
Справа №409/2002/17
Пров.№2/409/882/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2017 року смт.Білокуракине
Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді: О.Ю.Максименко
при секретарі: О.В.Скориковій
за участю прокурора: О.Ю.Шестак
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Білокуракине цивільну справу за позовом керівника Старобільської місцевої прокуратури до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, -
В с т а н о в и в :
До Білокуракинського районного суду Луганської області надійшла позовна заява керівника Старобільської місцевої прокуратури до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що Постановою Верховної Ради України № 645-УІІІ від 17 липня 2015 року «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 року» призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю, а саме на 25 жовтня 2015 року. Постановою Шарівської сільської виборчої комісії Білокуракинського району Луганської області № 4 від 12.09.2015 року визнано склад сільської виборчої комісії, склад якої відображено у додатку до вказаної постанови. Голова комісії - ОСОБА_1; заступник голови комісії - ОСОБА_2; секретар комісії - ОСОБА_3, та 6 членів комісії. Шарівська сільська виборча комісія Білокуракинського району Луганської області внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України як юридична особа. 14 вересня 2015 року головою Шарівської сільської виборчої комісії Білокуракинського району Луганської області ОСОБА_1 одноосібно, без внесення та розгляду вказаного питання на засіданні комісії прийнято рішення та укладено договір про надання територіальній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням місцевих виборів б/н зі своїм сином - ОСОБА_4, з оплатою у розмірі 1378 грн. на місяць, який набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 23 листопада 2015 року. В подальшому, головою Шарівської сільської виборчої комісії ОСОБА_1 було затверджено розрахунково-платіжні відомості по Шарівській сільській виборчій комісії за вересень, жовтень та листопад 2015 року. Згідно розрахунково-платіжних відомостей за підписом ОСОБА_1 її сину ОСОБА_4 були нараховані грошові кошти згідно договору загальною сумою 5148,24 грн: за вересень 2015 року - 814,27 грн., за жовтень 2015 року - 1763,84грн. (1378 грн. та 385,84 грн.) та за листопад 2570,13 грн. (984,29 грн., 385,84 грн. та 1200 грн. - грошова винагорода). Разом з тим ОСОБА_1 письмово (або іншим способом) не повідомила виборчу комісію про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час виконання повноважень. Таким чином, у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між її особистим майновим інтересом - бажанням поліпшити власне матеріальне становище та матеріальне становище члена сім'ї (а саме її сина ОСОБА_4В.) шляхом отримання грошових коштів у формі винагороди та заробітної плати, та її службовими повноваженнями, як голови комісії, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання своїх службових повноважень. У зв'язку з викладеним, голова Шарівської сільської виборчої комісії Білокуракинського району Луганської області ОСОБА_1 не вжила заходів щодо запобігання і врегулювання конфлікту інтересів, невідкладно не повідомила Білокуракинську районну виборчу комісію Луганської області про наявність конфлікту інтересів, а також прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні відповідних документів щодо виплати заробітної плати та винагороди своєму синові, чим порушила вимоги п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП. За вказаними фактами 16.06.2017 заступником начальника відділу № 5 (м. Старобільськ) управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ майором поліції ОСОБА_5 складено 2 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП. Постановою Білокуракинського районного суду Луганської області від 26.06.2017 у справі № 409/1264/17 ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у сумі 3400 грн.. Вказана постанова не оскаржувалася та набрала законної сили 07.07.2017 року. Водночас, залишилася невідшкодованою шкода, завдана внаслідок вчинення ОСОБА_6 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, у розмірі 5148,24 грн., що стало підставою для пред'явлення позову.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позові.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву в якій позов визнала в повному обсязі та просила справу розглянути без її участі.
Представник третьої особи - Управління Державної казначейської служби України у Білокуракинському районі в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч.4ст.130 ЦПК Українисуд вважає можливим розглянути справу по суті в попередньому судовому засіданні.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріли справи, дослідивши докази по справі кожний окремо та в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою Білокуракинського районного суду Луганської області від 26.06.2017 у справі № 409/1264/17 ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у сумі 3400 грн.. Вказана постанова набрала законної сили 07.07.2017р.. Згідно даної постанови встановлено, що ОСОБА_1, будучи головою Шарівської сільської виборчої комісії визнала постановою № 4 від 12.09.2015 року склад Шарівської сільської виборчої комісії. Відповідно до постанови центральної виборчої комісії від 10 вересня 2015 року № 262 територіальна виборча комісія на підставі граничної чисельності на своєму засіданні приймає рішення про затвердження переліку посад та чисельності залучених працівників для роботи в цій комісії. Так, 14.09.2015 рокуОСОБА_1 одноосібно прийняла рішення та уклала договір про надання територіальній виборчій комісії послуг зі своїм сином ОСОБА_4. При цьому ОСОБА_1 не повідомляла колегіальний орган про виникнення реального конфлікту інтересів при укладенні даного договору. В подальшому ОСОБА_1М затвердила розрахунково-платіжну відомість за вересень, жовтень та листопад 2015 року та здійснила нарахування заробітної плати згідно договору своєму синові ОСОБА_4. Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги, передбачені ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.28).
Згідно ч. 4 ст. 61 ЦПК України Вирок у кримінальному провадженні, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Внаслідок вчинення ОСОБА_6 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, залишилася невідшкодованою шкода у розмірі 5148,24 грн., тобто, нарахована заробітна плата ОСОБА_4 (а.с.23-27).
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно положень ст. 66 Закону України «Про запобігання корупції» збитки, шкода, завдані державі внаслідок вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, підлягають відшкодуванню особою, яка вчинила відповідне правопорушення, в установленому законом порядку.
Відповідно дост. 40 ч. 3 КпАП Українив інших випадках питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.
Статтею 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до положень ст. 1167 ЦК України, зобов'язання відшкодувати шкоду виникає лише за умови, що вказана шкода є безпосереднім наслідком певної протиправної дії (бездіяльності).
Зважаючи на те, що судом встановлено, що винними діями ОСОБА_1 спричинено збитки державі, між цими діями ОСОБА_1 та спричиненою шкодою існує причинний зв'язок, враховуючи, що відповідач визнала позов, визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому, з огляду на положення ч.4ст.174 ЦПК України, та в зв'язку з наявністю законних підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно вимогст. 88 ЦПК Україниз відповідача на користь прокуратури Луганськоїобласті підлягає стягненню судовий збір у сумі 1600 грн..
На підставі викладеного та керуючись ст. 131-1 Конституції України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», ст. 66 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 40 КУпАП, ст.ст. 1166, 1167 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 30, 45, 58-60, 61, 88, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги керівника Старобільської місцевої прокуратури задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави (отримувач УК у Білокуракинському районі/Білокуракинський район/21080600, ЄДРПОУ 38016022, МФО 804013, р/р 31115102700118) збитки, завдані адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, в сумі 5148 (п'ять тисяч сорок вісім) грн. 24 коп..
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь прокуратури Луганськоїобласті судовий збір у сумі 1600 грн., перерахувавши його на р/р 35211068000839, банк ДКСУ м. Київ, МФО 820172, ЄДРПОУ 02909921, код класифікації видатків бюджету 2800.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Луганської області через Білокуракинський районний суд Луганської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а нез'явившимися відповідачем та третьою собою в той же строк з моменту отримання копії рішення.
Суддя Білокуракинського
районного суду Луганської області ОСОБА_7