
Справа№ 161/3439/17
Номер провадження: 2-а/161/529/17
У Х В А Л А
31 жовтня 2017 року Луцький міськрайонний суду Волинської області
в складі: головуючої - судді Пушкарчук В.П.
при секретарі Якушеву Р.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради, треті особи на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій та скасування рішень, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання протиправними дій та скасування рішень.
26 вересня 2017 року позивач ОСОБА_1 подала до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить зупинити виконання рішень виконавчого комітету Луцької міської ради №428-5 від 20.07.2016 року «Про демонтаж дерев'яних конструкцій на вул. І.Кожедуба-24» та від 20.07.2016 року №428-6 «Про демонтаж конструкцій по вул. І.Кожедуба-26» в м. Луцьку.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що оскаржуваними рішеннями зобовязано Департамент муніципальної поліції Луцької міської ради знести шляхом демонтажу деревяні конструкцій на вул. І.Кожедуба-24. Департамент муніципальної поліції Луцької міської ради на виконання оскаржуваних рішень приступив до знесення спірних надвірних будівель (сараїв) і частково зніс сараї, які знаходилися в напівзруйнованому стані та щодо яких не визначені власники. А тому в разі виконання цих рішень виникає загроза безповоротної втрати спірних споруд до завершенння розгляду даної адміністративної справи. Просила суд заяву задовольнити.
Аналізуючи матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява позивача підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обовязковою для виконання.
Відповідно до ч. 4 ст. 117 КАС України адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Враховуючи ту обставину, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, шляхом знесення вищезазначених споруд, до ухвалення рішення в адміністративній справі, суд вважає, що заяву слід задовольнити.
Керуючись ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України,суд, -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Зупинити виконання рішень виконавчого комітету Луцької міської ради №428-5 від 20.07.2016 року «Про демонтаж деревяних конструкцій на вул. І.Кожедуба-24» та від 20.07.2016 року №428-6 «Про демонтаж конструкцій по вул. І.Кожедуба-26» в м. Луцьку до вирішення справи по суті.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертоюстатті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області ОСОБА_6