ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.11.09Справа №2а-11940/09/11/0170 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіМоскаленка С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю.,
за участю:
від позивача - Бахарева Н.Ю., довіреність від 15.01.2009 року,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Колективного підприємства "Управління механізації будівництва"
про стягнення адміністративно - господарських санкцій за невиконаннянормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 4913,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим до Колективного підприємства "Управління механізації будівництва" про стягнення адміністративно - господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 4913,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав наведених у позовній заяві, на задоволенні позову наполягав.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про дату , час і місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином- рекомендованою кореспонденцією, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив, заяв щодо неможливості розгляду справи за відсутністю представника відповідача та заперечень на адміністративний позов до суду не надавав.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин та з урахуванням думки представника позивача, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній доказів та за відсутності не з’явившегося представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Колективне підприємство "Управління механізації будівництва" ( код ЄДРПОУ 20668740), адреса: 97630, АР Крим, Білогірський район, смт. Зуя, вул. Леніна,26, 25.02.1994 року зареєстроване Білогірською районною державною адміністрацією АР Крим(а.с.5)
Звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік за формою №10-ПІ, затвердженим наказом Мінпраці України від 10.02.2007р. №42, відповідач визначив норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості одного місця, окрім того зазначив середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу що працювали у 2008р. у кількості 23 осіб, із них середньооблікова чисельність штатних працівників, яким за висновками медико-соціальних експертних комісій встановлена інвалідність - відсутня. Фонд оплати праці штатних працівників визначено у розмірі 113 тис. грн., розмір середньорічної заробітної плати штатного працівника – 4913,00 грн., сума адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів – 4913,00 грн. (а.с.6).
Частиною 1 ст. 20 Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Порядком сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України N 70 від 31.01.2007р. (далі Порядок) встановлено, що роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців на балансовий рахунок 3510 в установах Національного банку, відкритий в органах Державного казначейства, або на балансовий рахунок 2510 в установах комерційних банків до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Згідно розрахунку позивача (а.с. 4) та звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік (а.с.6) середня річна заробітна плата штатного працівника становить 4913,00 грн.
Таким чином, розмір штрафних санкцій, за не створення Колективним підприємством "Управління механізації будівництва" у 2008 році одного робочого місця для інвалідів дорівнюють 4913,00 грн. x 1 р.м. = 4913,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Частиною 2 вищенаведеної статті встановлено, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов’язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Як вбачається із листа Білогірського міського центру зайнятості № 1967 від 13.10.2009р., відповідач за період з 01.01.2008 року по 01.01.2009 року звіт 3ПН " Звіт про наявність вакансій" не надавав.
Відповідно до підпункту 3 пункту 4 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів (затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 1434 від 26 вересня 2002 року), Фонд соціального захисту інвалідів як урядовий орган державного управління (та його територіальні відділення) відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, установ і організацій за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
За змістом статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21 березня 1991 року № 875-12 , саме Фонду соціального страхування захисту інвалідів надано право на стягнення санкцій за недодержання законодавчо встановленого нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав ні доказів створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, ні доказів сплати заборгованості в сумі 4913,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 26.11. 2009 року.
У повному обсязі постанову виготовлено 01.12. 2009 року.
На підставі викладено, керуючись ст. 158-161, п.4 ч.2 ст. 162, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Колективного підприємства "Управління механізації будівництва" ( код ЄДРПОУ 20668740) за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році адміністративно - господарські санкції у розмірі 4913( чотири тисячі дев'ятсот тринадцять) гривень 00 копійок за реквізитами: одержувач: Держбюджет у Білогірському районі 50070000, банк одержувача: Управління Державного казначейства в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740761, р/р 312162330700067, призначення платежу: *; ОКПО платника; 50070000;01; адміністративно-господарські санкції за робочі місця не зайняті інвалідами за 2008 рік.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.