
Справа №461/6116/17
Провадження №2-а/461/519/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.11.2017 р. Галицький районний суд м.Львова
головуючого судді Городецької Л.М.,
при секретарі Думичі Р.М.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області, Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області, Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, мотивуючи свої позовні вимоги наступним.
З 01.02.2011 року він перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 71% суми грошового забезпечення. Підставою для призначення йому відповідачем пенсії були наступні документи: грошовий атестат №2 від 01.02.2011 року, довідка №05-32-183 від 01.04.2011 року про додаткові види грошового забезпечення, видана ДФС у Львівській області за 24 місяці перед місяцем звільнення. Однак, стверджує, що при визначенні розміру пенсії відповідачем, не було включено матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні, з яких сплачувалися страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування. 25 липня 2017 року ним на адресу ГУ ПФУ у Львівській області надіслано звернення про проведення перерахунку пенсії відповідно до вимог ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (ділі - Закон), та додаткову заяву від 04 серпня 2017 року. Проте, 18.08.2017 року відповідачем відмовлено у проведенні перерахунку розмірів невірно призначеної пенсії. Вважає таку відмову відповідача незаконною та протиправною, оскільки вона не відповідає вимогам ст.43 Закону, п.7 Постанови КМУ №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». У звязку із вищевикладеним, просить суд визнати відмову Управління пенсійного фонду України у Львівській області від 18.08.2017 року у задоволенні звернення ОСОБА_1 від 27.07.2017 року щодо перерахунку пенсії протиправною; зобовязати Управління пенсійного фонду України у Львівській області здійснити відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії, виходячи із розміру 71% від усієї суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, який має бути обчислений з всього грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням 31 січня 2011 року, тобто за період з січня 2009 року по грудень 2010 рік, до якого включити премії, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні, яка склала 110186,75 грн. та провести виплату вказаного перерахунку за 12 місяців з дня звернення та подання документів для проведення перерахунку, тобто з 27.07.2016 року; Зобовязати Головне управління ДФС у Львівській області надати до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області довідку про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням ОСОБА_1 з військової служби 31 січня 2011 року, тобто за період з січня 2009 року по грудень 2010 року з яких призначається пенсія, з включенням сум премій, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та грошової допомоги при звільненні в сумі 110186,75 грн., яка була виплачена на підставі судових рішень, прийнятих 2011 2012 років.
22.09.2017 року позивач подав заяву про зміну позовних вимог в якій просить суд визнати відмову Управління пенсійного фонду України у Львівській області від 18.08.2017 року у задоволенні звернення ОСОБА_1 від 04.08.2017 року щодо перерахунку пенсії протиправною; зобовязати Управління пенсійного фонду України у Львівській області здійснити відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії, виходячи із розміру 71% від усієї суми грошового забезпечення, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, який має бути обчислений з всього грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням 31 січня 2011 року, тобто за період з січня 2009 року по грудень 2010 рік, до якого включити премії, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні, яка склала 110186,75 грн. та провести виплату вказаного перерахунку за 12 місяців з дня звернення та подання документів для проведення перерахунку, тобто з 04.08.2017 року.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги надавши пояснення аналогічні викладеним у змісті позовної заяви.
Представник відповідача ГУ ПФУ у Львівській області ОСОБА_2 заперечила проти задоволення позову з підстав викладених у письмових запереченнях (а.с.110-117), додатково надав пояснення про те, що формування грошового забезпечення, з якого проводитися призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям та обрахування їх вислуги років, не входить до компетенції ГУ ПФ. Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку пенсій), затвердженого постановою правління Пенсійного Фонду України від 30 січня 2017 року №3-1, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії необхідних для призначення (перерахунку) пенсії документів.
Представник відповідача ГУ ДФС України ОСОБА_3 заперечила проти задоволення позову з підстав викладених у письмових запереченнях (а.с.126-127), додатково надала пояснення про те, що відсутні законні підстави для видачі довідки про додаткові види грошового забезпечення та перерахунку пенсії позивачу.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.02.2011 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугою років, відповідно доЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При обчисленні розміру пенсії позивача, відповідачем - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області не враховано фактично отриманогопозивачем, у складі грошового забезпечення, грошову допомогуна оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні з яких сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Позивачем було направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області заяву про проведення перерахунку пенсії відповідно до положеньстатті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На дану заяву Головним управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області надано відповідь від 18.08.2017 року №1392/71-20, 1448/71-20 відповідно до якої ОСОБА_1 повідомлено, що документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств, на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії документів (а.с.14).
Крім того, позивачем було направлено на адресу Головного управління ДФС України у Львівській області заяву про видачу довідок для перерахунку пенсії відповідно до положеньстатті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На дану заяву Головним управління ДФС України у Львівській області надано відповідь від 08.08.2017 року №4394-347/10/13-01-05-00-34 відповідно до якої ОСОБА_1 повідомлено, що відсутні законні підстави для задоволення його заяви, оскільки підставою для перерахунку раніше призначеної пенсії є прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, установлених законодавством (а.с.13).
Позивач, не погоджуючись з розміром призначеної пенсії звернувся до суду з позовом.
Відповідно до частини третьоїстатті 43 Закону № 2262-XII(у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пункту 7ПостановиКабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей»(далі - Постанова № 393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначеніЗаконом України від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»(далі - Закон № 2011-ХІІ).
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначенізакономпільги, гарантії та компенсації.
Частиною першоюстатті 9 Закону № 2011-ХІІустановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу»(далі - постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієїпостанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбаченийстаттею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом № 2011-ХІІтакож гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина першастатті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 таІнструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженоїнаказом Міністерства оборони України від 11 червня 2008 року № 260(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329; далі - Інструкція) . Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділуХХХІІІ Інструкції).
