Ухвала суду № 69994661, 28.09.2017, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.09.2017
Номер справи
760/19193/17
Номер документу
69994661
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 760/19193/17

Провадження № 1-кс/760/13593/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Усатова І.А., при секретарі Козак К.В., за участю прокурора Висоцької Н.В., підозрюваного ОСОБА_1, захисника Джеваги М.В., розглянувши в судовому засіданні клопотання прокурора п'ятого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Висоцької Н.В. про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного -

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Олександрівка Кіровоградської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

у кримінальному провадженні № 42013080040000048 від 07.11.2013 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання прокурора п'ятого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Висоцької Н.В. про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Олександрівка Кіровоградської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у кримінальному провадженні № 42013080040000048 від 07.11.2013 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що детективами Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 542013080040000048 від 07.11.2013 за ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

У клопотанні вказано, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 підозрюється в тому, що будучи призначеним рішенням XVI сесії п'ятого скликання Запорізької обласної ради від 06.09.2009 № 1 на посаду головного лікаря Комунальної установи «Запорізька обласна лікарня» Запорізької обласної ради (далі - ЗОКЛ, Лікарня, Установа), ЄДРПОУ 02006716, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10, яку він обіймав до 11.10.2012 включно, відповідно до статуту Лікарні, затвердженого рішенням Запорізької обласної ради від 24.02.2011 № 36, наділений такими повноваженнями та обов'язками:

без доручення діяти від імені Лікарні (п. 8.4.1);

керувати діяльністю Лікарні та нести повну відповідальність за її стан та діяльність (п. 8.4.2);

нести персональну відповідальність за виконання покладених на Лікарню завдань та дотримуватися фінансової дисципліни згідно з чинним законодавством України (п. 8.4.7);

розпоряджатися коштами та іншими цінностями відповідно до чинного законодавства України (п. 8.4.8).

За контрактом з головним лікарем ЗОКЛ, що є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області від 26.01.2012, на ОСОБА_1 покладалися такі повноваження та обов'язки:

дотримання чинного законодавства, вдосконалення управління Установою (п. 2.3.4);

якісне та ефективне виконання покладених на Установу завдань відповідно до статуту Установи та/або виконання обов'язків, передбачених цим контрактом (п. 2.3.9);

дотримання Установою договірних зобов'язань і фінансової дисципліни згідно з чинним законодавством та нормативно-правовими актами України (п. 2.3.11);

доцільність витрат та економія фінансових коштів, матеріалів та інших матеріальних цінностей (п. 2.3.17);

недопущення необґрунтованої дебіторської та кредиторської заборгованості, нецільового використання бюджетних коштів, інших порушень фінансової дисципліни, ведення фінансових операцій згідно з діючим законодавством України (п. 2.3.18).

Згідно з посадовою інструкцією головного лікаря ЗОКЛ від 06.09.2007 ОСОБА_1, як головний лікар наділений повноваженнями щодо:

здійснення керівництва Установою (п. 4.1.1);

організації лікувально-профілактичної, адміністративно-господарської та фінансової діяльності (п. 4.1.2);

розпорядження грошовими коштами на користь закладу згідно з чинним законодавством (п. 4.1.12);

забезпечення виконання загальнодержавних, галузевих та регіональних медичних програм (п. 4.1.17);

користування та розпорядження матеріальними цінностями Установи в межах своїх повноважень (п. 5.4);

підписання та візування документів (п. 5.5);

прийняття управлінських рішень (п. 5.10).

Відповідно до статуту ЗОКЛ, затвердженого рішенням Запорізької обласної ради від 24.02.2011 № 35, лікарня підпорядкована, підзвітна та підконтрольна Запорізькій обласній раді, а також за галузевою спрямованістю, підвідомча управлінню охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації (далі - Запорізька ОДА).

Крім того, розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 06.08.2012 № 147-к ОСОБА_1 зараховано на стажування на посаду заступника голови Запорізької ОДА та надано йому представницькі повноваження і повноваження щодо проведення загальних координаційних заходів стосовно посади, на якій проводиться стажування.

Як стажер на посаді заступника голови Запорізької ОДА ОСОБА_1 мав повноваження, передбачені розпорядженням голови Запорізької ОДА від 23.08.2012 № 406 (зі змінами), яким внесено зміни в розпорядження від 02.04.2012 № 150 «Про розподіл обов'язків між головою, першим заступником, заступниками голови та заступником голови - керівником апарату обласної державної адміністрації». Так, на ОСОБА_1 покладалися такі повноваження відповідно до розділу 7 «Заступник голови обласної державної адміністрації ОСОБА_1»:

організація роботи з реалізації державної політики в гуманітарній сфері, з питань охорони здоров'я, молоді, освіти і науки, культури і мистецтва;

організація роботи щодо розробки проектів програм соціально-економічного розвитку стосовно функціонування вищих навчальних закладів, закладів загальної середньої освіти, культури та охорони здоров'я;

здійснення керівництва закладами культури, охорони здоров'я, туризму, фізкультури і спорту, що належить до сфери управління обласної державної адміністрації, з організації їх матеріально-фінансового забезпечення;

забезпечення розробки проектів програм охорони здоров'я, фізкультури і спорту, туризму, молодіжної політики;

координація напрямків роботи щодо здійснення обласною державною адміністрацією повноважень у галузі охорони здоров'я;

в межах своїх повноважень спрямування, координація та контроль діяльності управління охорони здоров'я.

Розпорядженням голови Запорізької ОДА від 09.10.2012 № 184-к ОСОБА_1 призначено в порядку переведення 12.10.2012 на посаду заступника голови обласної державної адміністрації та присвоєно 7 ранг державного службовця.

Вказав, що ОСОБА_1, перебуваючи одночасно на посаді головного лікаря ЗОКЛ та стажера на посаді заступника голови Запорізької ОДА, а з 12.10.2012 - заступника голови Запорізької ОДА, протягом жовтня - листопада 2012 року обіймав посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, і здійснював функції представника влади, та відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України був службовою особою.

Також ОСОБА_1, перебуваючи на займаних посадах мав виконувати та неухильно дотримуватися вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 №2289-VI (далі - Закон № 2289-VI),

незважаючи на вимоги вищезазначених нормативних актів, державні інтереси у вигляді ефективного, раціонального та цілеспрямованого використання бюджетних коштів, маючи умисел на зловживання владою та службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, з метою забезпечення корисливих інтересів третіх осіб, всупереч інтересам служби ОСОБА_1 у період часу з початку вересня 2012 року до початку листопада 2012 року з використанням службового становища головного лікаря ЗОКЛ та заступника голови Запорізької ОДА, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи настання таких наслідків, організував та створив умови для проведення в порушення визначеної законом процедури закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги типу «А» за рахунок субвенції з державного бюджету в одного учасника, за результатами якої 23.10.2012 між комунальною установою «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради і товариством з обмеженою відповідальністю «Торговельно-фінансова компанія «ЛАЗ» (далі - ТОВ «ТФК «ЛАЗ»), ЄДРПОУ 35715060, юридична адреса: м. Київ, бульвар Івана Лепсе, 6 укладено договір №40ТБ/12, за яким ЗОКЛ перераховано на користь ТОВ «ТФК «ЛАЗ» бюджетні кошти, що мали цільове призначення за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров'я», усвідомлюючи та будучи обізнаним про фактичну поставку ними автомобілів легкових спеціальних (санітарних) на базі Renault Master MAF4CE-01, у кількості 26 одиниць, комплектація та технічні параметри яких не відповідають вимогам стандартів України - ДСТУ 7032:2009 «Колісні транспортні засоби. Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування. Технічні вимоги та методи випробування» (далі - ДСТУ 7032:2009), експлуатація (використання) за прямим призначенням яких не можлива, що призвело до спричинення збитків на загальну суму 13 000 000 грн.

Також з метою реалізації злочинного умислу та створення умов для реалізації корисливих інтересів третіх осіб, намагаючись надати своїм діям, в порушення процедури закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги за рахунок субвенції з державного бюджету, законної форми, ОСОБА_1, будучи організатором злочину, діючи у злочинній змові із секретарем комітету з конкурсних торгів - начальником відділу матеріально-технічного забезпечення ЗОКЛ ОСОБА_4 та директором ТОВ «ТФК «ЛАЗ» ОСОБА_5, надав вказівки та організував складення завідомо неправдивих документів про проведення закупівлі в одного учасника.

ОСОБА_1, будучи раніше знайомим із ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у зв'язку із проведенням закупівель та з урахуванням службової необхідності і підпорядкування, приблизно протягом вересня - жовтня 2012 року, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, прийняв рішення, розробив план та визначився з колом осіб щодо вчинення кримінального правопорушення і керував у подальшому його скоєнням.

Як ініціатор вчинення кримінального правопорушення на виконання злочинного умислу ОСОБА_1 з метою зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб - ТОВ «ТФК «ЛАЗ», залучив до вчинення злочинів ОСОБА_5, який згідно з п. п. 9.11 - 9.15 статуту ТОВ «ТФК «ЛАЗ» як директор товариства мав право розпоряджатися майном товариства в межах, визначених статутом, без довіреності діяти від імені товариства, представляти його в усіх підприємствах, установах і організаціях, укладати угоди та інші юридичні акти в межах, визначених статутом, вирішувати всі питання поточної і господарської діяльності товариства, та ОСОБА_4, яка відповідно до Посадової інструкції, затвердженої головним лікарем ЗОКЛ 29.12.2009, як начальник відділу матеріально-технічного забезпечення є членом тендерного комітету, загально та безпосередньо підпорядковується головному лікарю, здійснює зв'язки з адміністрацією, бухгалтерією, організаційно-методичним, юридичним, планово-економічним та іншими відділами ЗОКЛ, регулював і спрямовував їхню діяльність, також визначив об'єкт злочину, вступивши у злочинну змову з ними.

З огляду на займану посаду ОСОБА_1 було відомо, що комітетом з конкурсних торгів ЗОКЛ протягом серпня - вересня 2012 року відповідно до вимог розділу VI Закону України «Про здійснення державних закупівель» проведено закупівлю 4 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «С» та 38 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «В» за процедурою відкритих торгів.

Зазначену закупівлю проведено відповідно до додатку № 7 «Міжбюджетні трансфери (додаткові дотації та субвенції) з Державного бюджету України місцевим бюджетам на 2012 рік» Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22.12.2011 № 4282-VI, якими передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров'я (далі - субвенція), у тому числі для Запорізької області у розмірі 40 млн. грн.

Пунктами 1 - 5 Порядку та умов надання у 2012 році субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров'я, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2012 № 372 (далі - постанова КМУ від 09.04.2012 № 372), головним розпорядником субвенції є Мінфін. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства (далі - розпорядники субвенції). Субвенція спрямовується на придбання для закладів охорони здоров'я: медичного автотранспорту та медичного обладнання. Переліки медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров'я та обсяги закупівель за рахунок субвенції визначаються розпорядниками субвенції з урахуванням проведеної інвентаризації.

Рішенням чотирнадцятої сесії Запорізької обласної ради шостого скликання від 29.12.2011 № 3 «Про обласний бюджет на 2012 рік» встановлено видатки для Управління охорони здоров'я Запорізької ОДА за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров'я - 40 млн. грн.

Наказом управління охорони здоров'я Запорізької ОДА від 27.01.2012 № 104 розпорядником коштів визначено ЗОКЛ, відповідальною особою за використання субвенції призначено головного лікаря установи ОСОБА_1

У подальшому з метою виконання постанови КМУ від 09.04.2012 № 372 управління охорони здоров'я Запорізької ОДА наказом від 15.06.2012 № 418 затверджено «Перелік медичного транспорту, який необхідно закупити за рахунок виділених бюджетних коштів» із додатками.

Додатком № 1 до наказу визначено необхідність у закупівлі 38 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «В» (екстреної швидкої медичної допомоги) та 4 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «С» (реанімобіль).

Здійснення закупівлі автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «В» (екстреної швидкої медичної допомоги) та 4 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «С» (реанімобіль) за бюджетні кошти мали здійснюватися комітетом конкурсних торгів Лікарні відповідно до вимог Закону № 2289-VI.

Однак після оголошення комітетом з конкурсних торгів ЗОКЛ товариства з обмеженою відповідальністю «Харківська автомобільна торгівельна компанія» переможцем торгів на придбання 38 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «В» встановлено, що ще 16.03.2012 у вказаного підприємства закінчилася дія свідоцтва про державну реєстрацію в Міністерстві охорони здоров'я України на поставку медичної техніки та обладнання, у зв'язку з чим 09.10.2012 відповідно до протоколу № 148 комітетом з конкурсних торгів ЗОКЛ результати зазначених торгів скасовано, про що ОСОБА_1 стало відомо в період з 19.09.2012 по 05.10.2012, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено.

Тобто, будучи обізнаним про скасування зазначених торгів та необхідність проведення повторних, з урахуванням вимог чинного законодавства, ОСОБА_1 вирішив використати своє службове становище з корисливих інтересів третіх осіб, розробив відповідний поетапний план злочинів та спрямовував їх виконання безпосередніми виконавцями.

Так, ОСОБА_1 згідно з розробленим планом, зловживаючи своїм службовим становищем вирішив залучити до поставки спеціальних (санітарних) автомобілів підприємство-вигодонабувача ТОВ «ТФК «ЛАЗ», яке на той час очолював ОСОБА_5

На початку жовтня 2012 року у не встановленому досудовим розслідуванням місці ОСОБА_1 та ОСОБА_5 домовилися між собою про спільне вчинення кримінальних правопорушень. При цьому узгодили закупівлю ЗОКЛ у ТОВ «ТФК «ЛАЗ» 26 АШМД на базі Renault Master MAF4CE-01 типу «А», вартістю 500 000 грн. за одиницю, які в порушення вимог ДСТУ 7032:2009 будуть обладнані лише ношами та завантажувальним пристроєм. При цьому обом співучасникам завідомо було відомо, що ТОВ «ТФК «ЛАЗ» не отримувало у Державній інспекції контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я свідоцтва про державну реєстрацію вказаних автомобілів як АШМД типу «А» , а тому ТОВ «ТФК «ЛАЗ» не може бути постачальником АШМД типу «А», а ЗОКЛ не має права проводити їх закупівлю.

За планом ОСОБА_1, на ОСОБА_5 покладено роль виконавця злочину, а саме: за відсутності законних підстав, у порушення вимог ст. 2 Закону «Про здійснення державних закупівель» для забезпечення виконання злочину як керівник ТОВ «ТФК «ЛАЗ» повинен надати необхідні для проведення процедури закупівлі в одного учасника документи товариства, підписати тендерну документацію, що не відповідає дійсності та забезпечити постачання узгодженого предмета закупівлі.

Продовжуючи свою діяльність, спрямовану на підшукання співучасників вчинення злочину, усвідомлюючи, що без залучення членів комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ до вчинення кримінального правопорушення не вдасться досягнути мети, спрямованої на завдання шкоди місцевому бюджету та організації приховування зловживання службовим становищем, ОСОБА_1 на початку жовтня 2012 року у не встановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи не встановлений досудовим розслідуванням програмно-керований пристрій для обробки інформації, склав детальний, поетапний, письмовий план злочину та відповідні вказівки для виконання працівникам лікарні: ОСОБА_4, виконувачу обов'язків головного лікаря ЗОКЛ ОСОБА_6, членам комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ: заступнику головного лікаря ЗОКЛ з питань економіки ОСОБА_7, економісту з праці ЗОКЛ ОСОБА_8, провідному юрисконсульту ЗОКЛ - голові комітету з конкурсних торгів ОСОБА_9, заступнику головного лікаря з технічних питань ЗОКЛ ОСОБА_10, а також начальнику УОЗ Запорізької ОДА ОСОБА_11. У подальшому задля реалізації злочинного умислу, порушуючи державні інтереси щодо ефективного, раціонального та цілеспрямованого використання бюджетних коштів, маючи умисел на зловживання владою та службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб, з метою забезпечення корисливих інтересів третіх осіб, всупереч інтересам служби 09.10.2012 та 10.10.2012 зі своєї поштової скриньки (ІНФОРМАЦІЯ_2) через всесвітню мережу Інтернет скерував зазначений письмовий план на поштові скриньки вищевказаним особам.

10.10.2012 після 18 год., більш точного часу слідством не встановлено, ОСОБА_1, перебуваючи у своєму робочому кабінеті у приміщенні Запорізької ОДА за адресою: м. Запоріжжя, пр-т Соборний, 164 (на час вчинення злочину проспект Леніна), провів нараду за участю ОСОБА_9, ОСОБА_7, ОСОБА_4 та ОСОБА_11 Під час наради ОСОБА_1, діючи умисно, в інтересах ТОВ «ТФК «ЛАЗ», зловживаючи владою та службовим становищем, всупереч інтересам служби, довів до відома присутніх розроблений ним злочинний план та, використовуючи наявну посадову підпорядкованість, намагався змусити їх виконати його злочинні вимоги, надаючи своїм діям завуальованої форми, наголосив на необхідності термінового проведення закупівель в інтересах лікарні, що є загальнодержавними інтересами. Голова комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ ОСОБА_9 не погодився виконувати вимоги ОСОБА_1, розуміючи його злочинні наміри та усвідомлюючи незаконність таких дій, після чого нараду було закінчено.

Однак секретар комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ ОСОБА_4 погодилася на виконання злочинних дій згідно з планом, розробленим ОСОБА_1 як організатором злочину, та фактично 10.10.2012 вступила з ним у попередню змову з метою вчинення злочину, зловживаючи своїм службовим становищем, в інтересах третіх осіб як виконавець, який безпосередньо вчиняв дії згідно з розробленим планом і з використанням осіб, необізнаних з їхніми злочинними намірами та діями.

Так, відповідно до розробленого ОСОБА_1 як організатором вчинення злочину плану на ОСОБА_12 покладено роль виконавця злочину, а саме: за відсутності законних підстав, у порушення вимог ст. 2 Закону «Про здійснення державних закупівель» забезпечити безпідставне та неправомірне застосування неконкурентної процедури закупівлі в одного учасника, обґрунтовуючи закупівлю нагальною потребою, та забезпечити перемогу ТОВ «ТФК «ЛАЗ» шляхом підготовки і складення відповідних документів, погодження та підписання їх у інших членів комітету - посадових осіб лікарні.

З метою реалізації вказаного злочинного плану ОСОБА_1 10.10.2012 у приміщенні Запорізької ОДА за адресою: м. Запоріжжя, пр-т Соборний, 164, як організатор злочину, бажаючи надати своїм незаконним діям правомірного характеру, переконав начальника управління охорони здоров'я Запорізької ОДА ОСОБА_11, який не був обізнаний про злочинні наміри співучасників злочину, внести зміни до переліку медичного автотранспорту, затвердженого наказом управління охорони здоров'я Запорізької ОДА від 15.06.2012 № 418, передбачивши необхідність закупівлі автомобілів типу «В» у кількості 26 одиниць, фактично змінюючи кількість одиниць закупівлі.

На виконання злочинного умислу ОСОБА_1 необізнаним з його злочинними намірами ОСОБА_11 підписано наказ від 10.10.2012 № 703 «Про внесення змін до наказу УОЗ Запорізької ОДА від 15.06.2012 № 418» та затверджено додаток № 1 «Перелік медичного транспорту та переліку, який необхідно закупити за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту», відповідно до якого передбачено необхідність закупівлі 26 одиниць АШМД типу «В», та скеровано його на виконання до ЗОКЛ. Вказаний наказ надійшов до установи 23.10.2012 та зареєстрований у книзі вхідної кореспонденції за № 404/у.

У період часу з 10.10.2012 по 19.10.2012, усвідомлюючи відсутність передбачених законодавством виняткових обставин - нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, ОСОБА_1 надав усну вказівку ОСОБА_7 підготувати проект наказу за підписом начальника Управління охорони здоров'я Запорізької ОДА щодо обґрунтування необхідності проведення закупівлі в одного учасника, який вона підготувала та 19.10.2012 через всесвітню мережу Інтернет з поштової скриньки (ІНФОРМАЦІЯ_3) відправила на його особисту поштову скриньку (ІНФОРМАЦІЯ_2).

Продовжуючи свої злочинні дії, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в групі осіб ОСОБА_1, перебуваючи у приміщенні Запорізької ОДА, роздрукував зазначений наказ, передав його своєму підлеглому ОСОБА_11 та надав вказівку підписати і зареєструвати його. ОСОБА_11, виконуючи вказівку ОСОБА_1, підписав наказ та зареєстрував його у книзі наказів управління охорони здоров'я Запорізької ОДА за № 703-а від 10.10.2012. Відповідно до його змісту ЗОКЛ зобов'язано терміново, у зв'язку з нагальною потребою, фактично за її відсутності, провести процедуру закупівлі в одного учасника 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А» на суму 13 млн. грн. відповідно до медико-технічних умов, передбачених наказом від 10.10.2012 № 703, проте вказаним наказом медико-технічні умови для АШМД не передбачалися.

ОСОБА_4, виконуючи вказівки ОСОБА_1, 13.10.2012 приблизно о 13 год., діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, будучи секретарем комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, перебуваючи у своєму робочому кабінеті, розташованому в адміністративній будівлі ЗОКЛ за адресою: м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та факт не проведення засідань комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, однак маючи стійку спрямованість на реалізацію свого злочинного умислу, використовуючи свої службові повноваження та діючи умисно, згідно із заздалегідь узгодженим планом спільних дій, з метою створення умов для реалізації злочинних намірів, маючи на меті приховати свої протиправні дії та надати їм правомірного характеру, склала з використанням службового програмно-керованого пристрою для обробки інформації Evolution (інвентарний номер 10480334) завідомо неправдивий офіційний документ - протокол засідання комітету № 149 «Про внесення змін до річного плану державних закупівель на 2012 рік». До вказаного протоколу ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості щодо дати складення протоколу - 10.10.2012, та події засідання. Крім того, зазначила у протоколі № 149 у виступі ОСОБА_7 посилання на протокол № 151 від 10.10.2012, що виключено за часовою послідовністю нумерації протоколів. Зазначений протокол відповідає іншому протоколу засідання комітету з конкурсних торгів за своєю нумерацією - 149.

У подальшому ОСОБА_4, перебуваючи на своєму робочому місці в ЗОКЛ, не ставлячи до відома інших членів комітету про спільні з ОСОБА_1 та ОСОБА_5 злочинні наміри, у невстановлений слідством час, але до 23.10.2012, для надання властивостей належного документу з метою подальшого його використання, надала протокол № 149 на підпис членам комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_7 і ОСОБА_8, які не будучі обізнаними про злочинні наміри організатора та виконавців злочинів, підписали його.

Продовжуючи виконання злочинного плану ОСОБА_1, ОСОБА_4, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, будучи секретарем комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, перебуваючи на робочому місці, 19.10.2012 приблизно о 19 год. за допомогою службового програмно-керованого пристрою для обробки інформації Evolution склала протокол № 153, датований 11.10.2012, щодо проведення переговорів між ЗОКЛ та ТОВ «ТФК «ЛАЗ» на закупівлю за кодом ДК016/97-34.10.2 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», до якого внесла завідомо неправдиві відомості про дату та час складення протоколу і подію проведення переговорів ЗОКЛ з учасником торгів ТОВ «ТФК «ЛАЗ» в особі директора ОСОБА_5

23.10.2012 ОСОБА_4 роздрукувала протокол, надала на підписання від імені ОСОБА_6 не встановленій слідством особі, після чого для надання властивостей належного документу з метою подальшого його використання, засвідчила підпис печаткою ЗОКЛ.

Того ж дня ОСОБА_4 передала протокол № 153, датований 11.10.2012, на підпис директору ТОВ «ТФК «ЛАЗ» ОСОБА_5 ОСОБА_5 усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та факт не проведення переговорів між ЗОКЛ та ТОВ «ТФК «ЛАЗ» про постачання АШМД, однак маючи стійку спрямованість на реалізацію свого злочинного умислу, діючи умисно, згідно із заздалегідь узгодженим планом спільних дій, з метою створення умов для реалізації злочинних намірів, маючи на меті приховати свої протиправні дії та надати їм правомірного характеру, перебуваючи в установі ЗОКЛ за адресою: м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10, для надання властивостей належного документу з метою подальшого його використання підписав протокол № 153, датований 11.10.2012 та засвідчив печаткою товариства. Після чого підписав договір № 40ТБ/12 від 23.10.2012 між ЗОКЛ та ТОВ «ТФК «ЛАЗ» на закупівлю товару за державні кошти.

У подальшому ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 08.06.2016 кримінальне провадження за вказаним фактом стосовно ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 366 КК України закрито у зв'язку зі звільненням від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України.

23.10.2012 ОСОБА_1, достовірно знаючи, що процедура закупівлі АШМД типу «А» фактично не відбулася, оскільки комітетом з конкурсних торгів ЗОКЛ засідання не проводилися, обіймаючи посаду заступника голови Запорізької ОДА, перебуваючи у приміщенні Запорізької ОДА за адресою: м. Запоріжжя, пр-т Соборний, 164, приблизно о 17 год. зателефонував на мобільний телефон заступника головного лікаря ЗОКЛ ОСОБА_13 та в ході розмови ввів в оману і запевнив його, що ЗОКЛ відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» фактично проведено конкурс щодо закупівлі АШМД і відбору учасника та надав усну вказівку підписати з ТОВ «ТФК «ЛАЗ» в особі ОСОБА_5 договір № 40ТБ/12 на закупівлю товару за державні кошти та 26 актів про приймання-передачу у ТОВ «ТФК «ЛАЗ» товару згідно з вказаним договором.

Того ж дня на виконання вказівки ОСОБА_1 ОСОБА_13, який не був обізнаний із злочинними планами щодо незаконного та безоплатного обернення грошових коштів на користь третіх осіб - ТОВ «ТФК «ЛАЗ», підписав договір № 40ТБ/12 між ЗОКЛ та вказаним товариством в особі ОСОБА_5, а також 26 актів про приймання-передачу АШМД типу «А» без дати та номера.

23.10.2012 ОСОБА_5 на виконання злочинного умислу, з урахуванням розподілених ролей, під керуванням ОСОБА_1, діючи з корисливих інтересів ТОВ «ТФК «ЛАЗ», забезпечено постачання 26 АШМД на базі Renault Master MAF4CE-01, ідентифікаційні номери (VIN): НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_14, НОМЕР_15, НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18, НОМЕР_19, НОМЕР_20, НОМЕР_21, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, до м. Запоріжжя, де того ж дня вказані АШМД у присутності представників засобів масової інформації урочисто передано лікарням Запорізької області керівництвом Запорізької ОДА та Запорізької обласної ради. При цьому співучасники злочину розуміли, що зазначені автомобілі не відповідали вимогам ДСТУ 7032:2009 та не могли використовуватися за цільовим призначенням.

Далі, в період часу з 23.10.2012 по 12.01.2013, більш точного часу слідством не встановлено ОСОБА_1 разом із ОСОБА_4 усвідомили, що додатком № 1 «Переліку медичного транспорту та переліку, який необхідно закупити за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту» до наказу від 10.10.2012 № 703 передбачено закупівлю 26 АШМД типу «В». Розуміючи, що зазначений наказ та додаток до нього не відповідають предмету закупівлі, ОСОБА_1 у не встановлені органом досудового розслідування час та спосіб надав ОСОБА_4 вказівку скласти додаток № 1, передбачивши у ньому необхідність закупівлі АШМД типу «А». ОСОБА_4 підготувала вказаний додаток № 1 датований 10.10.2012 та передала його ОСОБА_1 Після чого останній надав його на підпис ОСОБА_11 та в подальшому замінив в УОЗ Запорізької ОДА.

Усвідомлюючи, що договір від 23.10.2012 № 40ТБ/12 на закупівлю товару за державні кошти укладено незаконно, оскільки комітетом з конкурсних торгів ЗОКЛ не здійснювався розгляд на засіданнях та не приймалось рішення про визначення процедури здійснення закупівлі, не обрано учасника на проведення закупівлі в одного учасника, ОСОБА_1, продовжуючи свої дії, спрямовані на складення завідомо неправдивих офіційних документів, з метою надати своїм злочинним діям законного вигляду надав вказівку ОСОБА_4 виготовити протоколи засідань комітету із вказаних питань, зазначити в них дати, які передують підписанню договору, та подати на підпис учасникам.

ОСОБА_4, достовірно знаючи, що члени комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ запити щодо вартості АШМД типу «А» до виробників не скеровували та відповіді на такі запити до ЗОКЛ не надходили, здійснюючи моніторинг цін на АШМД типу «А» у всесвітній мережі Інтернет, володіла інформацією щодо вартості зазначених автомобілів, яка була меншою ніж встановлена за умовами договору.

Однак, діючи за раніше узгодженим із ОСОБА_1 злочинним планом, виконуючи його вказівки, ОСОБА_4 діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та факт не проведення засідань комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, однак маючи стійку спрямованість на реалізацію свого злочинного умислу, використовуючи свої службові повноваження та діючи умисно, згідно із заздалегідь узгодженим планом спільних дій, з метою створення умов для реалізації злочинних намірів, маючи на меті приховати свої протиправні дії та надати їм правомірного характеру, 29.10.2012 приблизно о 17 год., перебуваючи у своєму робочому кабінеті, на службовому програмно-керованому пристрої для обробки інформації Evolution склала завідомо неправдивий офіційний документ - протокол № 151 датований 10.10.2012, щодо вибору учасника на проведення закупівлі в одного учасника за кодом ДК016/97-34.10.2 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А» шляхом внесення неправдивих відомостей про час, дату та подію, достовірно знаючи, що засідання комітету із вказаного питання не проводилося, а комерційні пропозиції від ТОВ «ВП Пожспецмаш», компанії «Рено Україна», ТОВ «Дніпровський автобусний завод», які перевищують погоджену ОСОБА_1 з ТОВ «ТФК «ЛАЗ» вартість автомобіля у розмірі 500 тис. грн. за одиницю, не надходили.

