3.7.2 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 жовтня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1566/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О. В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконуючого обов’язки начальника Управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_2 про протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
30 жовтня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконуючого обов’язки начальника Управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_2 про протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
З позовної заяви вчабається, що позивач просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову в.о. начальника Управління Укратрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_3 про застосування адміністративно-господарського штрафу серії ВВ №0120281 від 26.09.2017;
- визнати протиправною та скасувати постанову в.о. начальника Управління Укратрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_3 про застосування адміністративно-господарського штрафу серії ВВ №0120282 від 26.09.2017
Відповідно до ч.3 ст. 106 адміністративного судочинства до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 26.09.2017 ВВ № 0120281, та ВВ № 0120282, які винесені в.о. начальника Управління Укратрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_3.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року 3674-VI “Про судовий збір” судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року 3674-VI “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки позивач згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань позивач зареєстрований як суб’єкт господарювання – фізична особа-підприємець, та до нього було застосовано адміністративно-господарський штраф під час здійснення господарської діяльності.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня – 1600 гривень.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги немайнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 3 200,00 грн.
Згідно квитанції від 26.10.2017 № 0.0.880283184.1 при поданні адміністративного позову до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1280,00 грн.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року “Про судовий збір”, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі – 1920,00 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Враховуючи вищенаведену норму закону та те, що позивачем оскаржуються постанови від 26.09.2017, за якими можуть бути заявлено вимогу про стягнення, суд дійшов висновку про пропущення позивачем місячного строку для звернення з даною позовною заявою.
Згідно ч. 1 ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Суд зазначає, що позивачем у позовній заяві не наведено поважних причин пропуску для звернення до суду та не надано клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду з даним позовом.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України підлягає залишенню без руху.
Керуючись Законом України “Про судовий збір” та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконуючого обов’язки начальника Управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_2 про протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (сім) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 1920,00 грн. (одна тисяча дев’ятсот двадцять гривень 00 коп.), а також уточненого адміністративного позову або клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, у якому зазначити причини пропуску звернення до суду та докази якими вони обґрунтовуються.
У разі ненадання вищевказаного документу позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_4Судове рішення № 69921237, Луганський окружний адміністративний суд було прийнято 31.10.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 812/1566/17. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: