Постанова № 70030301, 30.10.2017, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
30.10.2017
Номер справи
461/6426/17
Номер документу
70030301
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/6426/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.10.2017 м. Львів

Галицький районний суд м. Львова

в складі:

головуючого судді Радченка В.Є.,

при секретарі Сидорак М.

з участю:

позивача ОСОБА_1

представниці відповідача Гіри О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання вчинити певні дії -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що з 08 грудня 2015 року позивач є пенсіонером МВС України по лінії Національної поліції, перебуває на пенсійному обліку у відповідача. Зазначає, що у квітні 2017 року йому стало відомо, що до складу грошового забезпечення, з якого обчислено розмір призначеної пенсії, Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області не було включено усіх видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням. Також призначена пенсія підлягала підвищенню, відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Однак з моменту призначення пенсії жодного її підвищення відповідачем здійснено не було. Зазначає, що в порядку досудового врегулювання спірних правовідносин, 27.07.2017 року звернувся до відповідача з письмовою заявою про перерахунок призначеної пенсії та виплату індексації, до якої додав оригінал довідки Ліквідаційної комісії та розрахунок належної суми індексації станом на липень 2017 року. 25.08.2017 р. на вказану заяву надано відповідь з ГУ ПФУ у Львівській області про те, що підстав для перерахунку пенсії та індексації згідно наданого розрахунку немає. Просить суд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплачувати з 27 липня 2016 року пенсію за вислугу років із включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислена його пенсія, фактично отриманих ним сум премії, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення в загальному розмірі 21 998 грн. 99 коп., з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Просить також здійснити йому виплату недоотриманої за минулий час з 27 липня 2016 року суми пенсії. Крім цього ОСОБА_1 просить зобов'язати відповідача нараховувати та виплачувати з 01 червня 2016 року індексацію пенсії за вислугу років без урахування, як підвищення пенсії, зміни її розміру через перерахунок за рішенням суду та без застосування у зв'язку з цим нового індексу споживчих цін, та здійснити виплату недоотриманої за минулий час з 01 червня 2016 року суми індексації. Сплачений судовий збір просить компенсувати за рахунок держави Державною судовою адміністрацією. Також просив встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати до суду у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про його виконання.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та надав аналогічні пояснення викладенні у позові. Просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила повністю. Просила адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду. По суті спору надала пояснення, аналогічні у викладених письмових запереченнях. Зазначила, що формування грошового забезпечення, з якого проводяться призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям силових відомств, не входить до компетенції головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. На день подачі позовної заяви, обставини для перерахунку пенсії не настали. 27.07.2017 року позивач подав заяву в головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області в порядку Закону України "Про звернення громадян". Базовим місяцем для індексації пенсії позивача є листопад 2014 року, підстав для індексації пенсії немає.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача по суті спору, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Листом відповідача №1390/М-20 від 18.08.2017 року позивачу відмовлено у перерахунку пенсії та виплаті індексації. Строк звернення до адміністративного суду з даним позовом розпочався 18.08.2017 року, до суду ОСОБА_1 звернувся 15.09.2017 року, тобто строк звернення до суду позивачем не пропущений, відтак суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача про залишення даного позову без розгляду.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 отримує пенсію за вислугу років в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області по лінії НП України з 08.12.2015 року безтерміново, що підтверджується довідкою №710 від 11.02.2016 року, виданою ГУ ПФУ у Львівській області. (а.с.10).

28.04.2017 року позивач звернувся із запитом на інформацію до голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області з метою отримання довідки про одноразові додаткові види грошового забезпечення (матеріальну допомогу та премії) за 24 календарні місяці служби ОСОБА_1 (а.с.12).

Судом встановлено, що позивачу за період з 01.12.2013 року по 06.11.2015 року нараховано і виплачено одноразові види грошового забезпечення, в тому числі одноразові премії та матеріальні допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових умов, з яких нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Дане підтверджується довідкою №268/68 від 03.05.2017 року, виданою головою Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області (а.с.13).

27.07.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної пенсії та виплату індексації, до заяви долучив довідку №268/68 від 03.05.2017 року та розрахунок індексації пенсії станом на липень 2017 р.

Листом №1390/м-20 від 18.08.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України повідомила ОСОБА_1 про результати розгляду заяви про перерахунок призначеної пенсії та виплату індексації (а.с.19). Зокрема, у листі надано відповідь позивачу, що визначення складових грошового забезпечення відносить до компетенції силових відомств, підстав для перерахунку пенсії з урахуванням довідки 268/68 від 03.05.2017 року немає. Підстав для нарахування індексації відповідно до доданого розрахунку немає.

Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Частиною першою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС 31.12.2007 № 499 (зареєстровано в Мінюсті 12.03.2008 р. за №205/14896; далі Інструкція) яка була чинною на момент спірних правовідносин. Так, розмір грошової допомоги для оздоровлення надається у розмірі, що не перевищує грошового забезпечення, яке особа отримувала на день виплати (п.п. 3 п. 5 Постанови № 1294, п.п. 2.16.3. розділу II. Інструкції).

Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постанові від 10.03.2015 року, прийнятої за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених п. п. 1 і 2 ч. 1ст. 237 цього Кодексу.

Як вбачається зі змісту постанови Верховного суду України від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15, грошова допомога на оздоровлення та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Отже, суд вважає, що в даному випадку позивач має право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі, який має бути обчислений з грошового забезпечення до якого включені одноразові премії та матеріальні допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових умов, з яких утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Твердження представниці відповідача про те, що при настанні правових підстав для перерахунку пенсій центральні силові відомства повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям, а не особисто пенсіонер має подавати пенсійному фонду такі документи - суд вважає необгрунтованими. Відповідно до положень ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Тобто, ОСОБА_1 особисто подав відповідачу довідку №268/68 від 03.05.2017 року та розрахунок індексації пенсії станом на липень 2017 р., що не заборонено законом.

