Постанова № 70007899, 11.10.2017, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
11.10.2017
Номер справи
487/4816/17
Номер документу
70007899
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 487/4816/17

Провадження №3/487/1946/17

П О С Т А Н О В А

Іменем України

11.10.2017 рокуcуддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, який народився 23.09.1953 р. в м. Красноводськ Туркменія, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, голова ліквідаційної комісії з припинення відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв, РНОКПП НОМЕР_1-

за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 05.09.2017 року , що складений головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ОСОБА_3, при проведенні перевірки відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв (код ЄДРПОУ 38790569), було встановлено ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку: на порушення п.287.8 ст.287 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено плата за землю в період, що перевірявся на загальну суму 1288,61 грн., в тому числі: за 2014 р. на суму 250,44 грн.; за 2015 р. на суму 312,80 грн.; за 2016 р. на суму 448,24 грн.; за 2017 р. на суму 277,13 грн.

Вказані порушення оформлено актом перевірки від 05.09.2017 року.

Зазначений матеріал підлягає поверненню для належного оформлення виходячи з наступного.

Диспозиція статті 163-1 КУпАП передбачає самостійні конкретні дії, які утворюють об’єктивну сторону такого правопорушення як порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 05.09.2017 р. №137 вбачається, що голова ліквідаційної комісії з припинення відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв обвинувачується у веденні податкового обліку з порушенням встановленого порядку: на порушення п.287.8 ст.287 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено плата за землю в період, що перевірявся на загальну суму 1288,61 грн., в тому числі: за 2014 р. на суму 250,44 грн.; за 2015 р. на суму 312,80 грн.; за 2016 р. на суму 448,24 грн.; за 2017 р. на суму 277,13 грн.

В той же час диспозиція статті 163-1 КУпАП в частині визначення вказаних дій є бланкетною, оскільки відсилає до встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Тому при визначенні складу цього адміністративного правопорушення є необхідним посилання на суть правопорушення - конкретні дії, які б свідчили про порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку.

Замість цього, у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення міститься лише посилання на порушення п.287.8 ст.287 Податкового кодексу України та акт перевірки від 05.09.2017 р. (далі – Акт), який за своєю суттю відповідно до положень ст.251 КУпАП є одним із доказів

Наведене вище дає підстави зробити висновок, що направлений на розгляд суду протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КупАП.

Крім того, в якості доказу до справи долучено лише Акт, інші докази, що підтверджують порушення порядку ведення податкового обліку, відсутні.

Відповідно до ст..ст. 86.4, 86.8 Податкового кодексу, Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації надсилається платнику податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені пунктом 86.7 цієї статті. Податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Згідно пункту 56.17. Податкового кодексу, процедура адміністративного оскарження закінчується, в тому числі, 56.17.1. днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк; 56.17.2. днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги; 56.17.3. днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику; 56.17.5. днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, що оскаржувались.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Пунктом 56.18. Податкового кодексу передбачено, що При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Тобто, належним доказом порушення порядку ведення податкового обліку керівником підприємства у разі заперечень на акт є податкове повідомлення-рішення винесене керівником контролюючого органу (його заступником) в порядку ст..86.8 Податкового кодексу, в якому міститься узгоджена сума грошового зобов’язання.

До справи вказаний документ не долучено, відсутні докази, що сума порушень, яка зазначена в Акті, є узгодженою сумою грошового зобов’язання платника податків.

Тобто в справі відсутні допустимі докази порушень, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.

Вказані обставини унеможливлюють визначитися з усіма обставинами, які підлягають з’ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, що мають значення для правильного її вирішення на підставі належних доказів, а тому вважаю за необхідне адміністративну справу повернути до Головного управління ДФС у Миколаївській області, для належного дооформлення - долучення доказів наявності узгодженого податкового зобов’язання щодо порушень зазначених в протоколі, а також зазначення часу та місця вчинення адміністративного правопорушення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 245, 256 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДФС у Миколаївській області для належного оформлення.

Суддя В.В.Кузьменко