Ухвала суду № 70011315, 03.11.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2017
Номер справи
522/7211/17
Номер документу
70011315
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

03 листопада 2017 р. Справа № 522/7211/17

Головуючий у суді І інстанції: Домусчі Л.В. Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Семенюк Г.В. розглянувши апеляційну скаргу Командування Сухопутних військ Збройних сил України на Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року по справі № 522/7211/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Командування Сухопутних військ Збройних сил України, Одеського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

Позивач, звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Командування Сухопутних військ Збройних сил України, Одеського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії управління Командування Сухопутних військ Збройних Сил України щодо повернення особової справи ОСОБА_2 до Одеського обласного військового комісаріату без реалізації. Зобов'язано Командування Сухопутних військ Збройних Сил України у відповідності до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого Наказом Міністерства оборони України 14.08.2014 р. №530, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 р. за № 1294/26071, провести обчислення вислуги років ОСОБА_2 для призначення пенсій. Визнано неправомірними дії Одеського обласного військового комісаріату щодо ненадання допомоги ОСОБА_2 в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії та щодо оформлення всіх необхідних документів та подання про призначення пенсії ОСОБА_2 Зобов'язано Одеський обласний військовий комісаріат (після отримання обчислення вислуги років ОСОБА_2) оформити всі необхідні документи та подання про призначення пенсії ОСОБА_2, ознайомити з ним ОСОБА_2 та направити примірник подання з відповідними документами до головного управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації особи. В іншій частині відмовлено.

23.10.2017 року Командування Сухопутних військ Збройних сил України не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції від 04 жовтня 2017 року по справі № 522/7211/17 та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволені позову.

Відповідно до п. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 КАС України, і особа яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Подана Командуванням Сухопутних військ Збройних сил України апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим ст. 189 Кодексу Адміністративного Судочинства України.

Так, у своїй апеляційній скарзі апелянт не зазначає підстав з яких було пропущено строк на апеляційне оскарження Постанови Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року по справі № 522/7211/17 та не просить його поновити.

Крім того, надані апелянтом матеріали апеляційної скарги не містять у собі підтвердження оплати судового збору за їх подачу до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Разом з тим, апелянт надав клопотання про відстрочення сплати судового збору, у зв'язку з відсутністю коштів призначених на подання апеляційної скарги.

Статтями 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено об'єкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» пільги щодо сплати судового збору Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області не передбачені.

Згідно ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Із системного аналізу наведених положень слідує, що процесуальний закон зобов'язує суд з'ясувати майновий стан сторони із метою зменшення тягаря несення судових витрат.

В будь якому випадку Кодексом адміністративного судочинства України передбачено виключно право, а не обов'язок суду, щодо зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк згідно правил ст.88 КАС України.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 №2 судам роз'яснено, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Враховуючи наведене, в задоволенні клопотання Командування Сухопутних військ Збройних сил України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги слід відмовити.

Відповідно до ст. 4 Закону України „Про судовий збір" № 3674-VІ від 08.07.2011 року, ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути сплачено за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський район/22030101

Код отримувача (ЄДРПОУ) 38016923

банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області

Код банку отримувача (МФО): 828011

Рахунок отримувача: 31212206781008;

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Враховуючи вище викладене, апеляційна скарга Командування Сухопутних військ Збройних сил України на Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року по справі № 522/7211/17, підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 187, ст. 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1.В задоволенні клопотання Командування Сухопутних військ Збройних сил України про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року, - відмовити. 2.Апеляційну скаргу Командування Сухопутних військ Збройних сил України на Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року по справі № 522/7211/17, - залишити без руху. 3.Апелянту належить в строк до 27 листопада 2017 року надати до канцелярії суду: - клопотанням з обґрунтуванням підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження Постанови Приморського районного суду м. Одеси від 04 жовтня 2017 року по справі № 522/7211/17; докази оплати судового збору за подачу відповідної апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду. 4.Ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із апеляційною скаргою. 5.Роз'яснити апелянту, що вразі невиконання вимог Ухвали суду її апеляційна скарга буде вважатися неподаною та буде повернута.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Суддя: Семенюк Г.В.