Рішення № 70085780, 25.10.2017, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
25.10.2017
Номер справи
330/537/17
Номер документу
70085780
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Якимівський районний суд Запорізької області

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

Справа № 330/537/17

2/330/226/2017

"25" жовтня 2017 р. Якимівський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого Федорець С.В.,

при секретарі Шеліповій Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Якимівка цивільну справу за позовом Керівника Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області в інтересах держави до Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Давидівської сільської ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, витребування та повернення земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ :

16.03.2017 року до Якимівського районного суду Запорізької області з позовною заявою звернувся керівник Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області в інтересах держави до відповідачів про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, витребування та повернення земельної ділянки, з наступних підстав.

До Давидівської сільської ради 12.04.2011 надійшло звернення ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства площею 55 га, із земель запасу Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області. За результатами розгляду звернення ОСОБА_1 Давидівською сільською радою прийнято рішення від 14.04.2011 № 7/1, пунктом 1 якого ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 55 га для передачі її у довгострокову оренду із сільськогосподарських земель населених пунктів Давидівської сільської ради. Однак, прокурор зазначає, що можливість передачі земельних ділянок державної та комунальної форми власності для ведення фермерського господарства юридичним особам, тобто після створення громадянином фермерського господарства та його державної реєстрації відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про фермерське господарство», без проведення земельних торгів діючим законодавством України не передбачена. Тобто, передача громадянину земельної ділянки для ведення фермерського господарства здійснюється без проведення земельних торгів (аукціону) тоді, коли земельна ділянка передається громадянину, який виявив бажання займатися фермерським господарством саме для створення фермерського господарства як юридичної особи та реєстрації його у встановленому законом порядку, а не для розширення вже існуючого фермерського господарства. Враховуючи викладене, на думку прокурора, рішення Давидівської сільської ради від 14.04.2011 № 7/1 суперечить вимогам чинного законодавства України та має бути скасоване. В подальшому до Давидівської сільської ради надійшло клопотання ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 54,5539 га в оренду для ведення фермерського господарства на території Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області та передачі її в оренду терміном на 20 років, за результатами розгляду якого сільською радою прийнято рішення від 10.02.2014 №18/1, пунктом 1 якого затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 54,5539 га, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107, для ведення фермерського господарства ОСОБА_1 за рахунок земель Давидівської сільської ради в межах с. Давидівка, пунктом 2 - передано в оренду ОСОБА_1 земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 54,5539 га, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107, строком на 20 років. За думкою прокурора, вказане рішення прийнято з порушенням ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України, у зв'язку з чим підлягає скасуванню. На підставі рішень Давидівської сільської ради №7/1 від 14.04.2011 року та №18/1 від 10.02.2014 року між Давидівською сільською радою та ОСОБА_1 укладено договір оренди землі від 25.02.2014, який 20.03.2014 зареєстрований державним реєстратором Реєстраційної служби Якимівського районного управління юстиції Запорізької області ОСОБА_2 за № 5111430. При цьому, як зазначає прокурор,згідно до інформації Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій област, орендна плата за вищевказану земельну ділянку сплачується фермерським господарством «Агростар-2010». Безпосередньо ОСОБА_1 орендну плату не сплачує. Таким чином, на думку прокурора, земельну ділянку площею 54,5539 га фактично використовує фермерське господарство «Агростар-2010», яке є юридичною особою. Крім того, прокурор зазначає, що договором оренди стронами визначено мінімально можливий за законодавством розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки землі, у той час, як, в результаті проведення аукціону могло бути встановлено значно більший її розмір (до 12%, передбачених законодавством). Таким чином, на думку прокурора, у даному разі вбачається можливість недоотримання державою коштів за оренду землі, що є порушенням інтересів держави. З урахуванням того, що договір оренди землі від 25.02.2014 є похідним від незаконних рішень Давидівської сільської ради від 14.04.2011 № 7/1 та від 10.02.2014 № 18/1, останній підлягає визнанню судом недійсним із застосуванням наслідків недійсності правочину.

В позові прокурор просить визнати недійсним та скасувати рішення Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області від 14 квітня 2011 року №7/1 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі в довгострокову оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства ОСОБА_1", визнати незаконним та скасувати рішення Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області від 10 лютого 2014 року №18/1 "Про затвердження проекту відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства та передачі її в оренду", визнати недійсним договір від 25.02.2014 року оренди земельної ділянки, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107, площею 54,5539 га, розташованої у с. Давидівка Якимівського району Запорізької області, укладений між давидівською сільською радою Якимівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 04352055, юридична адреса: вул. Радянська,27, с. Давидівка Якимівського району Запорізької області, 72563) та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН2579110717, зареєстрований 20.03.2014 року за №5111430, а також зобов`язати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН2579110717, повернути територіальній громаді с. Давидівка Якимівського району Запорізької області в особі Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області, земельну ділянку площею 54,5539 га, кадкастровий номер 2320381200:01:003:0107, яка розташована у с.Давидівка Якимівського району Запорізької області.

