Постанова № 70034617, 17.08.2017, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.08.2017
Номер справи
653/759/17
Номер документу
70034617
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №: 653/759/17

Провадження № 2-а/653/36/17

П О С Т А Н О В А

іменем України

17.08.2017 року Генічеський районний суд Херсонської області в складі :

головуючого - судді Венглєвської Н.Б.

секретаря - Копєйко Д.В.

представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Генічеськ справу за адміністративним позовом Повного товариства „Підприємство „Торговий сервіс" до Генічеської міської ради Генічеського району Херсонської області про визнання незаконним та скасування рішення ХУІІсесії 7 скликання Генічеської міської ради № 368 від 28.02.2017 року ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач Повне Товариство „Підприємство „Торговий сервіс" звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення ХУІІ сесії 7 скликання Генічеської міської ради № 368 від 28 лютого 2017 року „ Про відмови" , яким відмовлено в наданні згоди на складання проекту відведення земельної ділянки розташованої в АДРЕСА_1 пл. 3850, кадастровий номер НОМЕР_1 для подальшого викупу у власність, зобов'язавши відповідача повторно розглянути це питання на черговій сесії та прийняти рішення відповідно до вимог земельного законодавства.

В судовому засіданні представник позивача за дорученнями ОСОБА_2, ОСОБА_1 повністю підтримали заявлені позовні вимоги і в обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 пояснив, що 24.09.2004 року між Генічеською міською радою (орендодавець) та Повним Товариством „Підприємство „Торговий сервіс" (орендар) строком на 10 років було укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 4248,9 кв.м, розташованої в м. Генічеську по АДРЕСА_1. Земельну ділянку передано підприємству в оренду рід розміщення ринку. Рішенням виконавчого комітету Генічеської міської ради №81 від 20.02.2002 року підприємству „Торговий сервіс" було погоджено будівництво ринку по АДРЕСА_1, згідно узгодженого проекту. Рішенням цього ж виконавчого комітету за №86 від 20.03.2006 року, вже в період дії договору оренди земельної ділянки, затверджено акт Державної приймальної комісії на прийняття до експлуатації першої черги міського ринку (торгівельні ряди) підприємства „Торговий сервіс" торгівельною площею 409,68 кв.м, загальними розмірами 18,75х20,85 кв.м. В період дії договору оренди земельної ділянки підприємство „Торговий сервіс" набуло право власності на незавершене будівництво промислового та продовольчого павільйонів готовністю 35% та нежитлові приміщення, загальною площею 409,68 кв.м, які розташовані за цією ж адресою, що підтверджується витягами про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 24.06.2008 року.

Рішенням Генічеського районного суду від 02.02.2009 року підтверджено право власності підприємства „Торговий сервіс" на нерухоме майно, яке розташоване на орендованій земельній ділянці за вказаною адресою, а саме: нежитлове приміщення-лабораторія (А) пл.7,6 кв.м, склад -(Б) пл.69,7 кв.м, вбиральню -(В) пл.8,3 кв.м, критий майданчик над торгівельними рядами (навіс)-(Г) пл.409,7 кв.м, незавершений будівництвом продовольчий павільйон готовністю 35%)Д) пл.360 кв.м, незавершений будівництвом промисловий павільйон готовністю 35% (С) пл.576 кв.м,споруди 1-8.

06.12.2011 року Генічеським районним судом розглянута заява начальника відділу Державної виконавчої служби Генічеського районного управління юстиції про визнання мирової угоди в процесі виконання рішення Генічеського районного суду від 21.10.2011 року та постановлено ухвалу, якою судом мирова угода була затверджена. Згідно умов мирової угоди за ОСОБА_2 визнано право власності на незавершені будівництвом нежитлові приміщення, що розташовані на орендованій земельній ділянці по АДРЕСА_1, загальною площею 936 кв.м, а за ОСОБА_6 визнано право власності на нежитлові приміщення розташовані на цій же земельній ділянці, які займають загальну площу 465,6 кв.м. Також на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу від 14.11.2012 року 1/10 частина об'єкту незавершеного будівництва - продовольчого павільйону „Д" готовністю 35% пл. 342,8 кв.м, що знаходиться в м. Генічеську по АДРЕСА_1, а продано ОСОБА_2 ОСОБА_7 У зв'язку з закінченням строку дії договору оренди, позивач у вересні 2014 року звернувся до відповідача із заявою про поновлення договору оренди земельної ділянки, розташованої в м. Генічеську по АДРЕСА_1 на такий же самий строк. 28.10.2014 року Генічеська міська рада розглянувши це питання на своїй сесії рішенням №1033 відмовила підприємству в поновленні договору оренди вказаної земельної ділянки. Установчим договором ПТП „Торговий сервіс" затвердженого загальними зборами товариства засновниками і його учасниками є ОСОБА_2 і ОСОБА_6, які в рівних частках сформували складений капітал товариства. В лютому 2015 року ПТП „Торговий сервіс" звернулось до Генічеської міської ради із заявою про надання згоди на складання проекту відведення земельної ділянки розташованої в м. Генічеську по АДРЕСА_1 пл. 0,3850, кадастровий номер НОМЕР_1 для подальшого викупу у власність. Хоча були надані Генічеській міській раді всі необхідні документи, які підтверджують правомірність викладеної в заяві вимоги, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску, рішенням сесії Генічеської міської ради №116 від 30.03.2016 року підприємству було відмовлено у надані дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність. Відмовляючи у надані дозволу на розробку проекту землеустрою, відповідач послався на ст.331 ЦК України та ст.18 Закону України „Про основи містобудування". ПТП „Торговий сервіс" був не згоден з даним рішенням і оскаржив його до суду. Постановою Генічеського районного суду Херсонської області від 21.10.2016 року адміністративний позов ПТП „Торговий сервіс" було задоволено, визнано незаконним та скасовано рішення сесії Генічеської міської ради №116 від 30 березня 2016 року та зобов'язано Генічеську міську раду повторно розглянути заяву ПТП „Торговий сервіс" про надання згоди на складання проекту відведення земельної ділянки, розташованої у АДРЕСА_1 площею 0,3850 га, для подальшого викупу у власність, з прийняттям рішення відповідно до вимог земельного законодавства. При підготовці до потворного розгляду заяви ПТП „Торговий сервіс" надано були всі документи, які необхідні були для вирішення даного питання рішенням сесії Генічеської міської ради №368 від 28.02.2017 року було знову відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення у власність шляхом викупу земельної ділянки орієнтованою площею 03850 кв.м в м. Генічеську по АДРЕСА_1, а. Підставою для відмови було необгрунтоване посилання в рішенні на відстуність актів вводу в експлуатацію на рухомі будівлі і споруди. Така відмова відповідача була надумана, оскільки підприємство в установленому порядку набуло право власності на об'єкти, які на цій земельній ділянці розташовані і це право ніким не оспорюється. Підстави набуття права власності - це юридичні факти, зокрема правочини (ст.328 ч.1 ЦК України). Право власності на новостворену річ, яка виготовлена особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Позивач надав відповідачу всі документи, які посвідчують право власності на нерухоме майно, яке перебуває у власності ПТП „Торговий сервіс", а також докази державної реєстрації цього права, а тому прийняте рішення не відповідає вимогам закону, порушує права позивача, а тому підлягає скасуванню. Право осіб на користування земельною ділянкою, на якій розташовані належні їм об'єкти нерухомості передбачене ст.120 ч.2 ЗК України, згідно якої у разі набуття права власності на житловий будинок (будівлю, споруду), що знаходяться на земельній ділянці, наданій у користування, до набувача переходить право користування відповідною земельною ділянкою в тому ж обсязі, що був у попереднього землекористувача. Згідно вимог ст.127 ч.1 ЗК України органи державної влади, Рада Міністрів АР Крим та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку, встановлених цим Кодексом. Порядок продажу земельних ділянок врегульовано ст.128 ЗК України. Даною статтею також передбачено перелік підстав для відмови заявнику у продажі земельної ділянки. В самому рішення позивач відмовляючи в задоволені поданої заяви, не зазначає на які об'єкти нерухомості, що розташовані на вказаній земельній ділянці, позивачу необхідно надати акти введення їх в експлуатацію. Позивач маючи у власності нерухоме майно, яке розташоване на спірній земельній ділянці відповідно до вимог земельного законодавства має право використовувати земельну ділянку під цим майном на правах оренди або викупити цю землю. Вважає прийняте рішення необґрунтованим та таким, яке прийнято з порушенням вимог чинного законодавства України, яке регулює питання передання земельних ділянок у власність, у тому числі у змісті рішення не було наведено конкретних підстав для формування такої відмови визначеної законодавством України. Фактично відповідач діє упереджено, грубо порушуючи ст.19 Конституції України, без посилання на закон відмовляє в задоволенні заяви позивача, не мотивуючи своєї відмови. Просив задовольнити позов.

Представник позивача ОСОБА_2, також просив задовольнити позов повністю підтримав пояснення представника позивача ОСОБА_1 стосовно незаконності та скасування рішення сесії Генічеської міської ради №368 від 28.02.2017 року про відмову ПТП „Підприємству „Торговий сервіс" в наданні згоди на складання проекту відведення земельної ділянки розташованої в м. Генічеську по АДРЕСА_1 пл. 03850 кв.м для подальшого викупу у власність.

Представник відповідача за дорученням ОСОБА_3 пред'явлені позовні вимоги не визнала, заперечувала у задоволенні позову, свої заперечення обґрунтувала тим, що відповідно до ст. 6 ч.1 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Відповідно до ст.26 п.1 „Про місцеве самоврядування в Україні" питання регулювання земельних відносин ( у тому числі і наданні дозволів на розробку проектів землеустрою) вирішуються виключно на пленарних засіданнях міської ради, що відповідно до ст.46 цього закону є сесіями міської ради. За таких умов Генічеською міською радою на пленарному засіданні 17 сесії Генічеської міської ради 7 скликання 28 лютого 2017 року було розглянуто заяву позивача по суті звернення та за результами звернення прийнято рішення за № 368, яким було відмовлено у наданні дозволу позивачу ПТП „Торговий сервіс" на розробку проекту землеустрою, щодо відведення у власність шляхом викупу земельної ділянки орієнтованою площею 0,3850 га за адресою м. Генічеськ, АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (розміщення ринку), із земель житлової та громадської забудови Генічеської міської ради у зв'язку з відсутністю актів вводу в експлуатацію на нерухомі будівлі та споруди, відповідно до вимог законодавства України. Генічеська міська рада при прийняті такого рішення виходила з того, що відповідно до наданих документів у позивача були відсутні документи про прийняття в експлуатацію об'єктів нерухомого майна, які належить позивачу. Дані обставини підтверджуються інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 10.05.2017 року, згідно якої містяться відомості з державного реєстра речових прав на нерухоме майно. Відповідно до даної довідки вказано, що за позивачем зареєстровано право власності на частину нежитлових приміщень: нежитлове приміщення „Г" загальною площею 409,7 кв.м, незавершене будівництвом промисловий павільйон „Є" готовністю 60% загальною площею 576,0 кв.м, склад „Б" загальною площею 53,1 кв.м, вбиральна „В" загальною площею 3 кв.м, які являється складовою частиною об'єкта нерухомості-нежитлових приміщень, розташованих за адресою м. Генічеськ, АДРЕСА_1. Також при прийняті рішення враховувалось клопотання Держсільгоспінспекції в Херсонській області від 25.09.2015 року „Про приведення у відповідність до чинного земельного законодавства рішення Генічеської міської ради", згідно якого державна інспекція сільського господарства в Херсонській області вимагала привести у відповідність до чинного земельного законодавства пункт 1 рішення Генічеської міської ради від 16 червня 2015 року №1171 „Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки", як таке, що прийнято з порушенням вимог частини 2 статті 89 та частини 1 статті 134 ЗК України. Пункт 1 рішення Генічеської міської ради від 16 червня 2015 року №1171 „Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки" надано дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 04249 га для викупу у спільну сумісну власність громадянам ОСОБА_6, ОСОБА_2, ОСОБА_8 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, за адресою: АДРЕСА_1 а в м. Генічеську (кадастровий номер земельної ділянки 6522110100:01:093:0001) із земель житлової та громадської забудови. Крім того, рішенням виконавчого комітету Генічеської міської ради №81 від 20.02.2002 року було погоджено Підприємству „Торгівельний сервіс" будівництво ринку по АДРЕСА_1, згідно узгодженого проекту. Однак до теперішнього часу ринок так і не побудований, а побудовані частково нежитлові приміщення, однак чи являються вони складовою частиною ринку не відомо, оскільки вони не зареєстровані належним чином, фактично земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням. Також просила звернути увагу, що позивач вказує кадастровий номер земельної ділянки на яку претендує, якої не існує, оскільки згідно витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка була виділена для будівництва та обслуговування будівель торгівлі під розміщення ринку існує земельна ділянка кадастровий номер якої 6522110100:01:093:0001. За таких умов підстави відмови Генічеської міської ради у надані дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність шляхом викупу земельної ділянки орієнтованою площею 0,3850 га за адресою м. Генічеськ, АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (розміщення ринку) із земель житлової та громадської забудови Генічеської міської ради є обґрунтовані та законні. Просила відмовити в задоволенні позову.

Суд вислухавши пояснення представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, представника відповідача Генічеської міської ради Херсонської області ОСОБА_3, дослідивши докази надані позивачем в обґрунтування заявлених вимог, і заперечення відповідача, вважає, встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що відповідно до рішення сесії Генічеської міської ради від 27 квітня 2000 року було погоджено місце розташування господарсько-адміністративної будівлі ринку на земельній ділянці площею 0,075 га за рахунок земель запасу Генічеської міської ради по АДРЕСА_1 (територія ринку) підприємству „Торговий сервіс". Рішенням виконавчого комітету Генічеськ міської ради №81 від 20.02.2002 року по розгляду заяви підприємства „Торговий сервіс" було погоджено підприємству „Торговий сервіс" будівництво ринку по АДРЕСА_1 а, згідно узгодженого проекту та зобов'язано отримати дозвіл на будівельні роботи, згідно положення „Про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт" від 25.12.2000 року. Рішенням 5 сесії 24 скликання Генічеської міської ради було надано підприємству „Торговий сервіс" дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 площею 0,425 га під ринком в оренду терміном на 5 років із земель запасу Генічеської міської ради. Рішенням 16 сесії 24 скликання Генічеської міської ради від 09.09.2003 року було затверджено проект відведення земельної ділянки підприємству „Торговий сервіс" площею 4248,9 кв.м по АДРЕСА_1 а під діючим ринком в оренду терміном на 5 років з правом подальшого викупу. Рішенням 27 сесії 24 скликання Генічеської міської ради №448 від 11.08.2004 року було внесено зміни в рішення 16 сесії 24 скликання від 09.09.2003 року і викладено в такій редакції: затвердити проект відведення земельної ділянки підприємству „Торговий сервіс" площею 4248,9 кв.м по АДРЕСА_1 під діючим міським ринком і передати в оренду на 10 років. В подальшому позивач ПТП „Торговий сервіс" на підставі договору оренди від 24 вересня 2004 року, укладеним з Генічеською міською радою орендувало земельну ділянку площею 4248,9 кв.м за адресою: Херсонська область м. Генічеськ, АДРЕСА_1. Строк оренди 10 років. У зв'язку з закінченням договору оренди, позивач неодноразово звертався до Генічеської міської ради із заявою про поновлення договоу оренди вищевказаної земельної ділянки на строк 49 років та надані згоди на складання проекту відведення земельної ділянки, розташованої в м. Генічеськ, АДРЕСА_1 орієнтованою площею 03850 га кадастровий номер 65221101000:01:093:000 для подальшого його викупу, однак не зважаючи на надання позивачем усіх необхідних документів відповідачу для позитивного вирішення питання, відмовляє позивачу у надані дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення у власність шляхом викупу земельної ділянки. Рішенням Генічеської міської ради за №368 від 28 лютого 2017 року у задоволенні заяви ПТП „Торговий сервіс" було відмовлено з мотивів відсутності актів вводу в експлуатацію на нерухомі будівлі та споруди, відповідно до вимог законодавства України. З винесеним рішенням позивач не згоден, оскільки воно винесено з порушенням земельного законодавства по надуманим мотивам. Тому з урахуванням доводів представників позивача та представника відповідача, суд вважає, що рішення сесії Генічеської міської ради №368 від 28.02.2017 року про відмову ПТП „Торговий сервіс" про відмову в надані згоди на складання проекту відведення земельної ділянки розташованої в м. Генічеську по АДРЕСА_1 пл. 0,3850 га для подальшого викупу дійсно є незаконним і таким, що підлягає скасуванню з наступних підстав.

Відповідно до ст.127 ЗК України визначено, що органи державної влади, Рада Міністрів Автономної Руспубліки Крим та органи місцевого самоврядування відновідно до своїх повноважень, визначених ст. 122 цього кодексу, здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку встановлених цим Кодексом.

Згідно ст.128 ЗК України продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, наяких розташовані об"єкти, які підлягають приватизації) та комунальної власності для потреб, визначених цим Кодексом, провадиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування в межіх їх повноважень. Громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяви (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради чи державного органу приватизації. У заяві ( клопотанні) зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри, площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки. До заяви (клопотання) додаються: а) документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою ( у разі його наявності), та документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою ( у разі його наявності), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі няавності на земельній ділянці будівель, споруд); б) копія установчих документів для юридичної особи, а для громадянина-копія документа, що посвідчує особу. Першим етапом є розгляд заяви та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою.

Підставою для відмови у наданні такого дозволу може бути лише не відповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем зелеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно - територіальних одиниць, проектів землеустрою, щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому порядку (ст.123 ЗК України). В частині сьомій ст.128 ЗК України вказано перелік підстав для відмови в продажу земельної ділянки: а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки; б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності; г) встановлена кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність; г) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.

Проаналізувавши підстави відмови відповідача та законність принятого рішення, суд вважає, що відмова є безпідставною, оскільки в самому рішенні не зазначено, на які об'єкти нерухомості, що розташовані на вказаній земельній ділянці, яка підлягає викупу, позивач мав би надати Акти введення в експлуатацію цих об'єктів. Позивачем надано до суду інформаційні довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 21.06.2017 року та 19.06.2017 року, в якій в тому числі вказано реєстрацію права власності на об'єкти нерухомого майна та нежитлові приміщення, розташовані за адресою АДРЕСА_1 за Повним товариством „Підприємство „Торговий сервіс".

В судовому засіданні представник відповідача також не зміг вказати на об'єкти нерухомості, на які позивач повинен був надати Акти введення в експлуатацію. Ствердження представника відповідача, про те, що оскільки не побудований протягом тривалого часу на земельній ділянці ринок, а саме об'єкт з приводу чого надавалась земельна ділянка, тому відмова є законною. Однак дані твердження суперечать вимогам ст.128 ч.7 ЗК України. Оскільки відмова не конкретизована, а додаткові підстави викладені представника відповідача в судовому засіданні, щодо законності відмови, а саме, що позивачем були надані недостовірні дані, та що під кадастровим номером за номером НОМЕР_1, земельної ділянки не існує, а також чи є нежитлові приміщення які належать відповідачу однією складовою частиною об'єкта нерухомості судом не приймається, оскільки дані підстави не вказані в оскаржуваному рішенні, тому суд вважає відмову незаконною, яка не відповідає вимогам земельного законодавства, а саме ст.128 ч.7 ЗК України, яка передбачає підстави відмови для продажу земельної ділянки, які є вичерпаними.

В силу ст.71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про противоправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок, щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. З рахуванням вищезаначеного, суд вважає, що представник відповідача в судовому засіданні не навів жодної законної підстави відмови у надані дозволу на розробку технічної документації, а тому на думку суду відповідач вийшов за межі своїх повноважень та незаконно відмовив позивачу в надані дозволу на розробку технічної документації, тому є всі підстави для скасування рішення та зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву повного товариства „Підприємство „Торговий сервіс" про надання дозволу на складання проекту землеустрою, щодо відведення спірної земельної ділянки з метою її викупу.

У відповідності до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що призвернення до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1600 гривень за квитанцією від 13.03.2017 року. З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що судовий збір у сумі 1600 грн., необхідно відшкодувати на користь позивача шляхом стягненняїх з відповідача.

Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 127, 128 ЗК України, ст.ст. 10, 11, 17, 18, 71, 94, 160-163, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Повного товариства „Торговий Сервіс" - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення №368 17 сесії 7 скликання сесії 5 скликання Генічеської міської ради Херсонської області в частині відмови Повному товариству „Підприємство „Торговий сервіс" у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність, шляхом викупу земельної ділянки орієнтованою площею 0,3850, кадастровий номер НОМЕР_1 за адресою АДРЕСА_1 Херсонської області.

Зобов'язати Генічеську міську раду повторно розглянути заяву Повного товариства „Підприємство „Торговий Сервіс" у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність шляхом викупу земельної ділянки, орієнтованою площею 0,3850, кадастровий номер НОМЕР_1 за адресою АДРЕСА_1 Херсонської області та прийняти рішення відповідно до вимог земельного законодавства.

Стягнути з Генічеської міської ради Херсонської області /код ЄДРПОУ 04060008/ на користь Повного товариства „Підприємство „Торговий сервіс" /код ЄДРПОУ 30278834/ судові витрати в розмірі 1600/одна тисяча шістсот/ гривень.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги до Генічеського районного суду Херсонської області.

Суддя : Н.Б. Венглєвська