ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31 жовтня 2017 року № 826/10065/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу
за позовом
Заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури
Київської області в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Києво- Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМС Капітал Інвест"
про
стягнення заборгованості у розмірі 671 504,04 грн. ,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМС Капітал Інвест" про стягнення заборгованості у розмірі 671 504,04 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача утворився податковий борг на загальну суму 671 504,04 грн., який відповідачем не сплачено своєчасно у відповідності до законодавства.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення
Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з позовними вимогами, виходячи з наступних мотивів.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ІМС Капітал Інвест" ( код ЄДРПОУ 35370873) зареєстрований як суб'єкт господарювання та перебуває на обліку у Васильківському відділенні ОДПІ ГУ ДФС у Київській області як платник окремих податків з 25.12.2010 року.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач має заборгованість з плати за землю , яка виникла в період січень-жовтень 2016 року в загальному розмірі 671 504,04 грн.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно ст. 110.1 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідачем, в порушення норм Податкового кодексу України, податкові зобов'язання не сплачені і на момент вирішення даної справи за останнім обліковується податковий борг з плати за землю з юридичних осіб в розмірі 671 504,04 грн.
Водночас суд зазначає, що відповідно до статті 1311 Конституції України прокуратура здійснює зокрема представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Частиною 3 зазначеної статті передбачено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
При цьому, згідно з ч.1 ст.24 Закону України "Про прокуратуру", право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору України, його першому заступнику та заступникам, керівникам регіональних та місцевих прокуратур, їх першим заступникам та заступникам.
Однією із форм представництва є звернення до адміністративного суду з адміністративними позовами на захист інтересів держави, що передбачено ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч. 1 Положення про державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №236 від 21.05.2014 року, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України " №311 від 06.08.2014 року визначено, що територіальні органи Міністерства доходів і зборів реорганізовано шляхом приєднання їх до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби України.
Відповідно до п.п. 19-1.1.2, 19-1.1.22 ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, що передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього кодексу. контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Отже, Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві та Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області є органами уповноваженими державою виконувати відповідні функції у даних правовідносинах.
Проте вищезазначеними органами протягом 2016 -2017 років не вживалось та не вживається жодних дій на виявлення платників податків, які занижували податкові зобовязання в деклараціях з плати за землю, та не виконується пю 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України.
Несплата до бюджету податків, порушує інтереси держави у сфері національної безпеки, оборони. економіки, соціального захисту населення та інше, не дає змоги виконати функції щодо управління суспільними інтересами.
Відповідно до положень статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Суд звертає увагу, що на час прийняття рішення доказів сплати відповідачем спірної суми податкового боргу в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи те, що сума боргу у розмірі 671 504,04 грн. грн. не сплачена, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМС Капітал Інвест" (код ЄДРПОУ 35370873) заборгованість в сумі 671 504,04 грн.
Керуючись положеннями статей 94, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМС Капітал Інвест" ( код ЄДРПОУ 35370873, адреса: 01024, м. Київ, вул. Шовковична, 32/34, оф. 36) заборгованість з плати за землю у розмірі 671 504,04 грн. ( шістсот сімдесят одна тисяча п'ятсот чотири гривні 04 коп.).
Відповідно до п.п. 9, 10 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Г. Вєкуа