
Справа № 173/1849/17
Провадження № 3/173/288/2017
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2017 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1;
ідентифікаційний номер НОМЕР_1;
місце проживання: Дніпропетровська область,
Верхньодніпровський район, м. Верхівцеве,
вул. Довженко, 3-А;
місце роботи: Запорізькій механізованій дистанції вантажно-розвантажувальних робіт, слюсар
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України.
встановив:
Згідно з ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Пунктом першим статті 18 Закону України "Про статус депутатів міських рад"передбачено, що депутат міської ради зобов'язаний додержуватися Конституції та законівУкраїни, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Так, згідно з рішення першої сесії сьомого скликання Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області №1-1/VII від 20 листопада 2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Верхівцевської міської ради та Верхівцевського міського голови» визнано повноваження новообраних депутатів міської ради, до складу якого входить депутат Верхівцевської міської ради VII скликання ОСОБА_1 (а.с.31-35).
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у підпункті «а» п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобовязані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088, із змінами згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18 серпня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19 серпня 2016 року за № 1153/29283, така система розпочинає свою роботу в два етапи.
Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Таким чином, на підставі підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», депутат Верхівцевської міської ради VII скликання ОСОБА_1 є субєктом, на якого поширюється дія вказаного закону, й суб`єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст. 45Закону України «Про запобігання корупції».
23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" №6172, згідно з яким доповнено розділ ХІІІ Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, при дослідженні матеріалів справи, встановлено, що на початку 2017 року, ОСОБА_1, було особисто відомо про те, що, як депутату Верхівцевської міської ради необхідно було в термін до 01.04.2017 року включно, здійснити заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у Єдиному державному реєстрі декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування. В подальшому, вказаний термін було продовжено до 01.05.2017 року (а.с.9-10).
Однак, згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що гр. ОСОБА_1 опублікувавщорічну декларацію за 2016 рік лише 26.09.2017 року (а.с.22).
Під час судового розгляду справи гр. ОСОБА_1, свою вину визнав повністю та щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме, що несвоєчасно подав щорічну (за 2016 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. ОСОБА_1, пояснив, що електронний цифровий підпис отримав в березні 2017 року і думав, що подав електронну декларацію 29.03.2017 року, але фактично, по невідомим йому причинам електронна декларація не була подана та вже після зазначених строків, встановлено відсутність електронної декларації на офіційному сайті НАЗК.
Вислухавши пояснення гр. ОСОБА_1, дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, вважаю, що вина останнього у вчиненні правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема:
- поясненням гр. ОСОБА_1 (а.с.9-10);
-поясненням секретаря Верхівцевської міської ради ОСОБА_2 (а.с.11-12);
- копія витягу з сайту НАЗК (а.с.22).
Таким чином, гр. ОСОБА_1, будучи субєктом на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи те, що він є суб`єктом декларування та має особисто виконати обов`язок щодо своєчасного подання щорічної (за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий термін виконання якого (обов`язку) Законом визначено «до 1 травня», не маючи поважних причин, не виконав даний обов`язок у встановлений законом строк у визначеному законом порядку.
Відповідно до ст.33 КпАП України, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень. А тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розміні 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН-3342200695), судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р 31215256700001; МФО 820019).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Верхньодніпровський районний суд протягом 10 днів.
Строк предявлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили _____