Ухвала суду № 70069061, 24.07.2017, Баришівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
24.07.2017
Номер справи
355/928/17
Номер документу
70069061
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 355/928/17

Провадження № 1-кс/355/173/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про надання дозволу на проведення позапланової перевірки

24 липня 2017 року слідчий суддя Баришівського районного суду Київської області Лисюк О.Д., при секретарі Ющенко Л.А.,

розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Київській області юриста 2 класу Потолочної А.І. про надання дозволу на проведення позапланової перевірки за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015110040002779 від 18.11.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 382 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор відділу прокуратури Київській області Потолочна А.І. звернулась до суду з клопотанням про надання дозволу Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (м. Київ, бульвар Л. України, 26-А)на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на земельних ділянках, розташованих за адресою:АДРЕСА_1.

В обгрунтування поданого клопотання зазначає, що у провадженні Баришівського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015110040002779 від 18.11.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 382 КК України.

Встановлено, що службові особи Ірпінської міської ради та її виконкому упродовж 2007-2015 років, діючи всупереч інтересам служби, з метою отримання неправомірної вигоди, забезпечили прийняття радою рішень про виділення із порушеннями земельного законодавства земельних ділянок в м. Ірпінь за адресами: АДРЕСА_5, АДРЕСА_6, АДРЕСА_3, АДРЕСА_4, АДРЕСА_1, АДРЕСА_7, АДРЕСА_8, АДРЕСА_9, АДРЕСА_10, АДРЕСА_11, АДРЕСА_12.

Так, земельна ділянка зкадастровим номером НОМЕР_1, площею 0,0350 га, що розташована по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_12, надана для ведення особистого селянського господарства, земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_2, площею 0,0500 га надана також для ведення особистого селянського господарства.

Земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_3 та НОМЕР_4, площею по 0,1000 га кожна надані для будівництва та обслуговування житлового індивідуального будівництва та господарських будівель та споруд. Власник вищезазначених земельних ділянок загальною площею 0,2850 га ОСОБА_2 набув право власності згідно цивільно-правових угод.

Необхідно зазначити, що відведення земельних ділянок попереднім землевласникам здійснено за рахунок земель постійного користування Київського обласного державного ветеринарно-санітарного підприємства. Інформація щодо вилучення земель у Київського обласного державного ветеринарно-санітарного підприємства в Управлінні Держземагентства у м. Ірпінь відсутня.

Також відсутні документи щодо містобудівних умов на будівництво 70 квартирного будинку з висотою будівлі 20 м на вищевказаних земельних ділянках, відведених для особистого селянського господарства та не змінено цільове призначення земельних ділянок.

Відповідно перевірки Держсільгоспінспекцією в Київській області, встановлено, що рішенням дев'яносто другої сесії п'ятого скликання від 30.07.2010 № 5127-92-V «Про надання дозволу гр. ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства в АДРЕСА_1», розглянувши заяву гр. ОСОБА_3, керуючись ст. 12, 118, 121 Земельного кодексу України, ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Ірпінська міська рада вирішила дозволити гр. ОСОБА_3 розробити проект та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та земельної ділянки площею 500 м2 для ведення особистого селянського господарства (за рахунок земель запасу міста) у власність в АДРЕСА_1.

У 2010 році ТОВ «Бучанське земельно-кадастрове бюро» розробило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_3 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства в АДРЕСА_1 в межах Ірпінської міської ради Київської області (далі Проект).

За результатами розгляду вказаного вище Проекту землеустрою встановлено, що відведення земельної ділянки здійснено з численними порушеннями вимог земельного законодавства (в редакції чинній на час розроблення та затвердження проекту землеустрою), які полягають в наступному.

Наказам Державного комітету статистики України від 05.11.1998 № 377, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 р. за 788/3228, затверджені Форми державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкція з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ б-зем, ба-зем, 6б-зем, 2-зем). Відповідно до вказаної Інструкції у графі 56 ураховуються дані про зелені насадження загального користування: зелені насадження у межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо), які не включені до категорії лісів. Пунктом «а» частини 4 статті 83 Земельного кодексу України визначено, що до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари,кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо).

Згідно зі статтею 51 Земельного кодексу України земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів належать до земель рекреаційного призначення. Відповідно до частини 4 статті 52 Земельного кодексу України на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.

Частиною 1 статті 50 Закону України «Про охорону земель» визначено, що охорона земель оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, природно- заповідною та іншого природоохоронного призначення здійснюється шляхом включення цих земель до складу екологічної мережі, обмеження їх вилучення (викупу) для інших потреб та обмеження антропогенного впливу на такі землі. Відведення земельних ділянок гр. ОСОБА_3 за рахунок зелених насаджень загального користування здійснено всупереч вимог частини 4 статті 52, пункту «а» частини 4 статті 83 Земельного кодексу України, частини 1 статті 50 Закону України «Про охорону земель».

Згідно інформації Інспекції ДАБК Ірпінської міської ради у Єдиному реєстрі отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів наявна інформація щодо реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт на об'єкти «Зблоковані житлові будинки» №№ КС062163621684, КС062163621676 за адресою: АДРЕСА_1.

У Єдиному реєстрі відсутні інформація щодо реєстрації декларацій про початок будівництва та декларацій про готовність за адресою: АДРЕСА_1.

Без проведення перевірки спеціалістами Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, неможливо буде виконати покладені на орган досудового розслідування завдання кримінального провадження передбачені ч. 2 КПК України, в частині захисту осіб, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, та окрім того - може призвести до приховування злочину.

Перевіривши надані матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження за №12015110040002779 від 18.11.2015, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши прокурора відділу прокуратури Київській області юриста 2 класу Потолочну А.І., яка клопотання підтримала, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-VI від 17 лютого 2011 року Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.Орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами Національної поліції, прокуратури, державної статистики та іншими правоохоронними і контролюючими органам.

Статтею 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 24 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 № 747) визначено, що декларацію про початок виконання будівельних робіт може бути скасовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно- будівельного контролю.

Враховуючи, що п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України виключено на підставі Закону № 1697-VII від 14.10.2014, що унеможливило призначення позапланової ревізії за постановою слідчого, необхідно звернутися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про проведення позапланової перевірки, оскільки спеціалістами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру вказані перевірки проводяться за рішенням суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. ст. 8,9 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 № 76-19 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються у період січня по червень включно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Проте, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40 КПК України, постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами»,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу прокуратури Київській області юриста 2 класу Потолочної А.І. за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015110040002779 від 18.11.2015 року пронадання дозволу Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (м. Київ, бульвар Л. України, 26-А)на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на земельних ділянках, розташованих за адресою: АДРЕСА_1, задовольнити.

Надати дозвіл Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (м. Київ, бульвар Л. України, 26-А) на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на земельних ділянках, розташованих за адресою: АДРЕСА_1.

Строк діїухвали не можеперевищувати одного місяця з дня постановленняухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Баришівського районного суду О. Д. Лисюк