуд суду.

Заслухавши думку представника відповідача, розглянувши клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі, суд дійшов до наступного.

Підставою для зупинення провадження, на які посилається позивач, є можливість скористатися правом встановленим п. 100.2 ст. 100 ПК України та звернутися до відповідних податкових органів із заявою про розстрочення податкового боргу з узгодженого грошового зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 4 082 605,06 грн, задекларованого у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року.

Преамбулою Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (Закону 1669), який набув чинності 15.10.2014, визначено, що цей Закон визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Статтею 1 Закону 1669 встановлено наступне.

Період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року 405/2014.

Статтею 11 Закону 1669 (Прикінцеві та перехідні положення) визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (14.10.2014), і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.

Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до п. 3 Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року 405/2014 цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зазначений Указ Президента України був опублікований у офіційному виданні "Офіційний вісник Президента України" від 14.04.2014.

Таким чином, Указ Президента України від 14 квітня 2014 року 405/2014 набув чинності 14.04.2014.

Отже, оскільки Указ Президента України від 14 квітня 2014 року 405/2014 набув чинності 14.04.2014, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону 1669-VII від 02.09.2014 можна достовірно стверджувати, що період проведення антитерористичної операції розпочався. Оскільки Указ Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України не видавався, можна достовірно стверджувати, що проведення антитерористичної операції триває.

Як зазначено у ч.1 ст.156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі: 1) смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, а також ліквідації органу, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, - до встановлення правонаступника; 2) необхідності призначення або заміни законного представника сторони чи третьої особи - до вступу у справу законного представника; 3) неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; 4) звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні; 5) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави - до надходження відповіді на доручення.

Інших обставин, які б зумовлювали обов'язкове зупинення провадження у справі ч.1 ст.156 КАС України не передбачено.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

З вищенаведеної норми вбачається, що зупинення провадження по справі за клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, є правом суду.

Суд зауважує, що наразі неможливо встановити термін, тобто певний момент у часі, до якого можливо б було зупинити провадження по справі.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Отже, з урахуванням вищезазначеного, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі, за наведених позивачем підстав.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,- відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Повний текст ухвали складено та підписано 08 листопада 2017 року.

СуддяОСОБА_3