
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"06" листопада 2017 р. Справа № 809/1518/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу у Богородчанському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №РВ-2600320052017 від 25.10.2017 року,-
В С Т А Н О В И В:
06.11.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного кадастрового реєстратора відділу у Богородчанському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №РВ-2600320052017 від 25.10.2017року.
Одночасно, позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, що мотивоване не спроможністю через свій майновий стан його сплатити.
В обгрунтування зазначеного клопотання позивачем надано копію відомостей з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб Державної фіскальної служби України про суми виплачених доходів та утримання податків щодо громадянина ОСОБА_1 за період 01.01.2017 року по 30.06.2017 року за № 54/Л/20-2/017 від 26.10.2017 року.
З урахуванням наведеного суд зазначає наступне.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу. Частиною 3 зазначеної статті, зокрема визначено обов'язок надання з позовною заявою документа про сплату судового збору.
Згідно частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічні за змістом положення містяться в частинах 1 та 2 статті 8 Закону України Про судовий збір, яким врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
В контексті заявленого клопотання суд вказує на те, що у відповідності до змісту Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків затвердженого Наказом Державної фіскальної служби України № 779 від 10.12.2013 року, а також даних офіційного інформаційного ресурсу Державної фіскальної служби України - відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків надаються відповідно до:
-Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма № 1ДФ (Наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. за № 111/26556), в графі Сума доходу зазначаються суми нарахованого доходу з графи 3а ф.№1ДФ, в графі Сума податку зазначаються суми утриманого податку з графи 4а ф.№1ДФ;
-Податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи - підприємця (Наказ Мінфіна України від 21.12.2011 № 1688) - в графі Сума доходу зазначається значення рядка 21, в графі Сума податку зазначаються значення рядка 27;
Податкової декларації про майновий стан і доходи (Наказ Міндоходів від 11.12.2013 № 793) в графі Сума доходу зазначаються: значення рядка 7 розділ І додатку 5 до розділу ІІІ/ рядка 06 розділу IV податкової декларації, в графі Сума податку зазначаються значення рядка 3 розділу ІІ додатку 5 до ІІІ розділу/ рядка 07 розділу IV податкової декларації.
Аналізуючи вищевикладені джерела формування відомостей з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб Державної фіскальної служби України про суми виплачених доходів та утримання податків, суд зазначає, що такі відомості не включають у себе інформації про наявність чи відсутність отримання позивачем песійних виплат, що проводяться територіальними органами Пенсійного Фонду України.
Таким чином, доказ долучений позивачем до клопотання про звільнення його від сплати судового збору не в повній мірі надає суду можливість надати оцінку його майновому стану, оскільки громадянин ОСОБА_1 може бути також і одержувачем пенсійних виплат.
Належним доказом для можливості обєктивного вирішення клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, на переконання суду є відповідна довідка уповноважених органів Пенсійного фонду України про навність чи відсутність, а випадку наявності про розмір встановлених та сплачених пенсійних виплат громадянину ОСОБА_1.
Окрім цього суд зазначає, що згідно частини 1 статті 2 Закону України Про судовий збір платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік, який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року складає 1600 гривень.
Статтею 4 Закону України Про судовий збір встановлені ставки судового збору, згідно положень частини 2 якої за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, при зверненні ОСОБА_1 до адміністративного суду з даним адміністративним позовом, у відповідності до положень статтей 4, 6 Закону України Про судовий збір, судовий збір за подання даного позову повинен становити 640 гривень.
За обставин коли судовий збір позивачем не сплачено, а клопотання про звільнення від його сплати не достатньо обгрунтовано, суд приходить до висновку про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу у Богородчанському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення №РВ-2600320052017 від 25.10.2017 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання до суду довідки уповноважених органів Пенсійного фонду України про наявність чи відсутність, а випадку наявності про розмір встановлених та сплачених пенсійних виплат громадянину ОСОБА_1 або документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України Про судовий збір в сумі 640 гривень до 20 листопада 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Панікар І.В.