
Справа № 263/13954/17
Провадження № 3/263/2351/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2017 року Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області, у складі головуючого судді: Папаценко П.І., при секретарі Масюк М.С., за участю прокурора Олейніченко С.М., оперуповноваженого МВ №1 УЗЕ в Донецькій області ОСОБА_1, особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої на посаді тальмана вантажного району в Державному підприємстві «Маріупольський морський торговельний порт», не заміжної, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією № 485 від 25.10.2017 року, ОСОБА_2 12.02.2013 року наказом Державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» №432/к переведено на посаду тальмана вантажного району.
Згідно посадової інструкції тальмана вантажного району, з якою була ознайомлена ОСОБА_2, до її обовязків відноситься: дотримання особисто та здійснення контролю за дотриманням докерами-механізаторами комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах, механізаторами комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах, водіями автотранспортних засобів та вантажниками, направленими в його розпорядження для виконання перевантажувальних чи допоміжних робіт правил та інструкцій з охорони праці та протипожежного захисту; у межах покладених на нього обов'язків вимагати від своїх підлеглих і разом з ним працюючих працівників порту виконання його вказівок; вимагання від підлеглих працівників дотримання виробничої й трудової дисципліни, тощо.
Відповідно до роз'яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділенні посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Так, адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) - це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організації, їхні заступники, керівники структурних підрозділів, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Таким чином, відповідно до п\п «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Зокрема, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Разом з тим, ОСОБА_2, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тальманом 1-го вантажного району ДП «ММТП», згідно п/п «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, перебуваючи в приміщенні розташованому за адресою: Донецька область, місто Маріуполь, пр. Миру, 121, несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічну декларацію за 2016 рік, а саме 05.05.2017 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУАП.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_2 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вина особи підтверджується наявними в матеріалах справи доказами та поясненнями ОСОБА_2 і тому просив притягнути останню до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_2 у судовому засіданні свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала у повному обсязі, не заперечувала обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Суд, зясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При складанні зазначеного адміністративного матеріалу не було допущено неповноту чи необєктивність у оцінюванні дій правопорушника, не було виявлено порушень при збиранні матеріалів для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, у діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що повністю підтверджуються обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалами адміністративної справи, дослідженими в судовому засіданні, зокрема:скрін шотом сторінки декларації ОСОБА_2, зробленого з сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», наказом №432/к від 12.02.2013 року про переведення ОСОБА_2 на іншу роботу тальмана 1-го вантажного району, посадовою інструкцією тальмана вантажного району №2-06-179, аркушом ознайомлення з документом, з якого вбачається, що ОСОБА_2 ознайомлена з посадовою інструкцією, особовою карткою працівника ОСОБА_2 за №100735, листом послідовністі дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_2, поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер вчиненого правопорушення, ступень провини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повне визнання ОСОБА_2 вини у скоєному адміністративному правопорушенні, дані про її особу.
Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне накласти на правопорушника ОСОБА_2 адміністративне стягнення, яке буде достатнім та необхідним для запобігання вчинення нею у подальшому правопорушень, у вигляді штрафу в межах санкції даної статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 23, 27, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень у власність держави.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1 на користь держави (ОСОБА_4. УК/Жовтнев. р-н/22030101 (Жовтневий районний суд м. Маріуполя), код ЕДРПОУ 37989721, банк одержувача ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, рахунок 31211206700052, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Суддя: П.І.Папаценко