Постанова № 70055880, 01.11.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2017
Номер справи
803/583/17
Номер документу
70055880
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2017 рокуСправа № 803/583/17

Волинський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

суддів Мачульського В.В., Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Бірука В.Я.,

представника третьої особи Кондратюка В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державної служби України з безпеки на транспорті, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача публічне акціонерне товариство "Горохівське АТП 10764" про визнання протиправним та скасування наказу частково,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 (далі - ФОП ОСОБА_4, позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті у якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (а.с. 51, том 2), просив визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 06.02.2017 року №103 в частині позбавлення ОСОБА_4, який визнаний переможцем, права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» та надання права на самостійне виконання вказаних рейсів автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764", який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце.

Уточнені позовні вимоги обґрунтовані тим, що протоколом №11 засідання конкурсного комітету від 22 грудня 2016 року з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області його визнано переможцем конкурсу на самостійне виконання рейсів 775/776 по маршруту «Луцьк-Моршин».

Однак, наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 06.02.2017 року №103 автомобільного перевізника ФОП ОСОБА_4 позбавлено права на самостійне виконання рейсів 775/776 машруту «Луцьк-Моршин» та надано право на самостійне виконання вказаних рейсів автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764".

Підставою для позбавлення позивача, як перевізника, першого місця та визнання переможцем ПАТ "Горохівське АТП 10764" став лист органів виконавчої влади, що надійшов на адресу конкурсного комітету 24.12.2016 року та підтверджує факт подання ОСОБА_4 недостовірної інформації.

Позивач вважає наказ Державної служби України з безпеки на транспорті від 06.02.2017 року №103 протиправним, оскільки ним у відповідності до Закону України "Про автомобільний транспорт", Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року № 1081 (далі Порядок № 1081), конкурсному комітету було подано вичерпний перелік документів на участь у даному конкурсі. Жодних фактів подання позивачем, як перевізником, недостовірної інформації під час засідання конкурсного комітету встановлено не було.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та додатково пояснив, що ФОП ОСОБА_4 з метою оптимального використання транспортних засобів, внутрішньообласні та міжобласні рейси поєднуються про що свідчить схема використання транспортних засобів станом на 28.11.2016 року (а.с. 55 том 2), а відтак, у позивача є необхідна кількість транспортних засобів для виконання чинних договорів та дозволів на перевезення пасажирів.

Просив суд визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з безпеки на транспорті від 06.02.2017 року №103 в частині позбавлення ОСОБА_4 права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин», який визнаний переможцем та надання права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764", який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце.

Представник відповідача у письмових запереченнях від 19.06.2017 року (а.с.41-45) та в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив в їх задоволенні відмовити. Пояснив, що відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт", Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2008 року №1081 визначено, що забезпечення організації пасажирських перевезень покладається: на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), - на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту. Відповідно підпункту пп. 21 п. 4 постанови КМУ № 299 від 14.07.2014 року, якою затверджено Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, Укртрансінспекція організовує та проводить конкурси з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласних маршрутах).

28 листопада 2016 року позивач, у відповідності до пункту 29 Порядку №1081, подав заяву про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському маршруті загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776 (об'єкт конкурсу №10), а також інші відповідні документи та додатки.

Згідно вказаної анкети кількість власних транспортних засобів перевізника становить 33 одиниці, 10 орендованих транспортних засобів та ще 1 знаходиться у лізингу, що у сукупності становить 44 одиниці.

Відповідно до листа Волинської ОДА від 23.12.2016 року №7974/29/2-16, що надійшов на адресу Державної служби України з безпеки на транспорті 05.01.2017 року, вказано, що для обслуговування усіх діючих договорів про організацію перевезень пасажирів по внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування у Волинській області, перевізником ОСОБА_4 постійно задіяно 6 транспортних засобів.

Разом з тим, позивач в анкеті до заяви про участь у конкурсі вказує, що для виконання 45 міжобласних маршрутів, з урахуванням кількості резервного транспорту, 44 одиниці є достатньою та необхідною кількістю транспортних засобів. Однак, з урахуванням наданої листом Волинської ОДА від 23.12.2016 року №7974/29/2-16 інформації для обслуговування 45 міжобласних маршрутів перевізник ОСОБА_4 має у розпорядженні лише 38 автобусів, що є недостатньою кількістю транспортних засобів для виконання перевезень, які повинні виконуватись відповідно до чинних договорів (дозволів).

Таким чином, у відповідності до пп.1 п.55 Порядку №1081, у зв'язку із надходженням листа Волинської ОДА від 23.12.2016 року №7974/29/2-16, з якого вбачається, що позивач надав недостовірну інформацію щодо достатньої кількості транспортних засобів, пунктом 3 наказу від 06.02.2017 року №103 надано право на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764", який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце.

Крім того, позивачем в анкеті до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському маршруті загального користування №775/776 «Луцьк - Моршин» заявлено про використання (у разі перемоги) транспортного засобу марки БАЗ А079.54 д.н.з НОМЕР_24, який згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 року (наданої позивачем) виконує міжобласний маршрут №311/312 «Луцьк - Рівне». Також заявлено про використання транспортного засобу марки БАЗ А079.24 д.н.з НОМЕР_11, який згідно схеми виконує міжобласні маршрути №19/20, №23/24 «Луцьк - Тернопіль».

У додаткових письмових поясненнях (а.с.45-49, том 2) представник відповідача зазначив, що з-поміж транспортних засобів, що використовуються позивачем для надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, ФОП ОСОБА_4 використовує автобуси рік виготовлення яких не відповідає умовам дозволів на виконання міжобласних маршрутів.

З урахуванням вищевказаного, вважає наказ Державної служби України з безпеки на транспорті від 06.02.2017 року №103 про не введення в дію рішення конкурсного комітету в частині надання права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ОСОБА_4 та надання права на самостійне виконання вказаних рейсів автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764", який зайняв друге місце є таким, що винесений згідно вимог чинного законодавства.

Представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив в їх задоволенні відмовити.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов до задоволення не підлягає, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що відповідачем оголошено конкурс з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області, по маршруту загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776 (об'єкт конкурсу №10).

28 листопада 2016 року позивач, у відповідності до пункту 29 Порядку №1081, подав заяву про участь в конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському маршруті загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776 (об'єкт конкурсу №10), а також інші відповідні документи та додатки.

Згідно анкети ФОП ОСОБА_4, що була подана до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області, по маршруту загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776, кількість власних транспортних засобів перевізника становить 33 одиниці, 10 орендованих транспортних засобів та ще 1 знаходиться у лізингу, що у сукупності становить 44 одиниці.

Рішенням конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області, яке прийнято у формі протоколу №11 від 22.12.2016 року по маршруту загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776 (об'єкт конкурсу №10), ФОП ОСОБА_4 визнано переможцем конкурсу на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин», а ПАТ "Горохівське АТП 10764" визнано таким, що зайняв друге місце (а.с.63-65, том 1).

05.01.2017 року до Державної служби України з безпеки на транспорті надійшов лист №374/0/7-17 від 23.12.2016 року Волинської обласної державної адміністрації у якому на запит відповідача від 13.12.2016 року № 3768/02/14-16 повідомлялось, що для обслуговування усіх діючих договорів про організацію перевезень пасажирів по внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування у Волинській області, перевізником ОСОБА_4 постійно задіяно 6 транспортних засобів (а.с.68, том 1).

06 лютого 2017 року в.о. голови Державної служби України з безпеки на транспорті винесено наказ №103 "Про введення в дію рішень, прийнятих на засіданні конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут) 22.12.2016 року». Пунктом 1 вищевказаного наказу введено в дію рішення прийняті на засіданні конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), оформлені протоколом №11 від 22 грудня 2016 року, крім рішення конкурсного комітету в частині надання права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ОСОБА_4, який визнаний переможцем. Пунктом 3 наказу надано право на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764", який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце (а.с. 66, 67, том 1).

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку суду, представник відповідача належними та допустимими доказами довів правомірність оскаржуваного в даній адміністративній справі наказу, з огляду на таке.

У відповідності до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" Верховна Рада України визначає основні напрями державної політики у сфері автомобільного транспорту, законодавчі основи її реалізації.

Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.

Реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Стаття 7 цього ж закону регулює організацію пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:

на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), - на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Стаття 43 Закону регулює основні засади визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування.

Визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно пп. 21 п. 4 постанови КМУ №299 від 14.07.2014 року, якою затверджено Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті (далі - Положення №299), Укртрансінспекція організовує та проводить конкурси з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласних маршрутах).

Відповідно до ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.

Порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України.

У відповідності до п. 2 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2008 року №1081(далі Порядок № 1081):

конкурсний комітет - постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу;

організатор - орган виконавчої влади, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, який самостійно або із залученням робочого органу проводить конкурс.

Згідно з пунктом 4 Порядку №1081, організатором на автобусному маршруті загального користування є:

Укртрансінспекція - на міжміському і приміському маршрутах, які виходять за межі області (міжобласний маршрут).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1081 умови конкурсу - встановлені організатором (обов'язкові та додаткові) умови перевезень пасажирів, які повинні виконувати автомобільні перевізники, визначені на відповідному об'єкті конкурсу.

Згідно з пунктом 10 Порядку №1081 організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Статтею 44 Закону України "Про автомобільний транспорт" вказано, що до обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать:

- визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками;

- державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.

Відповідно до п.29 Порядку для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;

Окрім того, обов'язковою умовою конкурсу є достатня кількість транспортних засобів (з врахуванням характеристик за пасажиромісткістю, категорії, класу, іншими технічними характеристиками).

Відповідно до п. 53 Порядку №1081, у договорі (дозволі) визначаються умови перевезень на рейсі (рейсах) та/або маршруті (маршрутах) відповідно до визначеного об'єкту конкурсу. Виконання даних умов є обов'язковим, оскільки на підставі пп. 3 п. 55 цього ж Порядку, організатор має право розірвати договір (позбавити дозволу) з автомобільним перевізником у разі порушення ним умов договору (дозволу).

До таких умов, окрім іншого, входить виконання перевізником перевезень пасажирів автобусом відповідної категорії, класу, року виготовлення, пасажиромісткістю тощо.

Порядок визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та режимами руху, затверджений наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №285 від 12.04.2007 року, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.05.2007 року за №499/13766.

Підпунктом 4 пункту 12 Порядку №1081 зазначено, що достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення.

Як вбачається з анкети ФОП ОСОБА_4, що була подана до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області, по маршруту загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776, кількість власних транспортних засобів перевізника становить 33 одиниці, 10 орендованих транспортних засобів та ще 1 знаходиться у лізингу, що у сукупності становить 44 одиниці (а.с.82-83, том 1).

З урахуванням інформації вказаної в заяві та анкеті про участь у конкурсі ОСОБА_4 було допущено до участі в конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, що виходять за межі території області, по маршруту загального користування «Луцьк-Моршин», рейс № 775/776, (об'єкт конкурсу №10) та за результатами проведеного 22.12.2016 року конкурсу визнано переможцем конкурсу на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин».

Однак, відповідно до листа Волинської ОДА від 23.12.2016 року №7974/29/2-16, що надійшов на адресу Державної служби України з безпеки на транспорті 05.01.2017 року, перевізником ОСОБА_4 для обслуговування усіх діючих договорів про організацію перевезень пасажирів по внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування у Волинській області постійно задіяно 6 транспортних засобів.

Таким чином, суд погоджується з позицією відповідача, що з урахуванням наданої листом Волинської ОДА від 23.12.2016 року №7974/29/2-16 інформації для обслуговування 44 міжобласних маршрутів перевізник ОСОБА_4 має у розпорядженні лише 38 автобусів (44 - 6 = 38), що є недостатньою кількістю транспортних засобів для виконання перевезень, які повинні виконуватись відповідно до чинних договорів (дозволів).

Відповідно до пункту 53 Порядку №1081 організатор не пізніше ніж через 30 днів з моменту набрання чинності рішенням конкурсного комітету укладає з переможцем конкурсу договір (на міському та внутрішньообласному автобусних маршрутах) або видає дозвіл (на міжобласному автобусному маршруті) згідно з обов'язковими умовами визначеного конкурсу та додатковими умовами обслуговування маршруту, наданими перевізником-претендентом.

Разом з тим, згідно з підпунктом 1 пункту 55 Порядку №1081 організатор має право прийняти рішення про відмову у введенні в дію рішення (чи його окремої частини) конкурсного комітету за окремими об'єктами конкурсу у разі надходження від органів виконавчої влади письмової інформації, що підтверджує факт подання перевізником-претендентом, який за результатами конкурсу визнаний переможцем конкурсу, недостовірної інформації.

Недостатня кількість транспортних засобів для виконання перевезень, затверджена обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватись відповідно до чинних договорів (дозволів) підтверджується наступним.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у переліку транспортних засобів, що пропонуються до використання на маршруті №775/776 «Луцьк - Моршин» (а.с. 72 том 1) заявлено про використання (у разі перемоги) транспортного засобу марки БАЗ А079.54 д.н.з НОМЕР_24, який, згідно наданої позивачем схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 року виконує міжобласний маршрут №311/312 «Луцьк - Рівне» та транспортний засіб марки БАЗ А079.24 д.н.з НОМЕР_11, який згідно наданої позивачем схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 року виконує міжобласні маршрути №19/20, №23/24 «Луцьк - Тернопіль» (а.с. 55, том 2).

Крім того, з-поміж транспортних засобів, що використовуються позивачем для надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом (а.с. 55, том 2), позивач використовує автобуси рік виготовлення яких, не відповідає умовам дозволів на виконання міжобласних маршрутів. Зокрема, виконання міжобласного маршруту №23/24 «Рівне - Камінь-Каширський» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2013 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки Temsa LB 26DP д.н.з. НОМЕР_1 2011 року. Виконання міжобласного маршруту №85/86 «Луцьк - Рівне» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, не нижче 2009 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.19 д.н.з. НОМЕР_2 2010 року, який не відповідає категорії М3. Виконання міжобласного маршруту №773/774 «Луцьк - Львів» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2013 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки Mitsubishi Prestij д.н.з. НОМЕР_3 2006 року. Виконання міжобласних маршрутів №781/782 «Луцьк - Рівне», №783/784 «Луцьк - Рівне», №785/786 «Луцьк - Рівне», відповідно до умов дозволів повинні забезпечуватись автобусом категорії М2, М3 класу В, ІІІ, не нижче 2009 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.20 д.н.з. НОМЕР_4 2007 року. Виконання міжобласного маршруту №331/332 «Луцьк - Кузнецовськ» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2011 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.24 д.н.з. НОМЕР_5 2009 року. Виконання міжобласного маршруту №779/800 «Луцьк - Броди» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.24 д.н.з. НОМЕР_6 2008 року. Виконання міжобласного маршруту №698/697 «Броди - Луцьк» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М2, М3 класу В, ІІІ, не нижче 2009 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.24 д.н.з. НОМЕР_7 2008 року. Виконання міжобласного маршруту №67/68 «Луцьк - Рівне» та №441/442 «Луцьк - Рівне» відповідно до умов дозволів повинні забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу та автобусом категорії М2, М3 класу В, ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобуса, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. на обох маршрутах використовується ТЗ марки БАЗ А079.19 д.н.з. НОМЕР_8 2008 року, який окрім того не відповідає категорії М3. Виконання міжобласних маршрутів №21/22 «Дубно - Луцьк», №55/56 «Дубно - Луцьк», №145/146 «Дубно - Луцьк», відповідно до умов дозволів повинні забезпечуватись автобусом категорії М2, М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2011 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.24 д.н.з. НОМЕР_9 2009 року. Виконання міжобласного маршруту №69/70 «Луцьк - Рівне» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.19 д.н.з. НОМЕР_10 2007 року, який окрім того не відповідає категорії М3. Виконання міжобласних маршрутів №19/20 «Луцьк - Тернопіль», №23/24 «Луцьк - Тернопіль», відповідно до умов дозволів повинні забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2013 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.24 д.н.з. НОМЕР_11 2010 року. Виконання міжобласних маршрутів №1/2 «Рівне - Луцьк», №147/148 «Рівне - Луцьк», №149/150 «Рівне - Луцьк» відповідно до умов дозволу повинні забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ не нижче 2009 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.19 д.н.з. НОМЕР_12 2011 року, який не відповідає категорії М3. Виконання міжобласного маршруту №489/490 «Луцьк - Броди» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М2, М3 класу ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.23 д.н.з. НОМЕР_13 2007 року. Виконання міжобласного маршруту №101/102 «Рожище - Львів» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2013 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки MAN B3212-TD д.н.з. НОМЕР_14 1997 року. Виконання міжобласних маршрутів №805/806 «Луцьк - Буковель», №439/440 «Луцьк - Рівне», відповідно до умов дозволів повинні забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу та автобусом категорії М2, М3 класу В, ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобуса, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016р. на обох маршрутах використовується ТЗ марки Mercedes-Benz OH1634L д.н.з. НОМЕР_15 1999 року. Виконання міжобласного маршруту №503/504 «Луцьк - Івано-Франківськ» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки Mercedes-Benz 0404-RH д.н.з. НОМЕР_16 2003 року. Виконання міжобласного маршруту №189/190 «Луцьк - Вінниця» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2006 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки Temsa LB-26 д.н.з. НОМЕР_17 2001 року. Виконання міжобласного маршруту №83/84 «Луцьк - Рівне» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.19 д.н.з. НОМЕР_18 2009 року, який окрім того не відповідає категорії М3. Виконання міжобласного маршруту №335/336 «Луцьк - Червоноград» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.25 д.н.з. НОМЕР_19 2009 року. Виконання міжобласного маршруту №805/806 «Луцьк - Буковель» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки MAN 11.190 HOCL д.н.з. НОМЕР_20 1998 року. Виконання міжобласного маршруту №87/88 «Рівне - Луцьк» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М2, М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2010 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016р. використовується ТЗ марки Temsa Prestij Deluxe д.н.з. НОМЕР_21 2006 року. Виконання міжобласного маршруту №3/4 «Рівне - Луцьк» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2013 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки БАЗ А079.23 д.н.з. НОМЕР_22 2007 року. Виконання міжобласного маршруту №5/6 «Рівне - Луцьк» відповідно до умов дозволу повинен забезпечуватись автобусом категорії М3 класу В, ІІ, ІІІ, не нижче 2013 року випуску автобусу, проте згідно схеми використання транспортних засобів від 28.11.2016 р. використовується ТЗ марки Mercedes-Benz Sprinter 814D д.н.з. НОМЕР_23 1996 року.

Суд також звертає увагу на те, що в автомобільного перевізника ФОП ОСОБА_4 є наявні резервні транспортні засоби, які не відповідають обов'язковим вимогам та умовам перевезень на маршрутах. Зокрема, вимогам жодного міжобласного маршруту не відповідають: MAN 11.220 НОМЕР_25 - 1996 року виготовлення, БАЗ А079.20 НОМЕР_26 2005 року виготовлення, Setra S215 НОМЕР_27 - 1993 року виготовлення, Mercedes-Benz 612D НОМЕР_28 - 1999 року виготовлення, ПАЗ 32053 НОМЕР_29 2005 року виготовлення, Volkswagen LT35D НОМЕР_30 - 2002 року виготовлення, Mercedes-Benz 412D НОМЕР_31 - 1998 року виготовлення.

З урахуванням вищевказаного та відповідно до підпункту 1 пункту 55 Порядку №1081, у якому вказано, що організатор має право прийняти рішення про відмову у введенні в дію рішення (чи його окремої частини) конкурсного комітету за окремими об'єктами конкурсу у разі надходження від органів виконавчої влади письмової інформації, що підтверджує факт подання перевізником-претендентом, який за результатами конкурсу визнаний переможцем конкурсу, недостовірної інформації, відповідачем правомірно винесено наказ від 06.02.2017 року №103 щодо не введення в дію рішення конкурсного комітету в частині надання права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ОСОБА_4, який визнаний переможцем та надання права на самостійне виконання рейсів № 775/776 маршруту «Луцьк-Моршин» автомобільному перевізнику ПАТ "Горохівське АТП 10764", який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце.

Таке рішення прийняте відповідачем на підставі наявних документів, які засвідчують недостатність транспортних засобів у позивача для здійснення перевезення по маршруту, відносно якого проводився конкурс.

Отже, наказ Державної служби України з безпеки на наземному транспорті від 06.02.2017 року №103 прийнятий відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком №1081.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про безпідставність позовних вимог та відмову в задоволенні позову.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України "Про автомобільний транспорт", Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №1081 від 03.12.2008 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державної служби України з безпеки на наземному транспорті, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача публічне акціонерне товариство "Горохівське АТП 10764" про визнання протиправним та скасування частково наказу № 103 від 06.02.2017 року відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя Т.М. Димарчук

Судді В.В. Мачульський

С.Ф. Костюкевич

Повний текст постанови виготовлений 06 листопада 2016 року.