
02.11.2017 227/3299/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2017 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України,працюючого оперуповноваженим Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області, старшого лейтенанта поліції, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоп. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
04 грудня 2017 року о 12.00 годині під час проведення комплексної перевірки стану охорони державної таємниці у Добропільському ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області (85000, м. Добропілля Донецької області були виявлені порушення вимог ст. 28 Закону України «Про Державну таємницю» та п.п. 116, 119, 306 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939 (далі - Порядок), що виразилося в наступному:
В порушення вимог п.п. 116, 119, 306 Порядку ОСОБА_1 до режимно - секретного органу Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області безобліково, а саме без відмітки працівника PCO у внутрішньому описі матеріальних носіїв секретної інформації, що перебувають у виконавця (№ 30н/т), і який новинен вестися за формою згідно з додатком 18 Порядку, були передані наступні документи, за які він був відповідальний згідно облікових форм і які мають гриф секретності «Таємно», а саме:
- документи: №№ 33-3/16т, 33-5/16т, 33-6/16т, 33-7/16т, 33-10/16т, 33-14/16т, 33-15/16т, 33-29/16т, гриф секретності «Таємно».
При оформленні допуску до державної таємниці ОСОБА_1 взяв на себе письмове зобов 'язання громадянина у зв 'язку з допуском до державної таємниці, що передбачає його письмову згоду на визначені законом обмеження прав у зв 'язку з допуском до державної таємниці та підтвердження того, що він ознайомлений стосовно відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці, але не забезпечив надійне збереження матеріальних носіїв секретної інформації, які були у його володінні. При тому, що відповідно до п. 116 Порядку ОСОБА_1 був зобов'язаний здавати до PCO виконані секретні документи з підписом у внутрішньому описі та виконувати вимоги режиму секретності.
Тобто, з боку ОСОБА_1 порушено встановлені законодавством вимоги щодо забезпечення режиму секретності під час поводження з секретними документами, чим створені передумови до їх втрати та розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, тобто невжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці, за що відповідальність передбачена п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Проте, до матеріалів справи долучено заяву ОСОБА_1, в якій він свою вину визнав та зобовязався в подальшому не порушувати режим секретності, просив розглядати справу у його відсутності.
Згідно пункту 6 частини 1 статті 212-2 КУпАП, порушення законодавства про державну таємницю, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 28 Закону України «Про державну таємницю», громадянин, якому надано допуск до державної таємниці, крім іншого, зобов'язаний: не допускати розголошення будь-яким способом державної таємниці, яка йому довірена або стала відомою у зв'язку з виконанням службових обов'язків; виконувати вимоги режиму секретності; повідомляти посадових осіб, які надали йому доступ до державної таємниці, та відповідні режимно-секретні органи про виникнення обставин, передбачених статтею 23 цього Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної йому державної таємниці ; додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю.
Відповідно до п. 116 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», (даліПорядок) затвердженого постановою КМУ від 18 грудня 2013 року № 939, громадянин, якому надано допуск і доступ до державної таємниці, зобовязаний, крім іншого, вносити своєчасно до внутрішнього опису секретних документів, що перебувають у виконавця, який ведеться за формою згідно з додатком 18, всі отримані для виконання чи використання секретні документи; здавати своєчасно до PCO (уповноваженому PCO) виконані секретні документи за підписом у внутрішньому описі за формою згідно з додатком 18 або у відповідних облікових картках чи журналах обліку; додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю.
Згідно п. 119 Порядку, громадянин, якому надано доступ до державної таємниці, з урахуванням характеру робіт повинен бути забезпечений: нормативно - правовими актами та іншими документами, які регламентують режим секретності на дорученій ділянці роботи (витягами з цього Порядку, ЗВДТ, розгорнутим переліком тощо); особистими металевими печатками, сейфами, металевими шафами, робочими папками для зберігання секретних документів (виробів); спецблокнотами, окремими аркушами паперу та машинними носіями інформації, взятими на облік в PCO, для підготовки чернеток проектів секретних документів, а також робочими зошитами для ведення секретних записів; внутрішніми описами секретних документів, що перебувають у виконавця, які ведуться за формою згідно з додатком 18, іншим обладнанням та матеріалами, які з урахуванням особливостей умов праці, повязаної з державною таємницею, необхідні для належного зберігання секретної інформації та її матеріальних носіїв.
Пунктом 306 цього Порядку передбачено, що під час приймання секретних документів від виконавців працівники PCO перевіряють відповідність реєстраційних номерів та кількість аркушів секретних документів записам в журналах або картках обліку (штампі реєстрації) та у внутрішніх описах за формою згідно з додатком 18, після чого розписуються за прийняті секретні документи.
Таким чином, з боку ОСОБА_1 не вжиті заходи щодо дотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення режиму секретності під час поводження з секретними документами.
Факт скоєння адміністративного правопорушення також підтверджений:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 29 від 12 жовтня 2017 року;
-витягом з Наказу начальника ГУНП в Донецькій області № 450 о/с від 30 грудня 2016 року «По особовому складу», згідно якого у звязку з організаційно-штатними змінами на підставі наказу Національної поліції України від 17 січня 2017 року № 27 «Про організаційно-штатні зміни в Національній поліції» старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП;
-витягом з функціональних обовязків оперуповноваженого сектора кримінальної поліції Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, відповідно до якого до його завдань, обовязків та повноважень входить виконання роботи з дотриманням принципів законності, дисципліни, режиму секретності;
-зобовязанням, згідно якого особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, 07 листопада 2015 року під особистий підпис ознайомлена з зобовязанням у звязку з допуском до державної таємниці виконувати вимоги режиму секретності та додержуватись інших вимог законодавства про державну таємницю;
-довідкою № 11 від 12 жовтня 2017 року, виданої інспектором з режиму секретності Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області, згідно якої громадянину ОСОБА_1 наказом (розпорядженням) від 21 березня 2013 року №115д/ДСК надано допуск до державної таємниці за формою 2;
-приписом начальника Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про проведення перевірки стану охорони державної таємниці в Добропільському ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області;
-заявою ОСОБА_1 від 12 жовтня 2017 року, у якій він свою вину визнає та зобовязується не порушувати вимоги режиму секретності.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив порушення законодавства про державну таємницю, а саме порушив встановлені законодавством вимоги забезпечення режиму секретності під час поводження з секретними документами, чим створив передумови до їх втрати та розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, тим самим скоїв правопорушення, передбачене пунктом 6 частиною 1статті 212-2 КУпАП.
При визначенні виду і розміру стягнення, суд, враховуючи характер скоєного правопорушення, наслідки правопорушення, що настали, особу правопорушника, ступінь його вини, вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 33, 40-1, 212-2, 221, 283-284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (паспорт серії ВК 995974, виданий 31 травня 2013 року Будьонівським РВ УМВС України в м. Донецьку), визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого пунктом 6 частини 1статті 212-2 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170(сто сімдесят) гривень 00 копійок,який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31112106700035, ЄДРПОУ 37755456, МФО 834016, код платежу 21081100, банк ГУ ДКСУ в Донецькій області.
Стягнути зОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (паспорт серії ВК 995974, виданий 31 травня 2013 року Будьонівським РВ УМВС України в м. Донецьку), на користь держави судовий збір у розмірі 320 грн. (трьохсот двадцяти гривень 00 коп.) на рахунок отримувача 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Суддя Л.С.Мацишин
02.11.17