
Справа № 283/1749/17
Провадження № 2-а/283/96/2017
П О С Т А Н ОВ А
І м е н е м У к р а ї н и
30 жовтня 2017 року м. Малин
Малинський районний суд Житомирської області у складі судді Тимошенка А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання відмови протиправною та призначення пенсії,-
встановив:
ОСОБА_1 25.09.2017 року звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просив:
Визнати протиправною відмову Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у призначенні йому, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії за віком на умовах, визначених нормою ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із зниженням пенсійного віку на шість років, як особі, яка відноситься до 3 категорії потерпілих внаслідок ЧАЕС та на момент аварії постійно проживала та працювала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, після чого постійно проживала та працювала у зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Зобов'язати Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити та проводити нарахування йому, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію на умовах визначених нормою ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із зниженням пенсійного віку на шість років, як особі, яка відноситься до 3 категорії потерпілих внаслідок ЧАЕС та на момент аварії постійно проживала та працювала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, після чого постійно проживала та працювала у зоні посиленого радіоекологічного контролю і станом на 01 січня 1993 року прожила у цих зонах не менше чотирьох років, починаючи з 14 лютого 2016 року.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню з наступних підстав.
02.08.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку, встановленого Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на 6 років відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Проте, листом від 04.08.2017 року № 3357/03.2 (а. с. 9) відповідачем було відмовлено в призначенні пенсії на пільгових умовах з підстав відсутності необхідного періоду проживання (роботи) у зонах безумовного (обов'язкового) відселення та посиленого радіоекологічного контролю, як вимагає норма ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно копії паспорту ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року і ІНФОРМАЦІЯ_3 року йому виповнилось 54 років (а. с. 7). Він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, як особа, яка на момент аварії постійно проживала та працювала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, що підтверджується посвідченням серії Б № НОМЕР_1 виданим 08.12.1992 року Житомирською обласною державною адміністрацією (а. с. 8). Згідно довідки виданої Народицькою селищною радою № 708 від 19.01.2017 року позивач дійсно постійно проживав з 26.04.1986 року по 01.09.1987 року та з 21.07.1988 року по 28.02.1989 року по АДРЕСА_4 Житомирської області (а. с. 10), а відповідно до довідки виданої ТОВ «Малин Енергоінвест» № 397 від 11.04.2017 року позивач дійсно проживав в м. Малині Житомирської області: з 10.03.1989 року по 04.02.1991 року АДРЕСА_1, з 04.02.1991 року по 17.07.1992 року по АДРЕСА_5 з 17.07.1992 року по 06.03.2003 року АДРЕСА_2, з 06.03.2003 року по даний час АДРЕСА_3.
Відповідно до Постанови КМ України № 106 від 23.07.1991 року «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» смт. Народичі Житомирської області входить до переліку населених пунктів, віднесених до зони безумовного (обов'язкового) відселення, а м. Малин Житомирської області входить до переліку населених пунктів, віднесених до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні безумовного (обов'язкового) відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 2 років пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на 4 роки та додатково 1 рік за кожен рік проживання, роботи, але не більше 9 років; а особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 01 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.
Як вбачається з матеріалів справи позивач проживав та працював: - у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з 26.04.1986 року по 01.09.1987 року та з 21.07.1988 року по 28.02.1989 року, що становить 1 рік 11 місяців 14 днів; - у зоні посиленого радіологічного контролю з 10.03.1989 року по даний час, тобто станом на 01 січня 1993 року прожив та працював протягом 3 років 9 місяців 22 днів, що не дає права на зниження пенсійного віку на умовах норм чинного законодавства.
За таких обставин суд приходить до висновку, що вимоги позивача не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 46 Конституції України, статтями 11, 17, 71, 94, 161, 162, 183-2, 254 КАС України, на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», -
постановив:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання відмови протиправною та призначення пенсіївідмовити повністю за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: А. О. Тимошенко