
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1470/17
30 жовтня 2017 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді : Шульгача М.П.,
при секретарі: Музиці О. М.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом комунального підприємства «Аква-Сервіс» до Управління Держпраці у Тернопільській області про скасування постанов про накладення штрафу, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Аква-Сервіс» звернулося до суду з позовом до Управління Держпраці у Тернопільській області про скасування постанов про накладення штрафу.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та пояснив, що Управлінням Держпраці у Тернопільській області проведено позапланову перевірку КП «Аква-Сервіс» смт. Велика Березовиця, Тернопільського району на додержання законодавства про працю та законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування. Висновки перевірки зазначені в акті перевірки №19-16-40/348 від 08.08.2017 року.
На підставі даного акту відповідачем прийнято постанови:
- № ТЕ134/19-16-40/348 від 29.08.2017 року про накладення штрафу на підприємство на суму 96000,00 грн за порушення ч. 3 ст. 24 КЗпП України;
- № ТЕ134/2/19-16-40/348 від 29.08.2017 року про накладення штрафу на підприємство на суму 3200,00 грн у звязку із порушення ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці»;
- № ТЕ137/1/19-16-40/348 від 29.08.2017 р. про накладення штрафу на підприємство на суму 128000,00 грн у звязку із порушенням ст. 95 КЗпП України і статті 3 Закону України «Про оплату праці».
Вважає дані постанови неправомірними з мотивів викладених у позовній заяві.
Просить позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали проти позову заперечили з мотивів викладених у письмових запереченнях.
Просить в позові відмовити.
Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти:
Управлінням Держпраці у Тернопільській області проведено позапланову перевірку комунального підприємства «Аква-Сервіс», смт. Велика Березовиця, Тернопільського району на додержання законодавства про працю та законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування. Висновки перевірки зазначені в акті перевірки №19-16-40/348 від 08.08.2017 року.
На підставі даного акту відповідачем прийнято постанови:
- № ТЕ134/19-16-40/348 від 29.08.2017 року про накладення штрафу на підприємство на суму 96000,00 грн за порушення ч. 3 ст. 24 КЗпП України, а саме в.о. директора ОСОБА_1 за наявності у штатному розписі посади «юрисконсульт» 12.07.2017 р. уклав цивільно-правовий договір про надання юридичних послуг із громадянином ОСОБА_3, і в цьому договорі наявні ознаки трудових відносин.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_3 офіційно працевлаштований на іншому підприємстві, а саме в комунальному підприємстві «Центр реєстрації прав» Корецької районної ради Рівненської області на посаді державного реєстратора, даний факт підтверджується копією наказу № 22-К від 06 грудня 2016 року, що знаходиться в матеріалах справи.
Разом з тим укладення окремого договору на виконання певної роботи, тобто укладення цивільно-правової угоди, що регламентуються главою 16 Цивільного кодексу України не суперечить діючому законодавству так як в даному випадку, законодавець наділяє керівника (власника) підприємства правом вибору на укладення трудового договору з працівником відповідно до КЗпП України чи укладення цивільно-правової угоди на виконання певної роботи відповідно до ст. 208 ЦК України.
Таким чином укладення окремої цивільно-правової угоди з громадянином ОСОБА_3 зокрема договору про надання юридичних послуг не суперечить діючому законодавству і є правомірним.
Твердження відповідача, що цивільно-правова угода носить ознаки трудового договору, тобто з ОСОБА_3 не був укладений трудовий договір відповідно до ст. 24 КЗпП України і він працював без офіційного оформлення на підприємстві не відповідає дійсності, так як він виконував на підприємстві певну роботу у вільний від постійної роботи час відповідно до укладеної цивільно-правової угоди, а саме договору про надання юридичних послуг від 12.07.2017 року укладеного між ним і керівником КП «Аква-Сервіс», що не суперечить діючому законодавству, а тому постанова Управлінням Держпраці у Тернопільській області № ТЕ134/19-16-40/348 від 29.08.2017 р. про накладення штрафу є неправомірна і підлягає до скасування.
- № ТЕ134/2/19-16-40/348 від 29.08.2017 року про накладення штрафу на підприємство на суму 3200,00 грн у звязку із порушення ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці», а саме заробітна плата виплачувалась з порушенням строків, а саме заробітна плата за липень 2017 року була виплачена 09, 11 серпня 2017 року, що є порушенням ст. 115 КЗпП України.
В судовому засіданні представник позивача не зміг надати суду підтверджуючих доказів щодо відсутності коштів на рахунках в період виплати заробітної плати, а тому в цій частині позову слід відмовити.
- № ТЕ137/1/19-16-40/348 від 29.08.2017 р. про накладення штрафу на підприємство на суму 128000,00 грн у звязку із порушенням ст. 95 КЗпП України і статті 3 Закону України «Про оплату праці», а саме машиністам ОСОБА_4 та ОСОБА_5, сторожам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у січні 2017 року заробітна плата за відпрацьований час нарахована менше мінімального встановленого законом розміру тобто дана постанова прийнята у звязку із тим, що працівникам машиністам ОСОБА_4 та ОСОБА_5, сторожам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у січні 2017 року заробітна плата виплачувалась менша чим мінімальна, а саме 3200,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача та представник відповідача погодились і визнали, що заробітна плата машиністам ОСОБА_4 та ОСОБА_5, сторожам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у січні 2017 року виплачувалась у розмірі мінімальної заробітної плати 3200,00 грн.
При прийняті постанови № ТЕ137/1/19-16-40/348 від 29.08.2017 р. відповідач посилається на норми ст. 95 КЗпП України і статті 3 Закону України «Про оплату праці» які говорять, що мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Мінімальний розмір заробітної плати за січень 2017 року становив 3200,00 грн, таким чином поскільки представник відповідача та представник позивача визнали та не заперечують про те, що заробітна плата машиністам ОСОБА_4 та ОСОБА_5, сторожам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у січні 2017 року виплачувалась у розмірі мінімальної заробітної плати 3200,00 грн то норми ст. 95 КЗпП України та статті 3 Закону України «Про оплату праці» не порушені та дотримані, а тому дана постанова є безпідставна та підлягає до скасування.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що даний позов підлягає до часткового задоволення.
Керуючись статтями 159-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу від 29.08.2017 року № ТЕ 134/19-16-40/348 та від 29.08.2017 року № ТЕ 134/1/19-16-40/348.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Управління Держпраці у Тернопільській ( вул. Шпитальна, 7, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 39777822) на користь комунального підприємства «Аква-сервіс» (вул. Л. Українки, 1, смт. Велика Березовиця, Тернопільського району, Тернопільської області, код 38248545) судовий збір в розмірі 2272,00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяШульгач М.П.
копія вірна
СуддяШульгач М.П.