Постанова № 69921492, 26.10.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.10.2017
Номер справи
815/4868/17
Номер документу
69921492
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2017 року м. Одеса Справа № 815/4868/17 Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Іванова Е.А., суддів Андрухів В.В., Завальнюк І.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА» до Державної фіскальної служби України, за участі третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА" (надалі по тексту - позивач або ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА") звернулось до суду з позовом до Державної фіскальної служби України (надалі по тексту - відповідач або ДФС України), в якому просить суд: скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 19.08.2017 року №102373/39111320; зареєструвати податкову накладну №11 від 24.07.2017 року; зобов'язати Державну фіскальну службу України подати суду звіт про виконання судового рішення протягом одного тижня з дня набрання законної сили даним судовим рішенням.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 27.06.2017 року ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА" було отримано від Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» (далі - КП «Теплопостачання міста Одеси») 14094100 гривень в тому числі ПДВ у сумі 2349016,67 гривень, в якості авансу за договором на виконання робіт №ТМО-233/17 від 18.07.2017 року та Додаткової угоди №1 до договору, що підтверджується випискою по рахунку позивача за 24.07.2017 року. За правилами ст.ст. 187, 201 ПК України на суму отриманого від КП «Теплопостачання міста Одеси» авансового платежу, позивач зобов'язаний зареєструвати податкову накладну. 15.08.2017 року позивачем через програмний комплекс "М.Е.DОС" було відправлено на реєстрацію податкову накладну №11 від 24.07.2017 року на користь КП «Теплопостачання міста Одеси» на загальну суму отриманого авансу у розмірі 14094100 гривень в тому числі ПДВ у розмірі 2349016,67 гривень. Відповідно до квитанції № 1 про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН, за результатом обробки документу Державною фіскальною службою України, реєстрацію документу було зупинено на підставі п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 (далі - Критерії оцінки). За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 43.22 (відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-2010 код 43.22 означає "монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання"). 15.08.2017 року позивачем через особистий кабінет електронного сервісу "Електронний кабінет платника" було подано Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J1312601, що підтверджується квитанцією №1 від 15.08.2017 року, з поясненнями та повним пакетом документів на підтвердження наданих пояснень. 19.08.2017 року позивачем через особистий кабінет електронного сервісу "Електронний кабінет платника" було отримано рішення комісії відповідача, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №102373/39111320 від 19.08.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №11 від 24.07.2017 року. Підставу відмови від реєстрації зазначено однією фразою із ПК України: надання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. При цьому не зазначено яких саме документів не вистачає для прийняття рішення. Відповідно до Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 485 від 04.07.2017 року, позивачем за допомогою поштового зв'язку 23.08.2017 року було подано скаргу на рішення, проте рішення ДФС України за результатами розгляду скарги прийнято не було. Вважаючи зазначене рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся за захистом до суду.

Представник позивача в судове засідання з'явився.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про день, час та місце проведення судового засідання, заперечень на позов не надав.

Представник третьої особи КП «Теплопостачання міста Одеси» в судове засідання з'явився.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що 15.08.2017 року ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА" направлено на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкову накладну №11 від 24.07.2017 року на користь КП «Теплопостачання міста Одеси» на загальну суму 14094100 грн. в тому числі ПДВ у розмірі 2349016,67 грн. (а.с. 14, 16).

За отриманою квитанцією №1 з єдиного порталу приймання звітності ДФС України позивачу було повідомлено, що реєстрація відповідної податкової накладної зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 43.22 та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 17).

15.08.2017 року позивачем направлено засобами електронного зв'язку Повідомлення щодо подачі документів (копії договору №ТМО-233/17 від 18.07.2017 року з додатками на 10 арк., копії договірної ціни та локального кошторису до договору №ТМО-233/17 від 18.07.2017 року на 93 арк., копії рахунку на оплату, копії виписки банку, докази наявності у позивача належної матеріально-технічної бази, копії ліцензії на здійснення профільного виду діяльності, копії статуту та витягу з ЄДР) про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК.

Рішенням комісії ДФС України від 19.08.2017 року №102373/39111320 ТОВ ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА" відмовлено у реєстрації податкової накладної №11 від 24.07.2017 року (а.с. 19). Як вбачається з зазначеного рішення, у якості підстави для відмови, зазначено: "надання платником копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісіє ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування".

Відповідно до Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 485 від 04.07.2017 року, позивачем 23.08.2017 року було подано скаргу на вищезазначене рішення, проте доказів її розгляду матеріали справи не містять.

Згідно із ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII було внесено зміни до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.

Відповідним Законом було доповнено статтю 201 Податкового кодексу України пунктом 201.16 наступного змісту: "реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу".

У відповідності до вимог п. 74.2 ст. 72 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Процедура зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з наступним прийняттям рішення про їх реєстрацію/відмову у реєстрації на даний час регламентована Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567 "Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за № 752/30620 (надалі за текстом - Наказ № 567), постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій" (далі за текстом - Постанова № 190), наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 566 "Про затвердження Порядку роботи Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №753/30620 (далі за текстом - Порядок № 566), постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі за текстом - Порядок № 1246).

У відповідності до вимог п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

У відповідності до вимог п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом № 567, моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Згідно з пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податковий накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Такий перелік затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567, та передбачає надання платником податків для критерію, зазначеного у Підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання - передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена Договором та/або законодавством.

Для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв необхідно надати: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (п. 2 Вичерпного переліку, затвердженого наказом № 567).

У відповідності до вимог пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (п.п. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 1 наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації" № 566 від 13.06.2017 року, цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також права та обов'язки її членів.

За приписами пункту 2 Порядку № 566, комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".