У судовому засіданні прокурор підтримав позов у повному обсязі, просив його задовольнити.

Представник відповідача Давидівської сільської ради проти позову заперечував, вважаючи, що перше рішення сільської ради №7/1 від 14.04.2011 року було прийнято на підставі законодавства, що діяло на момент його прийняття, у відповідності до вимог ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство». Зміни до законодавства, на які поилається прокурор, були внесені пізніше. Однак, Давидівською сільською радою, не зважаючи на ці зміни було прийнято рішення №18/1 від 10.02.2014 року та укладено договір оренди з ОСОБА_1, оскільки він вже розробив проект землеустрою, а протягом останніх років жодного бажаючого орендувати ці землі у Даівидівської сільської ради не було, що призвело до запустіння землі та недоотримання бюджетов коштів у вигляді орендної плати.

Представник відповідача ОСОБА_1 ОСОБА_3 заперечував проти задоволення позовної заяви та пояснив, що позов прокурора поданий на формальних підставах, якась шкода державним інтересам не спричинена (так як відповідач у повному обсязі сплачує орендну плату за землю). Рішення сільської ради від 14.04.2011 року було прийнято до внесення змін до законодавства з приводу необхідності проведеня аукціону при вирішенні питання щодо передання земельної ділянки в оренду. Друге рішення було похідним, як і договір оренди, тому скасуванню не підлягає. Крім того, представник позивача вважає, що прокурор не мав повноважень для звернення до суду з цим позовом, оскільки є відповідні державні органи, на які державою покладено функції здійснення конторолю за дотриманням земельного законодавства.

Вислухавши пояснення прокурора, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Так, у судовому засіданні було встановлено, що 12.04.2011 року до Давидівської сільської ради надійшло звернення ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства площею 55 га, із земель запасу Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області.

За результатами розгляду звернення ОСОБА_1 Давидівською сільською радою прийнято рішення від 14.04.2011 № 7/1 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передання у довгострокову оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства ОСОБА_1».

Пунктом 1 вказаного рішення ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 55 га для передачі її у довгострокову оренду із сільськогосподарських земель населених пунктів Давидівської сільської ради.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

У відповідності до ч. 2 ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених ч.2,3 ст. 134 цього Кодексу.

Зокрема, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної та комунальної власності або права на них, крім іншого, у разі передачі тільки громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про фермерське господарство» фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» (в редакції станом на 01.01.2011) для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради.

У заяві зазначаються: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додається рішення професійної комісії з питань створення фермерських господарств щодо наявності у громадянина достатнього досвіду роботи у сільському господарстві або необхідної сільськогосподарської кваліфікації.

В порушення ч. 1 ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» ОСОБА_1 не надано обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства та не зазначено кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність.

Разом з тим встановлено, що відповідно до статуту фермерського господарства «Агростар-2010», довідки АБ №467796 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України на фермерське господарство «Агростар-2010» та свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи - ФГ «Агростар-2010», керівником вказаного ФГ є ОСОБА_1

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, фермерське господарство «Агростар-2010» з 14.12.2010 зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 37370697, адреса місцезнаходження: 72453, Запорізька область, Приазовський район, с. Чкалове, вул. Леніна, буд. 87.

Відповідно до п. 1.1 Статуту ФГ «Агростар-2010» засновано ОСОБА_1

Згідно п. 1.2 останнє є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність.

Згідно п. 2.1 Статуту ФГ «Агростар-2010» є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатки їз своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, кутовий штамп та інші необхідні реквізити.

Відповідно до ст. 8 зазначеного Закону, після одержання засновником державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.

Слід зауважити, що ОСОБА_1 під час звернення до Давидівської сільської ради із заявою про отримання земельної ділянки вже був засновником та керівником (головою) фермерського господарства «Агростар-2010» та відповідно займався фермерським господарством.

Фермерське господарство «Агростар-2010» зареєстроване як юридична особа з 2010 року.

Можливість передачі земельних ділянок державної та комунальної форми власності для ведення фермерського господарства юридичним особам, тобто після створення громадянином фермерського господарства та його державної реєстрації відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про фермерське господарство», без проведення земельних торгів діючим законодавством України не передбачена.

Тобто, передача громадянину земельної ділянки для ведення фермерського господарства здійснюється без проведення земельних торгів (аукціону) тоді, коли земельна ділянка передається громадянину, який виявив бажання займатися фермерським господарством саме для створення фермерського господарства як юридичної особи та реєстрації його у встановленому законом порядку, а не для розширення вже існуючого фермерського господарства.

Таким чином, передача земельної ділянки в оренду ОСОБА_1 призвела до фактичної її передачі у користування юридичній особі - фермерському господарству «Агростар-2010».

При цьому, доводи відповідачів про те, що на момент прийняття вказаного рішення Давидівською сільською радою законодавством не було передбачено проведення аукціону при вирішенні питання про передачу земельної ділянки в оренду, суд вважає хибними, оскільки статтею 6 Закону України «Про фермерське господарство», на яку посилаються представники відповідачів регулюється порядок проведення професійного відбору з питань створення фермерських господарств, порядок же надання (передачі) земельних ділянок для ведення фермерського господарства встановлено статтею 7 зазначеного Закону. При цьому, вимоги цієї статті стосуються громадян. Але, як було встановлено, фактично земельна ділянка була передана Фермерському господарству, тобто юридичній особі.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість доводів прокурора з приводу того, що рішення Давидівської сільської ради від 14.04.2011 № 7/1 суперечить вимогам чинного законодавства України та має бути скасоване.

В подальшому до Давидівської сільської ради надійшло клопотання ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 54,5539 га в оренду для ведення фермерського господарства на території Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області та передачі її в оренду терміном на 20 років.

За результатами розгляду Давидівською сільською радою клопотання ОСОБА_1 прийнято рішення від 10.02.2014 №18/1 «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства та передачі її в оренду».

Пунктом 1 вказаного рішення затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 54,5539 га, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107, для ведення фермерського господарства ОСОБА_1 за рахунок земель Давидівської сільської ради в межах с. Давидівка.

Пунктом 2 вказаного наказу передано в оренду ОСОБА_1 земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 54,5539 га, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107, строком на 20 років.

Оскільки вказане рішення прийнято з порушенням ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України з викладених вище підстав, суд приходить до висновку про те, що воно підлягає скасуванню.

На підставі рішень Давидівської сільської ради №7/1 від 14.04.2011 року та №18/1 від 10.02.2014 року між давидівською сільською радою та ОСОБА_1 укладено договір оренди землі від 25.02.2014, який 20.03.2014 зареєстрований державним реєстратором Реєстраційної служби Якимівського районного управління юстиції Запорізької області ОСОБА_2 за № 5111430.

Відповідно до п. 2 Договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 54,5539 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення с. Давидівка Давидівської сільської ради Якимівського району Запоізької області.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до Витягу з технічної документації від 29.12.2016 року становить 2417230,09 грн.

Згідно п. 7 Договір укладено на 20 років.

Відповідно до п. 14 Договору земельна ділянка передається в оренду для ведення фермерського господарства.

Передача земельної ділянки в оренду відповідно до п. 14 Договору здійснюється з розробленням проекту її відведення.

Підставою розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є рішення Давидівської сільської ради №18/1 від 10.02.2014 року.

Відповідно до інформації Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області від 04.10.2016 №157/09/08-21-12-02, орендна плата за вищевказану земельну ділянку сплачується фермерським господарством «Агростар-2010». Безпосередньо ОСОБА_1 орендну плату не сплачує.

Таким чином, земельну ділянку площею 54,5539 га фактично використовує фермерське господарство «Агростар-2010», яке є юридичною особою.

Підсумовуючи викладене, процедура формування земельного фонду вже створеного та зареєстрованого у відповідності до законодавства України фермерського господарства «Агростар-2010», передача зазначеній юридичній особі земельних ділянок без проведення земельних торгів (аукціону), здійснені з порушенням вимог Конституції України, Земельного кодексу України, Закону України «Про фермерське господарство» та інших нормативно-правових актів.

Крім того, прокурор зазначає, що пунктом 8 договору оренди стронами визначено мінімально можливий за законодавством розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки землі, у той час, як, в результаті проведення аукціону могло бути встановлено значно більший її розмір (до 12%, передбачених законодавством).

Таким чином, на думку прокурора, у даному разі вбачається можливість недоотримання державою коштів за оренду землі, що є порушенням інтересів держави.

Посилання сторони відповідача на те, що ці доводи прокурора є лише припущеннями, суд вважає безпідставними, оскільки процедура аукціона, яка була порушена відповідачами, не надала альтернативи для визначення більшого розміру орендної плати.

З урахуванням того, що договір оренди землі від 25.02.2014 є похідним від незаконного рішень Давидівської сільської ради від 14.04.2011 № 7/1 та від 10.02.2014 № 18/1, останній підлягає визнанню судом недійсним із застосуванням наслідків недійсності правочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 216 Цивільного кодексу України у разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.

З урахуванням викладеного, земельна ділянка площею 54,5539 га, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107 підлягає поверненню власнику державі в особі територіальної громади с. Давидівка Якимівського району.

Щодо посилань представника відповідача ОСОБА_1 на відсутність у прокурора приводів та підстав для звернення із вказаним позовом, суд виходить з наступного.

Так, в результаті порушень законодавства при прийнятті вище наведених рішень Давидівською сільською радою та укладенні договору оренди землі від 25.02.2014 із володіння держави незаконно, в порушення вимог ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України, передана в оренду земельна ділянка площею 54,5539 га, яка розташована на території Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, відповідно до ч. 1 ст. 121 Конституції України, суд приходить до висновку про те, що є наявні підстави для органів прокуратури представляти інтереси держави в суді.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» здійснення державного контролю за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності покладено на центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Таким центральним органом виконавчої влади відповідно до Указу Президента України від 13.04.2011 №459/2011 «Про Державну інспекцію сільського господарства України» є Держсільгоспінспекція України.

Разом з тим, п. 8 ст. 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» інспекторам у сфері державного контролю за використанням та охороною земель надано право звертатися до суду лише з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився. Повноважень щодо звернення центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, до суду про визнання незаконними (недійсними) рішень органів державної влади та місцевого самоврядування щодо розпорядження землею, визнання недійсними правочинів щодо відчуження чи передачі у користування земельних ділянок державної та комунальної власності, а також їх повернення з чужого незаконного володіння, нормами зазначеного Закону не передбачено.

Не передбачено таких повноважень і Положенням про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженим Указом Президента України від 13.04.2011 №459/2011.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 №337 «Про ліквідацію територіальних органів державної інспекції сільського господарства», прийнято рішення ліквідувати Державну інспекцію сільського господарства в Запорізькій області як юридичну особу публічного права. До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 13.07.2015 внесено запис про те, що Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області перебуває в процесі припинення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» функції контролю за додержанням земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів передано до Державної екологічної інспекції України.

Разом з тим, відповідно до інформації Держекоінспекції у Запорізькій області від 27.07.2015 року, фактично вказані функції до інспекції не перейшли. Відповідні зміни до Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 454/2011, наразі не внесено.

Зазначене вище свідчить про відсутність на цей час суб'єкта владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, що надає прокуратурі, в силу ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», право здійснювати представництво в суді законних інтересів держави, шляхом самостійного звернення до суду з відповідним позовом.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність на теперішній час підстав та приводів, передбачених законодавством, для звернення до суду саме прокурора з відповідним позовом в інтересах держави.

Відтак суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні та обґрунтовані і підлягаютьзадоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.3,124,134 Земельного Кодексу України, Законом України «Про фермерське господарство», ст. 89, 91, 92 ЦК України, ст.ст.10, 11, 215-218,224,225 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовзадовольнити повністю.

Визнати незаконним та скасувати рішення Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області від 14 квітня 2011 року №7/1 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі в довгострокову оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства ОСОБА_1".

Визнати незаконним та скасувати рішення Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області від 10 лютого 2014 року №18/1 "Про затвердження проекту відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства та передачі її в оренду".

Визнати недійсним договір від 25.02.2014 року оренди земельної ділянки, кадастровий номер 2320381200:01:003:0107, площею 54,5539 га, розташованої у с. Давидівка Якимівського району Запорізької області, укладений між давидівською сільською радою Якимівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 04352055, юридична адреса: вул. Радянська,27, с. Давидівка Якимівського району Запорізької області, 72563) та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН2579110717, зареєстрований 20.03.2014 року за №5111430.

Зобов`язати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН2579110717, повернути територіальній громаді с. Давидівка Якимівського району Запорізької області в особі Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області, земельну ділянку площею 54,5539 га, кадкастровий номер 2320381200:01:003:0107, яка розташована у с.Давидівка Якимівського району Запорізької області.

Стягнути з Давидівської сільської ради Якимівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 04352055, юридична адреса: вул. Радянська,27, с. Давидівка Якимівського району Запорізької області, 72563) на користь прокуратури Запорізької області (юридична адреса: 69057 м. Запоріжжя вулиця Матросова,29-а, код ЄДРПОУ 02909973, розрахунковий рахунок №35217095000271, код класифікації видатків бюджету 2800, відкритий в Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172, отримувач прокуратура Запорізької області), кошти витрачені в 2017 році на сплату судового зборуприздійсненні представництва інтересів держави у розмірі 3200,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН2579110717,на користь прокуратури Запорізької області (юридична адреса: 69057 м. Запоріжжя вулиця Матросова,29-а, код ЄДРПОУ 02909973, розрахунковий рахунок №35217095000271, код класифікації видатків бюджету 2800, відкритий вДержавній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172, отримувач прокуратура Запорізької області) кошти, витрачені в 2017 році на сплату судового збору при здійсненні представництва інтересів держави у розмірі 3200,00 грн.

На рішення може бути подана апеляційна скарга доапеляційного суду Запорізької області через Якимівський районний суд Запорізької області протягомдесяти днів з дня проголошення рішення.

СУДДЯ: Федорець С.В.