Щодо строку захисту права позивача на перерахунок та виплату пенсії, в розмірі який обчислений з грошового забезпечення до якого включені доплата одноразові грошові допомоги для оздоровлення, одноразові грошові допомоги для вирішення соціально-побутових умов та премії суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цьогоЗакону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.

Позивач з моменту призначення пенсії мав право на обчислення її розміру з усіх складових грошового забезпечення зазначених в довідці від №268/68 від 03.05.2017 р. Відмова відповідача у перерахунку пенсії датується з 27.07.2017 року. Призначення пенсії в меншому розмірі відбулось не з вини позивача, тому суд із врахуванням наведених вище положень ст. 63 Закону № 2262-12 приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про зобов'язання відповідача перерахувати та виплачувати йому пенсію з 27.07.2016 р. в розмірі, який обчислено з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, зазначених в довідці ліквідаційної комісії Управління МВС України у Львівській області.

Щодо вимоги позивача зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нараховувати та виплачувати з 01 червня 2016 року індексацію пенсії за вислугу років та здійснити виплату недоотриманої з 01.06.2017 р. суми індексації суд виходить з наступного.

Ч. 1 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Відповідно до статті 1 Закону України від 3.07.1991р. №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів та послуг, а поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.За змістом статті 2 Закону індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», базовим місяцем для індексації пенсії є місяць призначення (перерахунку) пенсії, а також в разі підвищення пенсії в розмірі, який би перевищував суму індексації за умови її проведення відповідно до Закону.

Згідно ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться з наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

З метою реалізації вказаного Закону Кабінетом Міністрів України постановою від 17.03.2003 №1078 затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок).

Згідно пункту 1-1 Порядку підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індекс споживчих цін обчислюється Держкомстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Приклад обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації наведено у додатку № 1.

При цьому, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено (п.10-1 Порядку).

Пунктом 2 Порядку передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, у тому числі пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку).

Пунктом 4 Порядку визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Пенсії індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків. Приклад обчислення суми індексації грошових доходів громадян наведений у додатку № 2 Порядку.

Відповідно до пункту 5 Порядку у разі підвищення розмірів пенсії, а також при зростанні грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбувається таке підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться.

Виходячи зі змісту наведеної норми для проведення подальшої індексації з наступного за базовим місяцем здійснюється нове обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком до перевищення порогу індексації. При цьому сума підвищення доходу має перевищувати суму індексації, що має нараховуватись у місяці зростання доходу.

Тобто, пунктом 5 зазначеного Порядку регулюються правовідносини у разі підвищення мінімальної заробітної плати, пенсії.

Згідно п. 10 Порядку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації матеріального забезпечення безробітних здійснюється з місяця, в якому розпочата така виплата.

Оскільки пенсія призначена позивачу 08.12.2015 року - обчислення індексу споживчих цін для проведення її індексації мало бути розпочате відповідачем починаючи з грудня 2015 року. У квітні 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка, офіційно опубліковано про це у травні 2016 року. Таким чином пенсія, яку отримує позивач є об'єктом індексації, мала нараховуватись та виплачуватись відповідачем щомісячно, починаючи з 01 червня 2016 року, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, які втратили працездатність, без урахування, як підвищення пенсії, зміни її розміру через перерахунок за рішенням суду та без застосування у зв'язку з цим нового індексу споживчих цін, незалежно від виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Твердження представниці відповідача про те, що немає підстав для призначення та нарахування індексації пенсії за вислугу років ОСОБА_1 суд вважає необгрунтованими. У письмових запереченнях відповідач зазначено, що базовий місяць для проведення індексації позивач був вересень 2014 року, проте судом установлено, що пенсія позивачу призначалась 08.12.2015 року.

Суд також не погоджується з твердженням представниці позивача про визначальну роль фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ч.2 ст.8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

В остаточному рішенні у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005, Європейський Суд з прав людини зауважує, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). Також Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (пункт 26 рішення).

Отже, відсутність фінансування Пенсійного фонду України у Львівській області жодним чином не повинно впливати на реалізацію прав громадян, в тому числі на права позивача, що передбачені у законі України "Про індексацію грошових доходів населення".

Відповідно до ч.1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З врахуванням вищенаведеного, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 є обгрунтованим, грунтується на вимогах закону та є таким, що підлягає до задоволення.

У зв'язку із задоволенням позову, відповідно до вимог ст. 94 КАС України, з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за рахунок бюджетних асигнуваньслід стягнути на користь позивача заплачений судовий збір у розмірі 1280 грн.

Відповідно до ч.1 ст.267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Тобто, встановлювати такий строк є правом суду, а не обов'язком.

Враховуючи конкретні обставини справи, суд не вбачає необхідності встановлювати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області строк для надання звіту про виконання даної постанови.

Керуючись ст.ст. 158-162 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання вчинити певні дії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплачувати з 27 липня 2016 року пенсію за вислугу років ОСОБА_1 із включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислена його пенсія, фактично отриманих ним сум премії, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення в загальному розмірі 21 998 грн. 99 коп., з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області від 03.05.2017 року №268/68, а також здійснити йому виплату недоотриманої за минулий час з 27 липня 2016 року суми пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нараховувати та виплачувати з 01 червня 2016 року індексацію пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, а також здійснити виплату недоотриманої з 01.06.2017 р. суми індексації.

Стягнути з державного бюджету за рахунок асигнувань Пенсійного фонду України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1280 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. В разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Радченко В.Є.