ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
24 жовтня 2017 рокусправа № 804/4353/17
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
за участю секретаря судового засідання: Комар Н.В.
за участю представників:
позивача: - Тиховліс В.Р. дов від 11.04.2016
відповідача: - Дроздюк А.В. дов від 30.05.2017
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі
апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Август Пром»
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2017 року
у справі № 804/4353/17
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Август Пром»
до Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС
про скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Август Пром» звернулося до суду з позовом до Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0004854614 від 30.06.2017, яким застосовано штрафну санкцію у сумі 257119,71 грн. за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що реєстрація акцизних накладних у строки, передбачені пунктом 231.6 статті 231 Податкового кодексу України, не відбулась не з вини позивача, а через неврахування контролюючим органом обсягів залишку пального за актом інвентаризації обсягів залишку пального від 21.03.2016 станом на початок дня 01.03.2016 та несвоєчасного включення обсягів залишку пального до Системи електронного адміністрування реалізації пального як обсягу пального, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних. Підприємство фактично було позбавлено можливості своєчасно зареєструвати акцизні накладні з 01.04.2016 з вини контролюючого органу, який не здійснював дії щодо внесення до системи ЄРАН відомостей щодо обсягів залишку пального згідно акту інвентаризації пального від 21.03.2016.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.08.2017 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Постанову суду мотивовано тим, що позивачем не вчинено всіх можливих і допустимих заходів для недопущення порушення законодавства при реєстрації акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, а тому у податкового органу були правові підстави для застосування до позивача відповідальності у вигляді штрафу.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Позивач наполягає на відсутності у нього можливості здійснити вчасно реєстрацію акцизних накладних через дії контролюючого органу. При цьому суду першої інстанції надавались пояснення, що станом на 20-21.03.2016 у ТОВ «Август Пром» був відсутній договір про визнання електронних документів з органами ДФС, що унеможливило подання Акту інвентаризації обсягів палива в електронному вигляді та викликало необхідність подання такого Акту інвентаризації в письмовому вигляді, що підтверджується відміткою контролюючого органу.
При цьому актом позапланової перевірки ТОВ «Август Пром» від 11.04.2016 перевірено дані Акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого позивачем, та підтверджено відображені товариством інвентаризаційні залишки пального станом на 01.03.2016.
Позивач зазначає, що, враховуючи подання позивачем контролюючому органу Акту інвентаризації обсягів залишку пального 21.03.2016 та враховуючи факт проведення перевірки та підтвердження контролюючим органом обсягів залишку пального позивача 11.04.2016, обсяги залишку пального у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД з поданого позивачем Акту інвентаризації обсягів залишку пального повинні були одноразово збільшити показники (?Зап) за відповідними кодами згідно з УКТЗЕД як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше 22.03.2016, або, в будь-якому випадку, не пізніше 12.04.2016, тобто не пізніше наступного операційного дня за днем отримання ДФС відповідних документів (день отримання ДФС Акту інвентаризації обсягів залишку пального - 21.03.2016, день отримання ДФС Акту перевірки акту інвентаризації обсягів залишку пального 11.04.2016). Однак дані Акту інвентаризації були внесені до Системи електронного адміністрування реалізації пального лише 05.09.2016, тому після отримання відповідної можливості для такої реєстрації позивачем невідкладно вжито заходів щодо реєстрації відповідних акцизних накладних.
В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі.
Представник відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечує, просить залишити постанову суду першої інстанції без змін, в поданих суду письмових запереченнях відповідач зазначає, що позивач підтверджує факт несвоєчасної реєстрації акцизних накладних, що підлягають поданню покупцям-платникам акцизного податку, посилаючись на неналежне адміністрування акцизного податку, проте належні доказів з цього приводу позивачем не надано. Відповідач зазначає, що якщо обсяг, визначений відповідно до п.232.3 ст.232 ПК України, є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних наклад них, то платник податку зобов'язаний перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп.215.3.4 п.215.3 ст.215 ПК України, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Крім того, в 2016 році позивач знаходився на обліку в Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області і до обставин, які передували проведенню камеральної перевірки ДУ ОВПП ДФС жодним чином не відноситься відповідач, оскільки це різні суб'єкти.
Також відповідачем зауважується, що умов, які б звільняли бід відповідальності позивача, законодавством не передбачено, тому контролюючий орган не міг не застосовувати штрафну санкцію.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.
Актом «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Август Пром» з питань відповідності перевірки даних акту інвентаризації обсягів залишку пального станом на 01.03.2016, поданого відповідно до пункту 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України з даними бухгалтерського обліку підприємства» від 11.04.2016 №755/24/04-03-14-02/39176765, підтверджено відображені ТОВ «Август Пром» інвентаризаційні залишки пального станом на 01.03.2016.
Протягом 2016 року позивач - ТОВ «Август Пром» перебував на обліку в Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
12.06.2015 ТОВ «Август Пром» укладений з Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області договір про визнання електронних документів № 120620151, предметом якого є визнання податкових документів, поданих Товариством в електронному вигляді із застосування електронного підпису до органу ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу (а. с.41-43).
29.12.2015 Дніпродзержинською ОДПІ розірвано вказаний договір в односторонньому порядку відповідно до п.4 р.6 цього договору та вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» через ненадання платником податків нового посиленого сертифіката відкритого ключа замість скасованих або в разі зміни платником місця реєстрації, що підтверджується квитанцією № 3 (а. с.44).
Новий договір №150320161 про визнання електронних документів від 19.03.2016 направлявся до Дніпродзержинської ОДПІ 19.03.2016 та 21.03.2016, проте не прийнятий контролюючим органом, про що позивачу надіслані квитанції №1 від 19.03.2016 в 18:39:38 та 21.03.2016 в 16:32:39, відповідно, з поміткою: помилка - сертифікат (ЄДРПОУ 39176765, ДРФО 3034003679, №0100000000000000000000000000000006990df3, видавець: UA-36865753-0114 АЦСК ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна», найменування ОСОБА_5) має тип підпису «Директор», але в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців дана особа не зареєстрована.
Договір про визнання електронних документів №150320161 від 19.03.2016 підписано електронною печаткою Державної фіскальної служби України 22.03.2016 в 17:39, що підтверджується квитанцією №2, отже почав діяти 22.03.2016, після реєстрації товариством внесення змін щодо директора ТОВ «Август Пром» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
21.03.2016 з огляду на відсутність на дану дату діючого договору про визнання електронних документів позивачем подано акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016 до Дніпродзержинської ОДПІ у паперовому вигляді.
11.04.2016 Дніпродзержинською ОДПІ складено акт № 755/24/04-03-14-02/39176765 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Август Пром» з питань відповідності перевірки даних Акту інвентаризації обсягів залишку пального станом на 01.03.2016, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України з даними бухгалтерського обліку підприємства, яким підтверджено відображені ТОВ «Август Пром» інвентаризаційні залишки пального станом на 01.03.2016 (а. с.26, 27).
Дніпропетровським управлінням Офісу великих платників податків ДФС проведено камеральну перевірку щодо своєчасної реєстрації акцизних накладних ТОВ «Август Пром» в Єдиному реєстрі акцизних накладних, за результатами якого складено акт від 15.06.2017 № 334/28-10-46-39176765 (а. с.9-11).
Актом перевірки зафіксовано порушення товариством вимог п.п.231.5, 231.6 ст.231 ПК України, а саме: не дотримано законодавчо визначені граничні терміни реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на загальну суму акцизного податку 514239,41 грн.
Так, позивачем в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровані акцизні накладні з порушення терміну реєстрації
- від 01.04.2016 №54 на суму податку 10892,01 грн. з датою граничної реєстрації - 16.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 07.04.2016 №58 на суму податку 102565,09 грн. з датою граничної реєстрації - 22.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 01.04.2016 №53 на суму податку 37515,26 грн. з датою граничної реєстрації - 16.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 06.04.2016 №57 на суму податку 91307,61 грн. з датою граничної реєстрації - 21.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 13.04.2016 №67 на суму податку 10289,57 грн. з датою граничної реєстрації - 28.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 08.04.2016 №62 на суму податку 42963,70 грн. з датою граничної реєстрації - 23.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 12.04.2016 №64 на суму податку 70967,65 грн. з датою граничної реєстрації - 27.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 12.04.2016 №65 на суму податку 10631,17 грн. з датою граничної реєстрації - 27.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016;
- від 12.04.2016 №66 на суму податку 137377,35 грн. з датою граничної реєстрації - 27.04.2016, датою фактичної реєстрації - 05.09.2016.
Позивач проти виявленого факту порушення не заперечує, пояснює тим, що не мав можливості подати акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016 протягом 20 календарних днів в електронному вигляді, оскільки договір №120620151 про визнання електронних документів від 12.06.2015 було розірвано в односторонньому порядку відповідно до пункту 4 розділу 6 цього договору та вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», що підтверджується квитанцією №3, надісланою позивачу 29.12.2015 о 16:30.
30.06.2017 на підставі даного акту відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004854614, яким за порушення п.231.6 ст.231 ПК України до товариства застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем - пальне, у сумі 257119,71 грн. (а. с.12).
З огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, апеляційний суд погоджується з судом першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову.
Згідно з ч.1 ст.14 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб'єктів електронного документообігу.
Особи, винні в порушенні законодавства про електронні документи та електронний документообіг, несуть відповідальність згідно з законами України (ст.18 вищевказаного Закону).
Як вірно встановлено судом першої інстанції, 01.01.2016 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», згідно з п.58 р.I якого розділ VI Податкового кодексу України доповнено статтями 231 та 232 щодо запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, що набирає чинності з 01.03.2016 (р.II «Прикінцеві положення» цього Закону ).
Відповідно до п. 231.1 ст. 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п.231.3 ст.231 ПК України).
Відповідно до п.231.5 ст.231 ПК України при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
За положеннями п.231.6 ст.231 ПК України реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Відповідно до п.2 Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 114 (в редакції, що діяла в період, який перевірявся), для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.
Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня.
Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.
Також за правилами наведеної норми п.231.6 ст.231 ПК України платник податку має право зареєструвати акцизну накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в якій загальний обсяг реалізованого пального не перевищує обсяг, обчислений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу.
Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу, є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, то платник податку зобов'язаний перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.
В свою чергу, відповідно до абз.1-9 п.232.3 ст.232 ПК України облік обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального ведеться за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Ведення обліку обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15 °C.
Система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД:
обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
обсягів пального, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок;
обсягів пального, на які платники податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених коштів в бюджет в системі електронного адміністрування реалізації пального;
сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального;
обсягу залишку пального, на який платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
При цьому, п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України (у редакції Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» №909-VIII від 24.12.2015 року) встановлено, що протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об'єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального. Форма акта проведення інвентаризації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання. При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.
Аналогічні положення містить і Порядок електронного адміністрування реалізації пального, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №113 від 24.02.2016.
Також згідно п.31 Порядку № 113 дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дати його подання.
Зазначені в акті інвентаризації обсяги залишку пального у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД одноразово збільшують показник (УАНакл) за відповідними кодами згідно з УКТЗЕД як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Згідно з п.1 р.ІІІ Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального, затвердженого Наказом Мінфіну України від 25.02.2016 № 219 (в редакції на період, який перевірявся), платник податку зобов'язаний у строки, встановлені пунктом 9 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, подати до контролюючого органу за основним місцем обліку Акт в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п.2 р.ІІІ Порядку № 219 підтвердженням прийняття контролюючим органом Акта є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається платнику податку протягом операційного дня.
Датою та часом подання Акта в електронному вигляді до контролюючого органу є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Отже, з 01.03.2016 діє система електронного адміністрування реалізації пального, яка передбачає насамперед подання платником податків заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального в електронному вигляді до контролюючого органу за основним місцем обліку не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального, а також здійснення інвентаризації наявного палива та складення акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року, який необхідно подати до контролюючому органу протягом 20 календарних днів, починаючи з 01.03.2016, також в електронному вигляді, підтвердженням чого слугують відповідні квитанції.
Разом з тим, на платника акцизного податку покладений безумовний обов'язок реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, і цей обов'язок не пов'язаний з дотриманням контролюючим органом порядку електронного адміністрування реалізації пального.
Відповідно до п.120-2.1 ст.120-2 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.
Відповідно до п.120-2.2 ст.120-2 ПК України відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування.
За правилами п.120-2.3 ст.120-2 ПК України сума акцизного податку для цілей пунктів 120-2.1 і 120-2.2 цієї статті визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.
Як встановлено вище, позивач не спростовує факт несвоєчасності реєстрації вищенаведених акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, зафіксований в акті камеральної перевірки від 15.09.2017, проте посилається на відсутність своєї вини в реєстрації акцизних накладних з порушенням законодавчо встановленого строку, зазначає, що така несвоєчасність мала місце у зв'язку з внесенням відповідачем до Системи електронного адміністрування реалізації пального акту інвентаризації обсягів залишку пального лише 05.09.2016, після чого позивачем невідкладно було вжито заходів щодо реєстрації відповідних акцизних накладних.
Разом з тим, вищенаведені обставини справи свідчать, що товариством подано 21.03.2016 Акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016 до Дніпродзержинської ОДПІ у паперовому, а не електронному вигляді, через відсутність діючого договору про визнання електронних документів, при цьому .
Як вірно зауважено судом першої інстанції, з моменту підписання нового договору 22.03.2016 про визнання електронних документів №150320161 від 19.03.2016 позивачем не здійснювались заходи, спрямовані на подачу акту інвентаризації в електронному вигляді та своєчасної реєстрації акцизних накладних.
Також підлягає врахуванню і факт того, що товариство було обізнане ще у грудні 2015 року про розірвання договору про визнання електронних документів, і, відповідно, про неможливість подання ТОВ «Август Пром» податкових документів в електронному вигляді із застосування електронного підпису до органу ДФС. Проте, дії, спрямовані на укладання нового договору, позивачем почали вчинятись в останній день, визначений законодавством для реєстрації відповідного акту.
Отже, наявними в матеріалах справи доказами не підтверджуються доводи позивача, що несвоєчасність реєстрації акцизних накладних сталась через вину податкового органу, що, в свою чергу свідчить, про правомірність застосування відповідачем штрафних санкцій за таку несвоєчасність.
До того ж положення Податкового кодексу України не визначають наведених позивачем обставин в якості підстав для звільнення платника податків від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних.
З огляду на викладене, апеляційний суд погоджується з судом першої інстанції про відсутність підстав для визнання протиправним та скасування спірного податкового повідомлення-рішення форми № 0004854614 від 30.06.2017.
Суд першої інстанції під час розгляду даної справи повно дослідив обставини, які мають значення для справи, ухвалив законне та обґрунтоване рішення про відмову у задоволенні позову.
Передбачені ст.202 КАС України підстави для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення відсутні.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Август Пром» залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2017 року у справі 804/4353/17 залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційного суду в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: І.Ю. Добродняк
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: Я.В. Семененко