Одноразова грошова допомога при звільненні передбаченастаттею 15 Закону №2011-ХІІ.
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другоїстатті 9 Закону № 2011-ХІІвідносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленихКонституцією Українигарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначаєЗакон України від 3 липня 1991 року №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду України, викладеній у постанові від 10 березня 2015 року у справі № 21-70а15, яка відповідно частини 1статті 244-2 КАС Україниє обов'язковою для врахування в судовій практиці.
Таким чином, пенсія позивачу повинна виплачуватись в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення до якого включені грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні.
У відповідності до вимог ст.11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Як роз'яснив Верховний Суд України у п. 3 постанови Пленуму N 14 від 18.12.2009 р. "Про судове рішення", вихід за межі позовних вимог - це вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.
Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. З цього випливає, що вихід за межі позовних вимог можливий за наступних умов: - лише у справах за позовами до суб'єктів владних повноважень, оскільки лише в цьому випадку відбувається захист прав та інтересів позивача; - повний захист прав позивача неможливий у спосіб, про який просить позивач. Повнота захисту полягає в ефективності відновлення його прав; - вихід за межі позовних вимог повинен бути пов'язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна заява.
З огляду на вищевикладене, суд, вважає що для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог, шляхомзобов'язання Головного управління ДФС у Львівській області надати до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській областідовідку про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням з яких призначається пенсія з урахуванням до її складу суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,індексації заробітної плати тагрошової допомоги при звільненні.
Згідно зіст.159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, що на думку колегії апеляційного адміністративного суду, дотримано судом першої інстанції.
Згідно з абз, 2,4.5 п 2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, яка затвердженанаказом Міноборони від 31.12.2014 року № 937та зареєстрована в Мінюсті 22.01.2015 року за № /3/26518 на обласні військові комісаріати покладаються: - оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення заЗакономпенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; - визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону,постанов Кабінету Міністрів Українивіл 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складі органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (зі змінами) та від і3.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін допостанови Кабінету Міністрів Українивід 17.07, і992 року № 393» (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(зі змінами), затвердженогопостановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-І, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402 (зі змінами). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
У відповідності до п. 7Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 року № 3-1«Про затвердження Порядку подання та оформлення документ для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за № 125/13402. для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються такі документи: - заява про призначення пенсії; - грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби; - військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію), документи про страховий стаж, (при призначенні пенсії згідно з п. «б» ст. 12 Закону (2262-12); - довідка МСЕК про визнання особи інвалідом: - копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), - довідка ВАТ «Ощадбанк» або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ «Ощадбанк»; - копія паспорта.
Таким чином, Головне управління державної фіскальної служби України зобов'язане подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Отже, суд зазначає, що має місце протиправна бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та Головного управління державної фіскальної служби України.
Частиною першоюстатті 11 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюютьсяна засадах змагальності сторін та свободи в наданні нимисуду своїхдоказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частини першоїстатті 71 КАС Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В силу ч. 2ст. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
З огляду на викладене, оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 є підставним та підлягає до задоволення.
Крім того, 25.10.2017 року від першого заступника начальника головного управління ОСОБА_4 надійшло клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у звязку із пропуском позивачем строку звернення до суду. В обґрунтування поданого клопотання представник відповідача покликається на те, що позивач просить суд зобовязати здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії та провести виплату вказаного перерахунку за 12 місяців з дня звернення та подання документів, тобто з 27.07.2016 року, а згідно із заявою про зміну позовних вимог за 12 місяців з дня звернення та подання документів, тобто з 04.08.2017 року, однак до суду звернувся лише 28.08.2017 року.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Частинами 1, 2 ст.99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано у межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Приймаючи до уваги, що позивач є юридично необізнаною особою, приймав необхідні заходи для своєчасного виявлення про порушення свої прав, та звернення до суду, зокрема 25.07.2017 року звертався до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії, та 27.07.2017 року до Головного управління ДФС у Львівській області, а також зважаючи на положення ч.2 ст.11 КАС України, згідно якої суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять, суд вважає причини пропуску строку звернення до суду поважними, а доводи представника відповідача безпідставними.
При цьому, як встановлено матеріалами справи, саме із листа-відповіді Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 18.08.2017 року №1392/71-20, 1448/71-20, яким ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії, позивачу стало відомо про порушення його права.
Відповідно до ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що в задоволенні клопотання представника відповідача про застосування строку позовної давності слід відмовити, оскільки строк звернення до суду пропущений позивачем з поважних причин і підлягає поновленню, з підстав викладених у клопотанні позивача, яке він заявив усно у судовому засіданні.
Керуючись ст.ст.6-14,86,94,159,161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в :
Поновити строк на звернення з адміністративним позовом.
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задоволити.
Визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області в частині невключення до складу грошового забезпечення ОСОБА_1, з якого призначається пенсія, суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,індексації заробітної плати тагрошової допомоги при звільненні.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_1,виходячи із розміру 71% від суми грошового забезпечення, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, з січня 2009 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, до складу якого включені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,індексації заробітної плати тагрошової допомоги при звільненні, яка склала 110186,75 грн., та провести виплату вказаного перерахунку за 12 місяців з дня звернення та подання документів для проведення перерахунку, тобто з 04 серпня 2017 року.
Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби України надати до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській областідовідку про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням з яких призначається пенсія з урахуванням до її складу суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,індексації заробітної плати тагрошової допомоги при звільненні.
На постанову суду першої інстанції може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом першої інстанції частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Л.М.Городецька