
Справа № 815/5612/17
УХВАЛА
02 листопада 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши позовну заяву обслуговуючого кооперативу «Парусний» до Чорноморської міської ради Одеської області, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю будівельна фірма «Моноліт» про визнання протиправним та скасування рішення сесії Чорноморської міської ради Одеської області №269/82-VII від 22.09.2017 «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю будівельній фірмі «Моноліт» для забудови 9-го мікрорайону міста Чорноморська для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку», -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов обслуговуючого кооперативу «Парусний» до Чорноморської міської ради Одеської області, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю будівельна фірма «Моноліт» про визнання протиправним та скасування рішення сесії Чорноморської міської ради Одеської області №269/82-VII від 22.09.2017 «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю будівельній фірмі «Моноліт» для забудови 9-го мікрорайону міста Чорноморська для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя, розглянувши матеріали справи, вважає за необхідне повернути позивачу вказаних адміністративний позов з огляду на наступне.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997року №280/97-ВР (зі змінами та доповненнями) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
До органів місцевого самоврядування статтею 140 Конституції України і статтею 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" віднесено, зокрема, міські ради.
Частиною 1 статті 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно ч.2 ст.11 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Отже, відповідачем по даній справі є Чорноморська міська рада Одеської області, яка відповідно до ст.10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, є органом місцевого самоврядування.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, суд вважає, що даний спір належить до розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом відповідно до вимог діючого законодавства.
Згідно п. 6 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку про необхідність повернення позовної заяви позивачу.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 19, 108, 158, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов обслуговуючого кооперативу «Парусний» до Чорноморської міської ради Одеської області, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю будівельна фірма «Моноліт» про визнання протиправним та скасування рішення сесії Чорноморської міської ради Одеської області №269/82-VII від 22.09.2017 «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю будівельній фірмі «Моноліт» для забудови 9-го мікрорайону міста Чорноморська для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку» - повернути позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко