
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 листопада 2017 року м. Київ № 826/13883/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Виконуючого обов'язки Голови Державної екологічної інспекції України Яковлєва Ігоря Олеговичадо 1. Національного агентства з питань державної служби 2. Заступника директора Департаменту - начальника відділу службових розслідувань та дисциплінарних проваджень Департаменту контролю та взаємодії з органами влади Національного агентства з питань державної служби Гребиниченка Руслана Валентиновича 3. Головного спеціаліста відділу службових розслідувань та дисциплінарних проваджень Департаменту контролю та взаємодії з органами влади Національного агентства з питань державної служби Горецької Оксани Олександрівни 4. Головного спеціаліста відділу службових розслідувань та дисциплінарних проваджень Департаменту контролю та взаємодії з органами влади Національного агентства з питань державної служби Браташової Яни Володимирівнипро визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дії та висновку, зобов'язання вчинити дії,-В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся виконуючий обов'язки Голови Державної екологічної інспекції України Яковлєв Ігор Олегович (далі по тексту - позивач, Яковлєв І.О.) з позовом до Національного агентства з питань державної служби (далі по тексту - відповідач 1), Заступника директора Департаменту - начальника відділу службових розслідувань та дисциплінарних проваджень Департаменту контролю та взаємодії з органами влади Національного агентства з питань державної служби Гребиниченка Руслана Валентиновича (далі по тексту - відповідач 2), Головного спеціаліста відділу службових розслідувань та дисциплінарних проваджень Департаменту контролю та взаємодії з органами влади Національного агентства з питань державної служби Горецької Оксани Олександрівни (далі по тексту - відповідач 3) та Головного спеціаліста відділу службових розслідувань та дисциплінарних проваджень Департаменту контролю та взаємодії з органами влади Національного агентства з питань державної служби Браташової Яни Володимирівни (далі по тексту - відповідач 4), в якому просить:
1) визнати протиправним та скасувати наказ відповідача 1 від 16.08.17 року №168 "Про проведення службового розслідування у Державній екологічній інспекції України";
2) визнати протиправними дії відповідача 2, відповідача 3, відповідача 4 (членів комісії) щодо складення Висновку за результатами службового розслідування стосовно тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державної екологічної інспекції України Яковлєва І. О. від 20.09.17 року, та внесення до нього відомостей, які не відповідають Закону України "Про державну службу";
3) визнати протиправним Висновок за результатами службового розслідування стосовно тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державної екологічної інспекції України Яковлєва І. О. з метою перевірки фактів, зазначених у скарзі державного службовця ОСОБА_5 від 07 серпня 2017 року, складений та підписаний членами Комісії Гребиниченко Р.В., Горецькою О.О., Браташовою Я.В. 20 вересня 2017 року.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до положень частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено, що в 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2017 року становить 1 600,00 гривень.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до положень Постанови Пленуму ВАС України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року N 2 визначено, що з урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Однак, у даному випадку позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 1 600,00 грн., тобто лише за одну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачем не був сплачений судовий збір у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі (відповідно до кількості позовних вимог немайнового характеру), що є недоліком позовної заяви.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліком позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А) до 15 листопада 2017 року включно: докази сплати судового збору відповідно до вищенаведеного та у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" (відповідно до кількості позовних вимог немайнового характеру).
Згідно з інформацією, викладеною на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (адреса: http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/gromadyanam/tax/), платіжні реквізити для перерахування судового збору за розгляд справи Окружним адміністративним судом міста Києва такі: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву виконуючого обов'язки Голови Державної екологічної інспекції України Яковлєва Ігоря Олеговича залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 15 листопада 2017 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін