Ухвала суду № 70010528, 03.11.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2017
Номер справи
826/11888/16
Номер документу
70010528
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/11888/16

Суддя доповідач Чаку Є.В.

У Х В А Л А

03 листопада 2017 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Чаку Є.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві, третя особа - Міністерство юстиції України про скасування висновку № 171/9/26-58-12-14 від 15.01.2015 року,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві, третя особа - Міністерство юстиції України про скасування висновку № 171/9/26-58-12-14 від 15.01.2015 року.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року позов задоволено.

Не погоджуючись з даною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу.

Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України КАС апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Як убачається з матеріалів справи, копію оскаржуваної постанови від 18 вересня 2017 року представником апелянта було отримано 27 вересня 2017 року згідно рекомендованого повідомлення, що міститься в матеріалах справи (а/с 98), тобто граничний строк подачі апеляційної скарги, з урахуванням вихідних днів, закінчився 07 жовтня 2017 року. А оскільки 07 жовтня 2017 року - це був вихідний день, то останнім днем строку подачі апеляційної скарги є наступний робочий день, в даному випадку 09 жовтня 2017 року.

Однак, апеляційну скаргу апелянтом було подано через засіб поштового зв'язку 17 жовтня 2017 року згідно штампу на конверті, тобто з пропуском восьми днів строку на її оскарження, який відраховується з дня отримання копії постанови, визначеного ч. 2 ст. 186 КАС України.

До апеляційної скарги апелянт додає клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року. У даному клопотанні апелянт зазначає, що з початку року проводиться реорганізація ДФС України та відповідних територіальних органів зазначеної структури. З 20 квітня 2017 року у юридичному секторі Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві працює лише одна особа, яка з 09.10.2017 по 16.10.2017 року перебувала у відпустці.

Дослідивши зазначене клопотання, суд вважає доводи апелянта необґрунтованими, оскільки апеляційну скаргу представник міг подати до початку відпустки.

Також, суд звертає увагу, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме: при подані апеляційної скарги апелянтом не було долучено документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі, який повинен бути сплачений, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру необхідно сплатити 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Станом на 01 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1378 грн.

Як убачається з матеріалів справи, позивачем сплачено судовий збір за подання позову до суду першої інстанції у розмірі 551, 20 грн (1378 грн * 0,4).

Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами немайнового характеру у розмірі 606, 32 грн (1 378 * 0,4 * 110 %).

Судовий збір має бути сплачений за наступними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача - 38004897, рахунок отримувача - 31211206781007, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код отримувача (МФО) - 820019, код бюджетної класифікації - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34729486.

Отже, апелянту необхідно надати квитанцію про сплату судового збору у розмірі 606, 32 грн та обґрунтоване клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням поважних причин пропуску цього строку

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Оскільки вищевказана обставина перешкоджає прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до ст.ст. 189, 108 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,

У Х В А Л И В :

Визнати зазначені Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві підстави пропуску строку на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року неповажними.

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків - 30 днів з моменту отримання копії даної ухвали.

У разі, якщо недоліки не будуть усунуті у вищевказаний строк, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.

Суддя Є.В. Чаку