Постанова № 70056066, 27.09.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2017
Номер справи
804/5686/17
Номер документу
70056066
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2017 р. Справа № 804/5686/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіРябчук О.С. при секретаріСкупейко І.М. за участю: представника позивача представника відповідача Козел Д.В. Зінкевич О.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

05 вересня 2017 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ» (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - відповідач) з вимогами про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Н» № 0007331208 від 28.08.2017 р. Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в частині порушення до 15 календарних днів на загальну суму податку на додану вартість 56 650,79 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила суд задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначила наступне. За результатами камеральної перевірки податковим органом встановлено, зокрема, порушення платником податків строку реєстрації податкової накладної № 3 від 19.12.2016 р. Контролюючий орган прийшов до висновку про порушення строків реєстрації вказаної накладної на строк до 15-ти календарних днів. Позивач не погоджується з таким висновком податкового органу в зв'язку з наступним. Після 01.01.2017 р. змінено строки реєстрації податкових накладних на встановлено наступні граничні строки реєстрації: для податковихнакладних/розрахунківкоригування до податковихнакладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. Податкова накладна від 19.12.2016 р. зареєстрована 10.01.2017 р., тобто, без порушення строків, встановлених ст. 201 Податкового кодексу України. Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 0007331208 від 28.08.2017 р. в частині порушення до 15 календарних днів на загальну суму 56 650,79 грн. суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню.

Представниквідповідача в судовомузасіданні проти позовних вимог заперечувала, просила в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначила наступне. Податковим органом проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ», за результатами якої встановлено порушення термінів реєстрації податкової накладної № 3 від 19.12.2016 р. на 7 днів. Можливість застосування до платника податків штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкових накладних передбачена положеннями Податкового кодексу України. При встановленні порушення застосовувались норми законодавства, які були чинним на момент складання податкової накладної. В зв'язку з зазначеним, оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам законодавства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, суд приходить до наступного висновку.

17.07.2017 р.Головним управління ДФС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ» з питаннясвоєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених за вересень, грудень 2016 р.

За результатами перевірки складено акт № 7456/3/04-36-12-07/39928035 від 17.07.2017 р.

Перевіркою встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних за вересень, грудень 2016 р. Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ»:

- податкової накладної від 14.09.2016 р. № 1 граничний строк реєстрації 29.09.2016 р., фактична дата реєстрації 04.11.2016 р. - порушення строку на 36 днів;

- податкової накладної від 19.12.2016 р. № 3 граничний строк реєстрації 03.01.2017 р., фактична дата реєстрації 10.01.2017 р. - порушення строку на 7 днів.

На підставі акту № 7456/3/04-36-12-07/39928035 від 17.07.2017 р. Головним управління ДФС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення № 0007331208 від 28.08.2017 р., яким визначено суми податкового зобов'язання56 650,79 грн. та 200 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було оскаржено позивачем в порядку адміністративного оскарження, за результатами якого скаргу підприємства залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення - без змін.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Згідно до п.п. 76.1, 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, щонастають за останнім днем граничного строку їхподання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

Відповідно до п. 201.10. ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент складання податкової накладної) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. Уразі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно до п. 201.10. ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент винесення податкового повідомлення-рішення) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податковихнакладних/розрахунківкоригування до податковихнакладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Згідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстріподаткових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цьогоКодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Відповідно до ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

В п. 2 рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) від 09.02.1999 р. зазначено: «В регулюванні суспільних відносин застосовуються різні способи дії в часі нормативно-правових актів. Перехід від однієї форми регулювання суспільних відносин до іншої може здійснюватися, зокрема, негайно (безпосередня дія), шляхом перехідного періоду (ультраактивна форма) і шляхом зворотної дії (ретроактивна форма).

За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правовіакти немають зворотноїдії в часі. Цей принцип закріплений у частині першійстатті 58 Конституції України, за якоюдію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набранняцим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон абоінший нормативно-правовий акт, під час діїякого вони настали абомалимісце.»

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести тіобставини, на якихґрунтуютьсяїївимоги та заперечення, крімвипадків, встановленихстаттею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно до п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

З матеріалів справи вбачається, що податкову накладну від 19.12.20016 р. № 3 зареєстровано платником податку 10.01.2017 р.

Вказане стало підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення в зв'язку з затримкою реєстрації строком на 7 днів.

Спір між сторонами стосується застосування положень Податкового кодексу щодо строку реєстрації податкових накладних, а саме, редакції п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України до 01.01.2017 р. - на момент складання податкової накладної, та після 01.01.2017 р. - на момент винесення податкового повідомлення рішення.

Враховуючи положення ст. 58 Конституції України, рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) від 09.02.1999 р., до податкової накладної від 19.12.2016 р. № 3 застосовуються положення законодавства щодо строку реєстрації податкових накладних в редакції п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України до 01.01.2017 р., тобто в редакції, чинній на момент складання податкової накладної.

При проведенні перевірки податковий орган дійшов вірного висновку про порушення строку реєстрації податкової накладної від 19.12.2016 р. № 3 на 7 днів.

Таким чином, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 0007331208 від 28.08.2017 р. відповідає вимогам п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи викладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ» є не обґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.

Керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 69-72,86, 94,158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД КОНКОРД ЮГ» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 29 вересня 2017 року

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 29.09.2017 Суддя З оригіналом згідно Помічник судді О.С. Рябчук М.М.Бухтіярова