Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2009 р. справа № 2а-16566/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ушенка С. В.
при секретарі Кутафіній К.Ю.
за участю
представника позивача Наумової О.С. представника відповідача Коровіна П.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі ВП «Шахта «Новодонецька» про стягнення податкової заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Добропільська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі ВП «Шахта «Новодонецька» про стягнення податкової заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач з 01.04.2003 р. знаходиться на податковому обліку у Добропільській ОДПІ як платник податків та має податкову заборгованість в розмірі 537945,14 грн., яка виникла на підставі наданих платником податкових розрахунків. Просить стягнути з відповідача податковий борг у повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача Наумова О.С., діюча на підставі довіреності від 26.01.2009 р., надала заяву про уточнення позовних вимог та просить суд стягнути з відповідача податкову заборгованість в розмірі 491852,53 грн.
В судовому засіданні представник відповідача Коровін П.О., діючий на підставі довіреності № 1/2403 від 30.12.2008 р., уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі та вважає правомірними. Проти задоволення позовних вимог не заперечує, про що надав заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.
Державне підприємство «Добропіллявугілля» (ідентифікаційний код 32186934; 85000, Донецька область, Добропільський район, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2) 11.03.2003 р. зареєстровано Виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.
На облік до Добропільської ОДПІ як платник податків підприємство взято з 01.04.2003 р. за № 620, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.
Згідно довідки Головного управління статистики у Донецькій області ДП «Добропіллявугілля» включено до ЄДРПОУ.
До структури ДП «Добропіллявугілля» входить відокремлений підрозділ «Шахта «Новодонецька» (ідентифікаційний код 26319466; 85010, м. Білозерське), яка є платником податків та інших обов’язкових платежів.
Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Підпунктами 2 та 4 пункту 1 ст. 9 Закону України від 25.06.1991 № 1251-ХІІ «Про систему оподаткування» зі змінами та доповненнями передбачено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів декларації і інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів) та допускати посадових осіб державних податкових органів для перевірок питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об’єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 265116,66 грн. виник в наслідок несплати податкового зобов’язання на підставі поданих розрахунків № 18146 від 20.10.2008 р., № 24777 від 21.01.2009 р., № 6568 від 29.04.2009 р. та № 12543 від 21.07.2009 р., суму якого підприємство самостійно нарахувало за базовий (звітний) період, а отже вона є узгодженою.
Податкова заборгованість зі збору за геологорозвідувальні роботи в розмірі 89449,54 грн. виникла в наслідок несплати податкового зобов’язання на підставі наданих розрахунків № 18703 від 06.11.2008 р., № 7107 від 08.05.2009 р., суму якого підприємство самостійно нарахувало за базовий (звітний) період, а отже вона є узгодженою.
Заборгованість з платежу за користування надрами загальнодержавного значення в сумі 183378,94 грн. виникла на підставі наданих платником розрахунків № 24881 від 03.02.2009 р., № 24882 від 03.02.2009 р., № 7094 від 08.05.2009 р., № 7095 від 08.05.2009 р., № 12450 від 24.07.2009 р., суму якого підприємство самостійно нарахувало за базовий (звітний) період, а отже вона є узгодженою. З урахуванням часткової сплати сума боргу складає 137286,33 грн.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що податкові зобов’язання зі сплати заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, зі збору за геологорозвідувальні роботи та з платежу за користування надрами загальнодержавного значення були самостійно визначені відповідачем в розрахунках, але не сплачені до бюджету.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі несплати бюджетного боргу, він може бути примусово стягнений виключно за рішенням суду за рахунок активів платника податку.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III Добропільською ОДПІ прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, що підтверджується витягами про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 01.02.2008 р. №16757669 та від 22.02.2008 р. № 17116643.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Таким чином суд, вважає, що позовні вимоги щодо стягнення з Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі ВП «Шахта «Новодонецька» податкової заборгованості в розмірі 491852,53 грн. є обґрунтованими і законними та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 8-11, 14, 17, 18, 69-71, 86, 94, 158–163, 185-186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі ВП «Шахта «Новодонецька» про стягнення податкової заборгованості – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі ВП «Шахта «Новодонецька» на користь державного бюджету України податкову заборгованість в розмірі 491852 (чотириста дев’яносто одна тисяча вісімсот п’ятдесят дві) грн. 53коп., а саме:
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 161955,56 грн. на р/р 33113329700035 місцевого бюджету м. Добропілля, ЄДРПОУ 34686542, код платежу 50080214;
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 103161,10 грн. на р/р 33110329700038 місцевого бюджету м. Білозерська, ЄДРПОУ 34686542, код платежу 50080215;
- зі збору за геологорозвідувальні роботи в розмірі 89449,54 грн. на р/р 31318300700226 місцевого бюджету Добропільського району, ЄДРПОУ 34686542, код платежу 13040100;
- з платежу за користування надрами загальнодержавного значення в сумі 137286,33 грн. на р/р 31114021700226 місцевого бюджету Добропільського району, ЄДРПОУ 34686542, код платежу 13030100.
Повний текст постанови виготовлено і підписано 08.12.2009р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ушенко С. В.