
Справа № 445/2280/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2017 року Золочівський районний суд Львівської області
в складі судді Сивак В. М.
з участю секретаря Захарчук Н.Я.
представника відповідача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Золочеві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради, ОСОБА_5 обласної державної адміністрації про скасування рішення ОСОБА_4 м/р, поновлення на квартирному обліку та зобовязання вчинити дії щодо визначення вартості квартири,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася до суду із вимогою скасувати рішення виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради від 26 травня 2011 року №234 та поновити ОСОБА_3 на квартирний облік при виконкомі ОСОБА_4 міської ради в загальній черзі за №361 та в позачерговій черзі за №20 з 26.05.2011 року; зобовязати виконавчий комітет ОСОБА_4 міської ради вчинити дії щодо визначення розміру вартості квартири, яка підлягає відшкодуванню ОСОБА_3, у звязку з будівництвом за власні кошти квартири № 17, розташованої за адресою: вул.Валова, 10 «а», м.Золочів, Львівської області; Стягнути з ОСОБА_5 обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_3 завдані збитки у розмірі вартості квартири, у звязку із будівництвом за власні кошти квартири №17, розташованої за адресою: вул.Валова, 10 «а», м.Золочів, Львівської області, відповідно до вимог ч.3 ст.32 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Позовні вимоги обґрунтовує тим, що її безпідставно знято із квартирного обліку, на тій підставі, що вона самостійно придбала житло. Вважає, що зняття з квартирного обліку можливе лише утому випадку, якщо відповідачі відшкодують їй вартість квартири, розмір такого відшкодування має бути визначено ОСОБА_4 міської радою.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, надала суду пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Представник відповідача ОСОБА_5 обласної адміністрації проти задоволення позову заперечує, у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи, посилається на те, що підставою для зняття з квартирного обліку є покращення житлових умов, оскільки позивач придбав квартиру, то відповідно і покращив свої житлові умови. Для відшкодування вартості придбаного житла перебування на квартирному обліку не обовязкове.
Представник відповідача ОСОБА_4 міської ради Львівської області проти задоволення позову заперечує, у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи посилається на те, що оскільки позивач придбала житло у власність, то відповідно немає підстав для перебування її на обліку, як особи яка потребує покращення житлових умов. Щодо вимоги позивача відшкодувати їй вартість квартири, то така також не підлягає задоволенню, оскільки позивачкою не дотримано вимог законодавства щодо порядку такої компенсації.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, прийшов до наступних висновків.
Відповідно до направлення №109 від 08.02.1990 року виконавчого комітету Рівненської обласної ради народних депутатів ОСОБА_2 та члени його сімї ОСОБА_3, ОСОБА_6 направляються для працевлаштування та забезпечення житлом до Львівської області.
24.08.1990 року Рішенням №330 ОСОБА_4 міської ради народних депутатів Львівської області ОСОБА_2 у кількості 3 чоловік, зараховано у позачергову чергу під №58 згідно постанови Ради Міністрів УРСР №115 від 21.05.1990 року, та в загальну чергу під №736.
17 лютого 2009 року ОСОБА_3 та її донці ОСОБА_6 було видано направлення серія РВ №5025 про переселення із м.Сарни.
23 вересня 2009 року рішенням виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Львівської області №286 вирішено розділити квартирну справу ОСОБА_3, склад сімї 2 особи та ОСОБА_2, склад сімї 7 осіб.
27 грудня 2010 року рішенням виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Львівської області дати дозвіл на оформлення прав приватної власності на квартири в житловому будинку на вул.Валовій, 10 «а» в м.Золочеві гр.ОСОБА_3 на квартиру №17 загальною площею 57,8 кв.м., житловою 34,5 кв.м. з підвальним приміщенням.
18 березня 2011 року рішенням виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Львівської області №123 вирішено розділити квартирну справу гр.ОСОБА_3, склад сімї 1 особа та гр.ОСОБА_6, склад сімї 1 особа.
26 травня 2011 року рішенням виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Львівської області №234 вирішено зняти ОСОБА_3, склад сімї 1 особа з квартирного обліку при виконкомі ОСОБА_4 міської ради із позачергової та загальної черги з 26.05.2011 року.
Згідно Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого виконавчим комітетом ОСОБА_4 міської ради ОСОБА_3 являється одноосібним власником квартири АДРЕСА_1.
Відповідно до ч. 3 ст.32 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для забезпечення житлом сімей, які відселяються або самостійно переселяються відповідно до ст.4 цього Закону за направленнями обласних державних адміністрацій, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, підприємства, установи та організації, а також самі громадяни можуть купувати в будь-якому населеному пункті України (крім м. Києва та курортних місцевостей) за договірними цінами жилі будинки та квартири у громадян, яким вони належать на праві особистої власності, а також будинки і квартири державного і громадського житлового фонду, що не використовуються, - за їх залишковою балансовою вартістю.
Якщо жила площа будинку (квартири), що купується, перевищує 13,65 квадратного метра на кожного члена сім'ї, вартість зайвої площі і частини надвірних будівель, збудованих не за встановленими проектами, сплачує громадянин.
Громадянам, які збудували чи купили за власні кошти жилі будинки садибного типу з надвірними будівлями, а також жилі приміщення в будинках житлово-будівельних (житлових) кооперативів, відшкодовується їх вартість у розмірах, визначених місцевими радами за обраним місцем проживання.
Місцеві державні адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, підприємства, установи, організації, колективні сільськогосподарські підприємства і громадяни, а також власники жилих будинків і квартир звільняються від сплати державного мита при укладенні договорів купівлі-продажу будинків і квартир.
Кабінет Міністрів України виділяє Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям, на територію яких самостійно переселяються (переселилися) громадяни відповідно до ст. 4 цього Закону, капіталовкладення для придбання житла.
Частина друга п. 47 «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов», затверджених постановою ради міністрів Української PCP і Української республіканської ради професійних спілок № 470 від 11.12.1984 р. передбачає, що громадяни виключаються із списку позачергового одержання житлових приміщень, якщо вони були включені до цього списку необґрунтовано або втратили право позачергового одержання житлових приміщень. Громадяни виключаються з указаного списку, якщо вони були включені до нього необґрунтовано або втратили право позачергового одержання жилих приміщень. Виключення зі списку провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про виключення громадянина до списку.
Враховуючи те, що ОСОБА_3 придбала житло за власні кошти і тим самим позбавила себе статусу особи, яка потребує поліпшення житлових умов, її законно знято із загальної та позачергової черги громадян, які потребують покращення житлових умов.
Щодо вимоги позивачки визначити вартість придбаного нею житла та здійснити компенсацію, оскільки вона належить до громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, то така вимога також не підлягає до задоволення, оскільки позивачкою не було доведено, що її право на отримання такої компенсації не визнається та оспорюється відповідачами. Зокрема, відповідачка не надала суду доказів того, що вона звернулася у порядку, передбаченому чинним законодавством до компетентних органів із заявою про отримання компенсації вартості самостійно придбаного нею житла та подала усі необхідні документи для такої компенсації, однак їй у цьому було відмовлено.
За таких обставин в задоволенні позову має бути відмовлено.
Керуючись ст.ст.10,11,60,212,214,215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради, ОСОБА_5 обласної державної адміністрації про скасування рішення ОСОБА_4 міської ради, поновлення на квартирному обліку та зобовязання вчинити дії щодо визначення вартості квартири відмовити за безпідставністю вимог.
Рішення суду набирає законної сили через десять днів після його оголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Львівської області через Золочівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: В.М. Сивак