Зазначена комісія приймає рішення про:

- реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України № 190 від 29.03.2017 року підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до п.п. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстру податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (п.п. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України).

У відповідності до п. 20 Постанови № 1246 у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Судом встановлено, що між ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНІКА" (виконавець) та КП «Теплопостачання міста Одеси» (замовник) укладено договір на виконання робіт №ТМО-233/17 від 18.07.2017 року (далі - Договір) (а.с. 36-40).

Згідно п. 1.1 Договору замовник доручає, а виконавець зобов'язується на власний ризик, власними засобами, серіалами, комплектуючими виробами, обладнанням виконати та здати роботи: ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Реконструкція ділянки теплової мережі по вул. Пастера (від ТК1003 до ТК1011 - 2Д500 і від ТК1011 до КП2 - 2Д400) в м. Одеса» (за кодом СРV за ДК 021:2015 - 45454000-4 Реконструкція) відповідно до умов Договору та проектної документації, а замовник зобов'язується прийняти та сплатити вартість виконаних робіт.

Відповідно до п. 1.3 Договору склад, вартість, обсяги, строки (терміни) та режим виконання робіт, вартість та кількість матеріалів, необхідних для виконання робіт, їх якісні та інші характеристики, інші додаткові умови визначаються договором.

Згідно п. 2.1 Договору ціна договору та відповідно загальна вартість робіт складає 76765000 грн..

Відповідно до п. 4.4 Договору замовник для виконання робіт, передбачених п.1.1 договру перераховує виконавцю аванс у розмірі 23029000 грн. на підставі рахунку.

18.07.2017 року між ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНІКА" (виконавець) та КП «Теплопостачання міста Одеси» (замовник) укладено додаткову угоду №1 (далі - Додаткова угода) до Договору (а.с. 41).

Пунктом 2 Додаткової угоди п. 4.4 Договору викладено в новій редакції, а саме: замовник для виконання робіт, передбачених п. 1.1 цього Договору перераховує виконавцю аванс у розмірі 14094100 грн.

Судом встановлено, що ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНІКА" після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної від 24.07.2017 року №11 було відправлено засобами електронного зв'язку повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК від 15.08.2017 року.

Як вбачається з матеріалів справи, серед переліку документів позивачем було надано до ДФС України копію договору №ТМО-233/17 від 18.07.2017 року з додатками на 10 арк., копію договірної ціни та локального кошторису до договору №ТМО-233/17 від 18.07.2017 року на 93 арк., копію рахунку на оплату, копію виписки банку, докази наявності у позивача належної матеріально-технічної бази, копію ліцензії на здійснення профільного виду діяльності, копію статуту та витягу з ЄДР.

Відповідні ж документи були додані ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНІКА" до скарги на рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 19.08.2017 року №102373/39111320, яка була навлена засобами поштового зв'язку 25.08.2017 року.

При цьому в обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 24.07.2017 року ТОВ "СТРОЙСПЕЦТЕХНІКА" було отримано від КП «Теплопостачання міста Одеси» 14094100 грн., в тому числі ПДВ у розмірі 2349016,67 грн., у якості авансу за договором на виконання робіт від 18.07.2017 року №ТМО-233/17 та додаткової угоди №1 додоговору, а тому доданий до Повідомлення пакет документів, на думку позивача, є вичерпним за операцією отримання авансу за договором. Також як зазначає позивач, оскільки це аванс, то відповідно акт приймання-передачі робіт на даний момент ще відсутній, а щодо документів на підтвердження відповідності продукції, то таких у останнього не має, оскільки позивач за договором від 18.07.2017 року №ТМО-233/17 надає послуги з виконання робіт, а не продає товар, хоча фактично суд вважає, що цей договір включає й угоду купівлі - продажу матеріалів для досягнення кінцевого результату - заміни теплотраси.

Разом з тим на підтвердження вищезазначених обставин, а саме, що кошти за спірною податковою накладною були отримані позивачем в якості авансу за договором на виконання робіт від 18.07.2017 року №ТМО-233/17, позивачем надано до суду виписку по рахунку, де чітко вказано, що дані кошти це авансовий платіж за вищевказаним договором (а.с. 15) та рахунок №25 від 18.07.2017 року.

TOB «СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА» було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №11 від 24.07.2017р. Наведені господарські операції у повному обсязі відображені у бухгалтерському обліку підприємства наступним чином: отримання передоплати (14094100, 00 грн.) Дт 311 Кт 681; податкові зобов'язання з ПДВ (2349016,67 грн.) Дт 6431 Кт 6432.

Реальність виконання зазначених господарських операцій підтверджується наявною у TOB «СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА» власною матеріально-технічною базою загальною вартістю більше 9135873 грн., що підтверджується довідками про наявність матеріально-технічної бази,що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю, техніки та достатнього складу штату працівників.

При цьому профільним видом діяльності TOB «СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА» займається з 2014р. За весь час функціонування жодних претензій з боку органів ДФС, в т.ч. щодо нереальності (безтоварності) господарських операцій, підприємство не отримувало.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Також відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють зокрема чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 19.08.2017 року №102373/39111320 є протиправним та підлягає скасуванню, а позов задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Керуючись, ст. ст. 2, 71, 158, 160, 163, 267 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ: Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙСПЕЦТЕХНИКА» до Державної фіскальної служби України задовольнити.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 19.08.2017 року №102373/39111320.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну №11 від 24.07.2017 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України подати суду звіт про виконання судового рішення протягом одного тижня з дня набрання законної сили даним судовим рішенням.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського адміністративного апеляційного суду.

Суддя Е.А. Іванов

Суддя І.В. Завальнюк

Суддя В.В. Андрухів