Відповідно до вказаного протоколу ТОВ «ТФК «ЛАЗ» безпідставно та незаконно обрано для участі в торгах на закупівлю АШМД типу «А» за процедурою закупівлі в одного учасника. Того ж дня після його складення ОСОБА_4 поставила підпис у графі «секретар комітету з конкурсних торгів».

Далі у не встановлений досудовим розслідуванням час після 29.10.2012, перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні ЗОКЛ, не доводячи до відома інших членів комітету про спільні з ОСОБА_1 та ОСОБА_5 злочинні наміри, для надання властивостей належного документу з метою подальшого його використання, надала протокол на підписання членам комітету ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_8 та ОСОБА_9, які підписали його.

Продовжуючи свої дії, намагаючись надати злочинним діям, що виразилися у зловживанні своїм службовим становищем, правомірного характеру ОСОБА_4, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та факт непроведення засідань комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, на виконання вказівок ОСОБА_1 01.11.2012 приблизно о 17 год. у своєму робочому кабінеті, розташованому в адміністративній будівлі ЗОКЛ, на службовому програмно-керованому пристрої для обробки інформації Evolution склала протокол засідання комітету, датований 10.10.2012 № 150 щодо організації проведення закупівлі в одного учасника за кодом ДК 016/97-34.10.2 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу А. До протоколу внесла завідомо неправдиві відомості щодо події, дати складення - 10.10.2012, участі в засіданні голови комітету з конкурсних торгів ОСОБА_9, наявності встановлених законодавством підстав застосування неконкурентної процедури закупівлі в одного учасника та погодження проекту договору на закупівлю АШМД класу «А» з ТОВ «ТФК «ЛАЗ». У протокол ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості щодо надання головою комітету ОСОБА_9 на розгляд членам комітету з конкурсних торгів наказу № 703 «А» УОЗ Запорізької ОДА «Про використання коштів, виділених на придбання автотранспорту та медичного обладнання» за рахунок коштів субвенції, виділеним з державного бюджету місцевим на 2012 р», достовірно розуміючи, що зазначені події не відбувалися.

Після складення вказаного протоколу, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4, перебуваючи на робочому місці, підписала його власноруч, а також засвідчила у не встановлений слідством спосіб кольоровою копією підпису голови комітету ОСОБА_9 Після чого для надання властивостей належного документу з метою подальшого його використання, передала протокол на підписання членам комітету ОСОБА_7, ОСОБА_10 та ОСОБА_8, які підписали його.

Продовжуючи свої дії, спрямовані на виконання під керівництвом ОСОБА_1 злочинного умислу, ОСОБА_4 діючи умисно за попередньою змовою групою осіб, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та факт непроведення засідань комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, 12.01.2013 приблизно о 13 год. 30 хв. у своєму робочому кабінеті, розташованому в адміністративній будівлі ЗОКЛ, на службовому програмно-керованому пристрої для обробки інформації Evolution, склала протокол засідання комітету № 163 «Визначення переможця на закупівлю автомобілів легкових спеціальних (санітарні) типу «А» на виконання наказу № 703 «А» «Про використання коштів, виділених на придбання автотранспорту та медичного обладнання» за рахунок коштів по субвенціям, виділеним з державного бюджету місцевим на 2012 р», який датувала 15.10.2012. До протоколу ОСОБА_4 внесла завідомо неправдиві відомості про подію, дату та час складення протоколу, а також підстави, за якими ТОВ «ТФК «ЛАЗ» визнано переможцем на закупівлю автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А». Після чого роздрукувала протокол, підписала його особисто в графі «Секретар комітету з конкурсних торгів - начальник відділу матеріально технічної служби», для надання властивостей належного документу з метою подальшого його використання засвідчила протокол печаткою ЗОКЛ та передала його на підпис членам комітету ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_8 і ОСОБА_9, які підписали його.

Таким чином, ОСОБА_4 на виконання вказівок ОСОБА_1 склала протоколи № 149, 150, 151, 153 та 163, які є офіційними документами, що встановлюють факт, який має юридичне значення - проведення засідань комітету з конкурсних торгів ЗОКЛ, та породжує відповідні обов'язки, а саме, є підставою до укладання договору № 40ТБ/12 від 23.10.2012, виникнення обов'язку оплати договору та складається і засвідчується службовою особою від імені державного органу та юридичної особи, що є неправдивими документами, тобто повністю виготовила документи, які містять інформацію, що не відповідає дійсності та при цьому форма і реквізити відповідають необхідним вимогам.

30.10.2012 та 06.11.2012 відповідно до умов договору № 40ТБ/12 від 23.10.2012 з розрахункового рахунку ЗОКЛ № 3542602301348 на поточний рахунок ТОВ «ТФК «ЛАЗ» № 26004001000225, відкритий у ПАТ «Апекс-Банк», перераховано грошові кошти в розмірі 13 000 000 грн. за 26 одиниць АШМД-С-4/1, які відповідно до висновку комісійної судової товарознавчої експертизи від 28.04.2017 № 5360/17-54 не відповідають вимогам стандартів України - ДСТУ 7032:2009, щодо автомобілів швидкої медичної допомоги типу «А» в частині комплектації медичним обладнанням та устаткуванням, і відповідно до висновку комплексної судової автотоварознавчої та економічної експертизи від 14.07.2017 № 13932/17-45/14178/17-54 експлуатація (використання) таких автомобілів як АШМД не можлива.

Згідно з висновком від 14.07.2017 № 13932/17-45/14178/17-54 оплата в повному обсязі фактичної поставки автомобілів, які не відповідають ДСТУ 7032:2009 та не можуть використовуватись за прямим призначенням призвела до втрати активів через необґрунтоване перерахування коштів місцевого бюджету на загальну суму 13 000 000 грн., тобто фактично до збитків на зазначену суму.

З моменту надходження грошових коштів у сумі 13 000 000 грн. на рахунок ТОВ «ТФК «ЛАЗ» № 26004001000225, відкритий у ПАТ «Апекс-Банк», у період часу з вересня 2012 року по 06.11.2012 було реалізовано злочинний умисел організатора злочинів ОСОБА_1 та виконавців - ОСОБА_5 та ОСОБА_4, і вчинено зловживання службовим становищем групою осіб в інтересах третіх осіб - ТОВ «ТФК «ЛАЗ», що відповідно до примітки 4 до ст. 364 КК України спричинило тяжкі наслідки.

На думку прокурора, є підстави вважати, що ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, а саме в організації зловживання службовим становищем, тобто умисному в інтересах третіх осіб використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та в організації службового підроблення, тобто складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

В судовому засіданні прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підтримала подане клопотання з зазначених у ньому підстав.

Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні заперечували щодо задоволення клопотання, на їхню думку, прокуратурою не доведено об'єктивне існування обставин, передбачених КПК України, що є підставою для продовження запобіжного заходу. До того ж, сама поведінка підозрюваного законослухняна та останній не перешкоджає досудовому розслідуванню. Просили відмовити в задоволенні клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту відносно ОСОБА_1

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали, якими детектив, прокурори обґрунтовують доводи клопотання та кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання про обрання запобіжного заходу вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_1 є частково обґрунтованим, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування чи вчинити інше правопорушення.

Враховуючи вимоги чинного кримінального процесуального законодавства, під час розгляду клопотань на стадії досудового розслідування слідчий суддя має переконатись, що сукупність матеріалів на даному етапі кримінального провадження до моменту з'ясування істини у справі є достатньою для висновку про обґрунтованість підозри, яка не є сама по собі актом притягнення особи до відповідальності, а є лише сукупністю даних, які переконують об'єктивного спостерігача, що особа могла бути причетною до вчинення конкретного злочину.

В клопотанні зазначається, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, підозра підтверджується зібраними по справі матеріалами.

Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим цим Кодексом.

Слідчий суддя вважає за можливе погодитись із прокурорами щодо наявності певного рівня ризиків переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та суду, можливості незаконного впливу ним на зміст показань свідків у кримінальному провадженні.

В той же час згідно з положеннями ч.1 ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного, обвинуваченого; наявність судимостей у підозрюваного.

З матеріалів справи вбачається, що підозрюваний ОСОБА_1 одружений, має на утриманні малолітню дитину, раніше не судимий.

Згідно з положеннями п. 3 ч. 1 статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Так, оцінюючи в сукупності надані сторонами матеріали, суд приходить до висновку про те, що стороною обвинувачення не надано суду доказів, які б свідчили про неможливість застосування відносно ОСОБА_1 більш м'яких запобіжних заходів, які усували б виявлені ризики.

Частина третя статті 194 КПК України встановлює, що якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Статтею 179 КПК України визначено, що особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

На переконання суду, достатнім та ефективним для усунення виявлених ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, у даному кримінальному провадженні є застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання одночасно з покладенням на підозрюваного ОСОБА_1 наступних обов'язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України:

не відлучатися з міста Запоріжжя та Запорізької області без дозволу детектива, прокурора або суду;

повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україну;

утриматися від спілкування зі свідками ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_15, ОСОБА_11, ОСОБА_13, ОСОБА_16, ОСОБА_7, ОСОБА_9, та підозрюваними у кримінальному провадженні.

Зазначений запобіжний захід у цілому відповідає тяжкості кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_1, вагомості наявних доказів про вчинення ним зазначених кримінальних правопорушень та особі підозрюваного.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 177, 178, 184, 192-194, 196, 197, 395 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, наступні обов'язки:

не відлучатися з міста Запоріжжя та Запорізької області без дозволу детектива, прокурора або суду;

повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україну;

утриматися від спілкування зі свідками ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_15, ОСОБА_11, ОСОБА_13, ОСОБА_16, ОСОБА_7, ОСОБА_9, та підозрюваними у кримінальному провадженні.

Строк виконання обов'язків, покладених на підозрюваного, визначити до 24 листопада 2017 року включно.

Підозрюваному ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, повідомляються покладені на нього обов'язки та роз'яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід.

Контроль за виконанням ухвали покласти на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Ухвала слідчого судді в частині застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: