Постанова № 70054718, 07.11.2017, Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
07.11.2017
Номер справи
682/3075/17
Номер документу
70054718
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа 682/3075/17

Провадження № 3/682/904/2017

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2017 року Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області розглянувши справу що надійшла від прокурора військової прокуратури Рівненського гарнізону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, заступника командира військової частини А1358 із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки, раніше до адмінстративної відповідальності не притягувався - за ч. 2 ст.172-15 КУпАП,

в с т а н о в и в:

Згідно наказу Командувача Сухопутних Військ від 30 вересня 2014 року №602 (по особовому складу) підполковника ОСОБА_1 призначено на посаду заступника командира військової частини А1358 із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки, яку він обіймає на даний час.

Згідно вимог ч.2, ч.3 ст.55 Кодексу цивільного захисту України, діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Зазначена вимога відображається у трудових договорах (контрактах), статутах та положеннях.

Відповідно до ст.71 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" від 24 березня 1999 року, заступник командира полку зобов"язаний перевіряти організацію та стан пожежної безпеки, усувати виявлені недоліки, вести облік матеріальних засобів і коштів, забезпечувати їх правильне витрачання.

Згідно ст.ст. 187, 190 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року, пожежна безпека в Збройних Силах України забезпечується здійсненням комплексу організаційних і технічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожежі, та системою пожежного захисту.

Заступники командира військової частини і начальник полігону відповідають за виконання вимог пожежної безпеки на території, закріпленій за військовою частиною, полігоном, на навчальних об"єктах бойової підготовки.

Згідно функціональних обов"язків заступника командира частини із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки підполковника ОСОБА_1 останній зобов"язаний вживати заходів щодо забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналу, організувати виконання заходів щодо підвищення живучості та вибухопожежобезпеки арсенал, здійснювати постіний контроль за правильним та цільовим витрачанням коштів на забезпечення живучості арсеналу, здійснювати контроль за відпрацюванням проектно-кошторисної документації, спрямувати свою діяльність на своєчасне забезпечення об"єктів та споруд військового призначення проектно-кошторисної документації, вирішення технічних питань, що виникають у процесі, слідкувати за виконанням вимог керівних документів по протипожежному захисту та вибухопожежонебезпеці особовим складом військової частини, здійснювати планову перевірку із виконання заходів по протипожежному захисту та вибухопожежобезпеки, повинен слідкувати за оснащенням установками автоматичного пожежогасіння, утриманням та станом технічної території, функціонування та утримання пожежних водопроводів, пожежних кранів, укомплектованість та справністю технічних засобів охорони та освітлення тощо.

Разим з тим, 03 жовтня 2017 року під час вивчення стану пожежної безпеки у військовій частині А1358 (дислокується за адресою: Хмельницька область, Славутський район, село Цвітоха) встановлено, що у порушенні вимог ч.2.ч.3 ст.55 Кодексу цивільного захисту України, ст.ст.71, 187, 190 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року, п.п.1.18,1.40,1.49,1.52,1.54,5.4,6.7.16,6.7.7 "Правил пожежної безпеки для військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України" (далі Правил), затверджених наказом Міністра оборони України №372 від 25 червня 2007 року (далі Правил) внаслідок не виконання у повній мірі своїх службових обов"язків заступником командира військової частини А1358 із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки підполковником ОСОБА_1 сховища зберігання боєприпасів військової частини А1358 не обладнані автоматичною пожежною сигналізацією, система внутрішнього водогону сховищ зберігання боєприпасів знаходиться у несправному стані, не обваловано 33 сховища, 5 навісів та 29 майданчиків відкритого зберігання, близько 20% вогнегасників потребують перезарядки та технічного обслуговування, будівля управління частини не обладнана близкавкозахисними спорудами, технічна територія не очищена від пеньків та вітролому, спеціальне обладнання пожежних автомобілів потребує заміни в зв"явзку із закінченням термінів експлуатації.

Також, у порушення п.п. 6.8.4,6.8.7 Правил, внаслідок слабкої організації робіт на технічній території військової частини А1358 заступником командира військової частини А 1358 із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки підполковником ОСОБА_1 на відкритих майданчиках зберігання №156, №132, №149, №171, №146, №138, №132, №165 мають місце небезпечні нахили штабелів із боєприпасами, тара в якій зберігаються боєприпаси на вказаних відкритих майданчиках, втратила механічну міцність, вражена біологічними шкідниками, потребує заміни, боєприпаси перебувають під прямим сонячним прооменями та атмосферним впливом.

Означені порушення створюють загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж, вибухів на арсеналі і мають місце тривалий час.

Окрім цього, у порушення вимог ст. 71 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року, функціональних обов"язків заступника командира частини із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки підполковника ОСОБА_1 щодо здійснення постійного контролю за правильним та цільовим витрачанням коштів за статтями кошторису МО України стосовно "Програми живучості", 11 серпня 2017 року під час проведення аудиту фінансово-господарської діяльності військової частини із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки, зокрема, підполковника ОСОБА_1, за укладенням та виконання договорів із забезпечення живучості військової частини, а саме із ПП "Вітяз-Кіровоград" щодо обслуговування об"єктових технічних засобів охорони, із ФОП "БЕК" щодо обслуговування об"єктових технічних засобів охорони, із ТОВ "ІТЕК" щодо проектування будівництва навісу виявлено допущені матеріальні збитки державі на загальну суму 118 870 гривень, які на даний час не відшкудовані .

Таким чином, підполковник ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

ОСОБА_1 частково визнав свою винуватість у вчиненому та пояснив, що дійсно з 2014 року працює на посаді заступника командира військової частини А1358 із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки. За період з 2014 року військова частина А1358 не отримує належного фінансування для вжиття заходів забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки. За його поданням командиром військової частини А1358 щорічно з 2014 року неодноразово подавались доповідні записки, клопотання, звернення до Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативного командування "Захід", квартирно-експлуатаційному відділу м. Хмельницького про виділення коштів для забезпечення заходів живучості та вибухопожежобезпеки. Проте, в період з 2014 року ці заходи належного фінансування не отримували, тому у військовій частині А1358 були виявлені порушення, які не представляється усунути без виділення відповідних коштів. У частині проводиться ряд заходів, які можливо здійснити силами частини. Але інші заходи, такі як обладнання сховищ боєприпасів автоматичною пожежною сигналізацією, облаштування системи внутрішнього і зовнішнього водогону сховищ зберігання боєприпасів, обваловка сховищ, навісів та майданчиків відкритого зберігання боєприпасів, перезарядка вогнегасників можливі лише при достатньому фінансуванні і виділенні коштів на означені цілі. Вважає, що його вина полягає в тому, що він не достатньо вжив заходів для очищення території військової частини від пеньків та вітролому. Щодо витрачання державних коштів та виявлдених матеріальних збитків, то вважає, що до кінця року ці збитки будуть повернуті державі шляхом виконання робіт підрядними організаціями, а також шляхом перегляду і перерозподілу коштів у затверджених кошторисах на виконання робіт по забезпеченню живучості та вибухопожежобезпеки.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши надані матеріали, вважаю, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення стверджується дослідженими та проаналізованими доказами, зокрема: Положенням про посадові обов"Язки заступника командира частини (з забьезпечення живучості та вибухопожежонебезпеки), посвідченням офіцера щодо призначення на посаду, Довідкою-доповіддю про проведення заходів моніторингу з питань пожежної безпеки у військовій частині А1358 від 14-15 вересня 2017 р, рапортом прокурора військової прокуратури Рівненського гарнізону від 12.10.2017 р щодо виявлених порушень, протоколом огляду території військової частини А1358, на якій розташовані сховища, навіси та вікриті маайданчики для зберігання вибухонебезпечних об"єктів та боєприпасів з фототаблицею до нього, аудиторським звітом за результатами аудиту відповідності окремих питань військової частини А1358 за період з 01.01.2013 р по 31.05.2017 р.

При розгляді справи про адмінправопорушення досліджено також неодноразові звернення командира військової частини А1358 до начальника служби живучості та вибухопожежобезпеки баз та складів озброєння Командування Сухопутних військ ЗС України за 2014-2017 роки, звернення командира військової частини А1358 до начальника Управління живучості та вибухопожежобезпеки баз та складів озброєння ЗС України, начальника служби живучості та вибухопожежобезпеки баз та складів озброєння Командування Сухопутних військ ЗС України, начальника служби живучості та вибухопожежобезпеки баз та складів озброєння оперативного командування "Захід", начальника КЕВ м. Хмельницький щодо потреби військової частини А1358 у доокомплектуванні необхідним пожежозахисним обладнанням та про виділення коштів для проведення заходів із забезпечення пожежної безпеки і живучості тощо.

ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій (ст. 1 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Враховуючи, що правопорушення вчинене в умовах особливого періоду, досліджені докази можуть бути враховані при визначенні міри адміністративного стягнення правопорушнику, але не звільняють його від адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення.

ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується, вживав заходів для усунення порушень, виявлених у військовій частині А1358 щодо забезпечення заходів живучості та вибухопожежобезпеки, тому до нього можливо застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст.172-15 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 283, 284, 294, 172-15 ч.2 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ч.2ст. 172-15 КУпАП, і призначити адміністративне стягнення у виді ста сорока пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 2465 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 грн (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача:820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджену: 22030106.) .

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Славутський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Суддя Зеленська В. І.